Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 10.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Предлог за разрешаване на спорот!  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано19.11.20 13:43



Знам че ми е позволено една тема но сега ви се обраштам като на братја, и интересно ми е да чуја и вашите мнениа!
1. Сички ние трјабва да работиме на зближаване на двата народа! Нема ама баш никаква полза да имаме лоши отнашениа между Македонија и Бугарија.
2. Иториските спорове нека си продолжат кој има нужда нека изучава историјата, аз по принцип имам интерес и искам историјата. Но тврде сам против да се политизира историајта односно да се гледа на историјата като наука која служи за политичаски поени и насаждане омраза кон било кого!
3. Да потрсиме от управлјаваштите да се наложи еднаш седмчно по националните телевизии и в Македонија и в Блгарија да има спорове! Историчаски, между народни от всекаков тип, научни и векакви. Хора ние не се познаваме повервајте ми!
4. Да спреме ние вас да ви викаме Татари, Нацисти, Фашисти итн нешто което знаме че ве убижда! Но сшто и вие да спрете да ни викате шумкари, комунисти, измислена нација итн.
Реалноста е такава, мојата баба и дедо били построиени да ги стрелат што то са чували партизани в тјахната кшта, но аз не мислам че сички Блгари се зле!
5. Да потрсиме от правителствата да има субвенции од двете страни да можат Македонците да отидат на Черно Море в Софија да има госуване на театри, концерти итн. Знам че то не е возможно ни едно правителство да направи но поне може да се потикне!
6. Да се откажеме от агентите като Каракачанов, Узунов и Парванов едва ли с такива политици можеме било каква крачка да направиме напред, конфликта на тјахниот интерес нема да позволи подобраване на одношениата. То и в Македонија има сшти агентури то трјабва да се потрси и от нашата страна да го направи сштото.
Вазможно е да има и друг интересни предложенија, ако имате желание искам да ги чуја.

Редактирано от FaktorX на 19.11.20 13:45.



Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: FaktorX]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано19.11.20 13:52



3 - да, даже не само веднъж седмично

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: FaktorX]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано19.11.20 16:35



Сам ли го написа или ви ги спускат от Австралия като директиви?

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: Shtrkot]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано19.11.20 17:02



Знам че ти и некои други не можете да помислите добри отнашениа, но не ли мислиш че заслужаваме по не шанс за подобруване на отнашениата?
Знам от преди че ти не би дал ни шанс, но аз сметам че такивата елементи като теб са многу по малку от интереса на народа. А и на кого му пука за тебе





Тема Зашто се плаште да се произнесете по вапроса?нови [re: FaktorX]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано20.11.20 13:39



Хора не ли мислите за важно да се произнесете по тези вапроси?

Толку ли се страхувате от агенти на државна служба да не ви кажат нешто?

Еми ако ние сами не се избориме за нашите права кој това ште го направи за нас?



Тема Re: Зашто се плаште да се произнесете по вапроса?нови [re: FaktorX]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано20.11.20 13:45



не.

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Re: Зашто се плаште да се произнесете по вапроса?нови [re: tormentor]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано20.11.20 13:47



Па ти се прознесе, даже и даде предолжение и по често да бидат предаванита по телевизиите.
Но мај се страхуваш от врелите бугараши па се предомилсјаваш сега





Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: FaktorX]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.11.20 13:58



Интересни са ти точките и се согласувам со нив, но по 6-та имате многу какво да направите таму во СРМ и се сомневам дека ке стане.
Тука ти посочи Първанов, но той си извърве политическио пат.
Каракачана също е на крайот на отсечката и скоро ге го премине финалот.
Не знам що ше праите вие, а определено ви сочувствам, оти кай нас русофилите одамна немаат таква голема тежест, како македонистите сърбофили кай вазе...



Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: kuduger-96506]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано20.11.20 14:01



Радва ме че ти се допадат, по неа да спра и аз с мојата иронија. Да може да се направи стига да се има желание!



Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: FaktorX]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.11.20 14:07



Ми е трудно да повервам, дека може да намериме пресечна точка со тебе!



Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: FaktorX]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано20.11.20 14:36



1. Не, две държави и два народа значи два различни интереса. Всеки гледа себе си.
2. Историята е предимно политическа. Щом има две държави, два народа, трябва да се раздели.
3. Този цирк вече го гледаме и втръсва.
4. Всеки сам решава как да се отнася с другите. За конфликт се ходи на съд или на война. Опира до акъла и нищо друго.
5. Само ако има кой да плати, но не и с държавни пари.
6. Всеки държавен служител е неин агент, бил той таен или явен. Вредите идат от агенти на чужди държави. За другото има закон и съд.

Наистина не се разбираме... Нали искате независимост, защо ви са толкова важни българите? Дръжте се като самостоятелна и независима държава!
Няма "за две цървени", умря на Страцин!



Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: leyte]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано20.11.20 14:50



Няма "за две цървени", умря на Страцин!

На право човек многу фрустраии има у теб! Толку ли си бил љубоморен на Македонците на времето? И не можеш ли да излезеш от този филм, от втре нешто те јаде.

То по сшти начин може всеки един проблем да биде решаван! Стига да се има желани.

Државен служите е едно, а този којто работел като ченге за државна сигурност по комунистичаско време и днес врските ги исползва да продава паспорт и да има удобно солче в некое Министерство не можеш да го наречеш служител а простак!

Дражаваата едва ли не за какви ли не глупости два пари па може да помогне и за такива работи.
Иначе прав си државните пари трјабва да с трошат за по полезни работи!

И да струва си да се подобавјават отнашениеат.



Тема Re: Предлог за разрешаване на спорот!нови [re: FaktorX]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано20.11.20 15:35



Фрустрация ще рече нещо да ме притеснява с лошо.
Бой, аз съм 3/4 македонска кръв. Прав си, няма как да изляза от филма. Да речем, за всичко си прав и много умен.

Ти ми обясни сега:

Хвалиш се, че си ме изгонил от Македония (старите се гонили ама се тая). Викаш, победил си.
Добре де, аз сега съм в ЕС. Спечелих си го. Платил съм и си плащам. Не сме 1945, а 2020.

Ти идваш при мене, образ! Не аз при теб.

Защо да те пусна?
За да докажа по принцип, че не съм фрустриран... Българин или македонец, европеец, балканец...
Татарин, фашист...
Кажи честно!?

За "добрите односи" забрави, тая се видя.



Тема Не искам ништо да ми кажеш или признаеш!нови [re: leyte]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано20.11.20 16:25



Едва ли бил штастен мојот дедо като види че се дружам с Блгари, он не ви обичаше изопшто и разбирам го борил се срешту Блгарите.
Но едва ли има право мојот дедо да ми определја бдштето.
Ти казваш че се си 2/3 македонец! Как може да си Македонец като твоите предци са се борили за Блгрија?
Но да се врнеме малку по назад.
Мислиш ли че нашите деди да кажем от 1800 година са имали претстава че днес че сштествуват Македонска, Блгарска Српска држава? И че те са милили че за 200 години че станат толкува нешта да днес приказваме едни на други че не е возможно да се разбереме?
Не! Едва ли би могли да разберат това напрежение, на тјах тогва нај голем проблем им били Турците и од тјах имале проблеми и борили са се против тјах.
Видиш ако малку по различно гледаме на нештата и може да намериме вземни работи којто ни приближават а не да ни разделјават.

Какво ни е Бдештето?
То ако размислиш по длбоко, нај многу печели Блгарија ако Македонија се вклучи в ЕС.
Зашто? Еми винаги по слабо развитата стрна е интерес на по развитата. Блгарија е по богата в този момент, може да започне да отвара свои часни фирми по Македонија да раширава бизниса и теј натака! Знаеш и сам едва може Блгарин да продава нешто на Германеца. То и саштествуането на Европјскија Сојуз интерес на нај развитите Франција, Италија Германија, те могат да ни продават ние на тјах многу трудно.
Ние тук се надјаваме че ште добием фондове за развој односно и у нас и у вас сички политици искат ги парите на даночните обрзници на Германија, е едва се луди Германците да си дават парите, оште пак като знаат че им се крадат од тарикати политици.
Има за какво да си приказваме не е че нјама! Стига да се има желание!

Редактирано от FaktorX на 20.11.20 16:25.



Тема Re: Не искам ништо да ми кажеш или признаеш!нови [re: FaktorX]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.11.20 16:31



Дедите ни не са знаели що ше биде, но са знаели сами що са.
Еве ти проблема!
Ние и историята велиме, дека они се чувствале бугари.
Вие от друга страна фантазирате и се опитвате да наметнете ова фантазия како "истина".
Не мое вака, не става!
Да погледнеме заедно во бадещето е о'к, но нека се не лажеме за миналото!
От ова ако се навреди на идентитета ви, значи и никога не го е имало...



Тема Ок самнови [re: FaktorX]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.11.20 16:35



но много штуро си ги срочил, дај малце подигни нивото.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)


Тема Re: Не искам ништо да ми кажеш или признаеш!нови [re: kuduger-96506]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано20.11.20 16:37



Ние и историята велиме, дека они се чувствале бугари.
----------------------------------------------------------------
Види дедите ни наши никога не са се чуствале Блгари как да ти кажа! Ниту пак ние некога ште се чустваме, освен като му дадеме пари на Каракачанов да ни даде паспорт! Тогава сме оште по врели Блгари!
То За блгарин може да се счита този којто от Саздаването на Блгарија а то е след Руско Турксата војна активно участвал в развоја на Блгарија! Този којто това не е бил нема начин да го накараш да е блгарин!
За времето в Османлискиа перид то може да спориме но едва ли можеш да кажеш че тогава Блгарин е означавало онава което днес ти се сметаш!



Тема Re: Ок самнови [re: SashetoBE]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано20.11.20 16:39



Еми ето ти преработи го и дадиму тежина. Ако ти смета мојот „штур“ стил!



Тема Re: Не искам ништо да ми кажеш или признаеш!нови [re: FaktorX]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано20.11.20 16:52



Нема ни що да ми кажеш, оти нема документи во ваша полза, како ти велеше.
Може многу да фантазираш, що значело Българин во Османлийската империя, но за турците имало и грък и сърбин, редом со християнин, рая, ромеи...
Иди им речи на вашите северни и южни соседи, че значело друго.


А в изграждането на младата българска държава имало в различни периоди и турци и евреи и арменци, па и други, точно како и извън България имало българи како Т. Александров, Г. Делчев, И. Михайлов, кои сакале да градат самостойна Македония.



Тема Re: Не искам ништо да ми кажеш или признаеш!нови [re: FaktorX]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано20.11.20 16:59



Ти не верваш Дека Македонци се чувствувале и имале за българи по 1800? Некой отванка им кажал?
Наедно сме се борили за слободата на Македония и България. Не сте само антифашистите, остави се от ва приказна ако сакаш да се рсзбереме.
Да, денешна Македония е ваше дело и веке не сме едно, ама то не ни прави по-малко деца на Македония. Моята Македония е България и България е моята Македония. И Яне Сандански му кажал на Нушич - тука е моята България (в Македония). Имаш го читано?


Вервам ти за се друго.



Тема Писал сам точки и подточки..омрзна минови [re: FaktorX]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.11.20 16:56



ште напишам суштината во две думи. Македонија и македонизма нјама как да оцелее ако Балгарија не позволи.
Требва да се намери минимум достоинствен и минимум исторически коректен наратив които да ни позволи да продолжим напред без да се проколнуваме себе си всеки ден когато се сабудим(това никак не значи че ште сме доволни или штастливи но да е нешто поносимо), а това значи Балгарија да замижи по некаква начин... или поне да мигне малко. Аз мислја че те се готови да го направат ако и ние би били, вапрос е на техническа изведба. Обаче, за сажаление, ние не сме, даже сме далеч.
Както изглеждат нештата отсрани в момента некои може да каже че Балгарија се е амбицирала за полна ребалгаризација и смазване на македонизма до нула. Мислја и се надевам че всепак не е така, и на тјах им е јасно че не може да стане, даже и на долг рок е проблематично заштото смазването на македонизма не значи ребалгаризација. Борбата е македонизма да се симне од србо-југославските релси и да се стави в една малка “удобна“ балгарска кутијка и само прстенцата да ни мрдат и крачетата по малко но да не можем да се се расхождаме на далеч.
Извод, требва време, а време нема.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 20.11.20 17:15.



Тема Re: Писал сам точки и подточки..омрзна минови [re: SashetoBE]  
Автор persone (върховист)
Публикувано20.11.20 17:15



Сашо, македонизма не е нещо непременно лошо от българска гледна точка. Македонист беше Ванчо Михайлов например. Между другото вашите, ако бяха малко по-хитри и притаени, а не такива откровени простаци и елементарни посттитоиди много лесно щяха да накарат нашите да замижат. Но вашите наистина са невъздържани цървули, които си мислят че са много яки мужкарци за които Европа приритва. Че Европа ще принуди България да капитулира, дори с най-минималните си искания, все е едно Брюксел е Тито и поръчва на покраинските комитети ЮКП и Югославия да се поправят.

Редактирано от persone на 20.11.20 17:17.



Тема Re: Писал сам точки и подточки..омрзна минови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано20.11.20 17:27



82% българите вярват, че македонците са българи.
99% не вярват да бъдем някога едно. Само дядо ми вярваше в това.
За баща ми вече нямаме нищо общо и трябва да спрем да натякваме, че сме едно.

България няма да се откаже и от най-малкото листче и дума написано от нас, македонските българи.
Мисля, нищо не пречи днешните македонци да приемат формулировката "македонски българи" за всякаква употреба. Това е единственото решение. Македонци с български идентитет са най-върлите борци за свободна и независима Македония.
Това на България не пречи и българин в Македония трябва да звучи така гордо, както звучи македонец в България.

Това е ваша работа. Нашата, като македонци в България е свършена отдавна и никой не се срами.



Тема Сега разбирам ти, зашто не ти харесвамнови [re: SashetoBE]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано20.11.20 18:13



Прво, това не е предлог начин как да се решават споровете а едно твое мение да не те убидам на подпросечен Македонист!
Все пак и това е нешто предложение си е предложение, и то треба да се вземе предвид!
Каде мислиш че некој позволјава или не позволјава? Ето на пример Србија реши да победи Босна и Херцеговина и доживеа национален провал по сички основи.

Никој никому не позволава ништо а народите си се разбират или в нашиот случај не се разбират между си!

От сичко което си надраскал само с едно сам сагласен! В Македонија има по утрицателни чувства кам Блгарите отколку в Блгарија кам Македонците! Тук сам сагласен!

Ето некој нека ме извика от нашите „братја“ по телевизијата, ште спорим по сички теми и по те по които мислат дека имат нај силни аргументи



Тема Не знам во кој свет живејш тинови [re: FaktorX]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано20.11.20 20:32



во свето во којшо јас живеам, нема такви фер и пријателски односи ниту важи меѓународното право како што е запишано на хартија, дури ни човековите права не важат, ако на некој силен така му се сака, напротив, има едни којшо дозволват или не дозволват. Формално, после договоро со грција ние станавме некаков народ, половичен, не пиши таму во ООН како лажни македонци. Ние ќе станиме народ кога и последните којшо на то се противат, го прифатат. Ко станваја племињата народи се мереа по воена и економска сила и по силата на нивните сојузници. Ние, ниту имаме воена сила, ниту економска а ниту па имаме сојузници. Ние ги имаме модерните инструменти кои ги спомнав погоре кои за жала важат само до некаде т.е. иако во денешно време нема дирекни војни со оружје и бомби има начини со кои подеднакво успешно можи да се уништи банана држава како нашата, во нашио случај тие се викат “преговори за влез во НАТО и ЕУ“.

Молам, ако има некој врски по блграските телевизии да до поканат ФакторХ да кажи два збора.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 20.11.20 20:37.



Тема Re: Не искам ништо да ми кажеш или признаеш!нови [re: FaktorX]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.11.20 21:12



Твоите деди са се чувствали най-вероятно власи.
Говедо,
Единият ми прапрадядо ми е бил български учител и свещеник в родния си Щип след 1850, от книжовната школа на Неофит Рилски, когато твоите предци са си пръцали овцете и козите по Петрино.
30 години преди Руско-турската война.
Моето потекло е от човеци.Не съм крив, че твоето е от шебеци.
Опинок смраден.
Югомняр.



Тема Re: Писал сам точки и подточки..омрзна минови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.11.20 21:25



Кандисвайте да не барате майка си (на нацията) и претенции за неща, дето са САМО ВАШИ преди края на Първата световна война и хващаме ръка.

Иначе излиза, че вуйко ти Софмак и дедо му са българизирани изроди.
Или моя милост и прадедо ми.
Барабар с целите ни фамилии.
И още не знам още колко стотин хиляди като нас в България.
Как си я мислите тая, че ще ви ги признаем мераците?



Тема Re: Писал сам точки и подточки..омрзна минови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.11.20 21:22



Каква ребългаризация, бе, Саше. Няма българи при вас. Или ако има са единици - няколко хиляди, максимум десетки хиляди (което е прекалено оптимистично).
Не сме в позиция да ви ребългаризираме. Просто искаме нормални отношения, които включват отказ от фалшификации и смяна посмъртно на етническото самоопределение на хора отпреди 100 и повеке години.
Не е толкова много това, което искаме.

Иначе сме наясно, че от омлет сурови яйца не стават.

Редактирано от goga на 20.11.20 21:33.



Тема Re: Не знам во кој свет живејш тинови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.11.20 21:35



И друго.
Искам да доживя да се кача в спален вагон в Кюстендил и минавайки през Скопие на сутринта да си натопя нозете в морето при Дуръс.



Тема еве какво стана последните днинови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано20.11.20 21:34



Това си мислят масово българите за вас, благодарение на изцепките от последните седмици. Тези двамата нямат никаква връзка с политика, история и т.н. Просто говорят това, което масово се мисли сред нашето общество в момента за С. Македония. Гледай от 16.20 минута. Пускам ти го , защото е неподправено. И по-реалистично от това, което чуваш понякога в този клуб:

https://www.youtube.com/watch?v=7U93Q557fvM



Редактирано от goga на 20.11.20 22:50.



Тема Балгари при нас има неколицинанови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано22.11.20 12:00



но има много с балгарски произход. Ако недај боже нештата тргнат по наилошото сценарио, нјакои од тјах ште станат пак балгари, по сила на опстојателствата т.е. милом или силом. Виж го Фактора колкова е озлобен, такав е сентимента при хилјади, негативниа потенцијал след Преспанскиа договор е много голјам и нараства, нешто което не го очаквах лично. Пак казвам, од четене на фб статуси и телевизиони предавана по балгарската тема не можеш да разбереше цјалата картина, има и други фактори т.е. положението е сложно и многострано.
Ако не се намери спасјавашта формулација за македониозма, кое остава, какво мислиш ? Не сам сигурен обаче, че Балгарија не е нацелила точно това. Надјаваме се не. Слагане вето оште преди да се започне, директен удар срешту езика, намеци че нацијата е вештачка, намеци за тито.... ДА видим как ште бидат ползвани и коментирани негативните реакции од првичното вето, од това ште се разебере, мислја.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)


Тема Re: Балгари при нас има неколицинанови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.11.20 12:04



Ако имаше такива трезви глави като теб начело на държавата ви, отдавна да сме тръгнали заедно напред, рамо до рамо в ЕС.



Тема Re: Балгари при нас има неколицинанови [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.11.20 12:11



Аз го казах в друга тема: Сашето външен министър на С.М. и всичко щеше да е съвсем различно и по-светло най-вече за самите граждани на тази държава. Щеше да си постигне своето от гледна точка на македонизма, без да се конфронтира с нас. Но явно умните хора там сега не са на мода.



Тема Мерси че се уважаваме, нонови [re: kuduger-96506]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано22.11.20 12:47



не че ги е немало, но много жертви требват и голјами, ретко кои е подготвен да ги направи. Кензуров Виктор е един од тези хора които жертваха много ... даже прекалено много. Аз, не сам од тјах.
Да сме чесни, Заев и Димитров като управљавашти сашто дадоха од здравето си ..и допрв ште го раздават.... не требва да се потценјава.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 22.11.20 12:49.



Тема Re: Балгари при нас има неколицинанови [re: goga]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.11.20 13:45



Е, там модата я задават задкулисните българомразци.
За сега трезвите гласове не ги чуват там, но да видим...



Тема Re: Мерси че се уважаваме, нонови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.11.20 13:50



Таке е и съм съгласен за Канзуров с когото имах честта лично да се запозная преди години. Ти сега говориш за себе си като страничен наблюдател, но ако си политик, вероятно би бил готов на тези жертви в името на бъдещето на страната ти.
Заев и Димитров ми се струва в началото, че не ги харесваше много. Изглежда виждаш нещата в друга светлина сега!



Тема Малку да разјасниме нештата!нови [re: SashetoBE]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано22.11.20 13:55



Какви ги тресеш бе Сашето бе

. За да кажеш че многу има с Блгарски происход то трјабва прво да определиш какво имаш предвид като кажеш Блгарин!
Ако мислиш че има такива којто сметат себеси за следбеници на Аспарух и хановете едва и те малкуто които са че ти кажат че са чустват Блгари а не пак те които ги казваш латентни Блгари.
Ја сега малку да појасниме нештата што то ти се вижда че искаш да ти оничат и да те прават многу умен като плуваш врху Македонизма.
1. Има неколу семејства дали се 2-5 којто се определјават като Блгари, но жалко е че синовете са днес и на тјах Македонци
2. Има повече којто са участвали на страната на Блгарија през 1941 до 1944 но как знаеш повечето са или избегали в Блгарија, и тук на форума са повечето от тјах!
3. Имаш и Блгари којто почитат памета на Герги Димитров и сметат че Блгарија трјбва да биде развита држава с признаване на сички права на народите но преди на Македонците. Те са по врели непријатели на Блгарите от нас Македонците

Сега да определиме Блгарите!

1. Имаш Блгари којто себеси се сметат за директни наследници на Татарите на Аспарух и теј натак, то е дна велика лажа што то Блгарите не са ТАТАРИ! Но теј като тргнали да си трсат потеклото стават конфликти велики в Глават им!
2. Имаш Блгари неонацисти којто плачат, реват штото Хитлер не е победил фтората световвна војна.
3. Имаш Блгари којто са тук нај многу а то са Блгарите создадени от Тодор Живков, тјахното 6 управление и тајните агенти като Каракачанов, Парванов, Узунови и теј натака. Те отхврлата правата на Македонците и считат за нај велико зле! Те отхврлат нивниот спасител Гери Димитров кој по принцип е спасил Блгарија по това време и прават бај-пас (премостване) между хитлерова Блгаријаи Тодор Живкова Блгарија без и еднаш да признат че да не беше Георги Димитров то едва ли ште постоеше днес Блгарија по такв начин как си ја знаат тук великите Блгари.



Тема Да те или ве(ако сте повеќе) прашам нештонови [re: FaktorX]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано22.11.20 14:49



дали мислиш дека американците по секоја цена ќе ја држат Република Македонија цела ? Јас не сум убеден. Ако цената стане преголема ..неќам ни да мислам ..ама
До душа македонија и моментално не е унитарна држава која има суверенитет кој се управува од еден центар!
Види, да прашаш којбило македонец дали има балгарски произход ќе те отера во три лепе....ама после 10 минути откоќе му помини лутината ќе речи...аб знајш дека дедо ми кажваше дека... татко му бил бугарин..или татко му бил србин ..или на соседот дедому бил грковлав итн. Не викам јас секој насила да го враќаме назад, ама да не ги пречиме тие шо сакат.
Македонците во еден историски период се поделија на балгари и небалгари. Како зошто, бидна. Зошто тие коишто се определија(условно кажано) за балгари да немат право денес да се мешат во македонските работи ? Колку имаме ние , толку имат и тие.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 22.11.20 14:58.



Тема Re: Да те или ве(ако сте повеќе) прашам нештонови [re: SashetoBE]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано22.11.20 15:01



Ти прочете ли какво писах? Знаеш ли колку различито какво е балгарин. По не види тука, и прочете ли какво писах?



Тема Re: Малку да разјасниме нештата!нови [re: FaktorX]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.11.20 15:57



Сега поне бичиш овде српските тези, кои що биле блгарите, да те подхватам:


1. Няма българи, които се сметат за наследници на Татари, късно племе, за което започва да се говори покрай монголите в края на 12-ти век. За наследници на Аспаруховите българи разбира се, се имат твърде много днешни българи, включая себе си. Крайно погрешно и ненаучно е да се свързват древните българи с все още неясен напълно произход с късно централно-азиатско племе с доказан тюрко-момголски прооизход. Това е единствено елементарна пропаганда, поради превърналото се в нарицателно, име на въпросното племе. За разлика от него, етнонима Българи има почти през цялото средновековие, а и по-късно, цивилизаторски уклон, благороден оттенък, поради с коойто етноним се идентифицират множество балкански местни нарроди, както и пришълци от степите.
2. Не познавам лично българи нео-нацисти, а съм живял в България по-голямата част от живота си. Може би има симпатизанти на начина на воюване и технологийте на хитлеровия вермахт (аз съм от тях), но не и на и откачените идеи на фюрера, ако случайно правиш разлика между двете.
3. Когато говориш за Живков, говори и за тези преди него, Червенков и най-вече Г. Димитров, които зорлем се опитаха да произведат с типичното комунистическо насилие и пропаганда с помощ от Тито и комунистическа Югославия, пирински "македонци". Днес на практика такива няма, освен шепа изпаднали пияници, които ви ползват кинтите за некоя глътка алкохол.



Тема Re: Малку да разјасниме нештата!нови [re: kuduger-96506]  
Автор FaktorX (старо куче)
Публикувано22.11.20 17:48



Ти си на по висока крачка от този Сашетибе. Ште ти одговорам и ште бидеш многу задоволен!



Тема Re: Да те или ве(ако сте повеќе) прашам нештонови [re: FaktorX]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано22.11.20 18:32



Ти ли, куче поганско, си тоя дето ще казва кой, какъв и как е българин?
Да вървиш у пизда си матерна!
Коминтерна умре!



Тема Re: Да те или ве(ако сте повеќе) прашам нештонови [re: FaktorX]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.11.20 19:54



И на тараба пише "пи4ка", ама не е пи4ка...



Тема Re: Малку да разјасниме нештата!нови [re: FaktorX]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано23.11.20 14:55



Не само що не съм на по-висока крачка от Саше, туку на по-ниска.
Еве защо:
Мене ми е лесно тука от Бугария да пиша що си знам.
Яз не живеем у Македония, за да имам проблеми свободно да се изразявам.
Моментално сакам да кажам, дека Белградско-скопския октопод, а сега повеке може да говорим за Австралийско-скопския, си има пипала овде по бугарската земя и те никако не са ОМО-Илинден, кои пияници ни не знаат, за що става въпрос!
Тие се разклонения на бившата УДБА, кои имаат денес наследници, при тоа со соработка со некои наши сатрудници/наследници на бившата ДС (да се не чуди никой, щото ова е баш така).

Тие немаат толко влияние връз бугарската политика, ако и да пробват с годините некакво лобиране, но имаат лостове за притеснение на отделни индивидуми от бугарското общество.
Като се почне от моркова, изразител на кое е вербуване, подкупи, директно купуване на закъсали или недобронамерени бугари, та се стигне до атаки през интернет, хакване на профили или мейли, заразяване на компютри, "случайни" стресиращи улични събития, "случайни" недобронамерени съседи, колеги и прочие...

Що сакав да кажам: мене ми е се таа, независно що го видев лично и го изпитах сето тоа на гръб (па дури и на село ми се домакнаа македонистиве и си пазам пред портата надписот на кофата за боклук "KUCATA VA6KA").
Сашето от друга страна живее в СРМ и може да биде подложен на по-голем и сериозен натиск, како що винаги са биле подлагани българите таму.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.