Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 30.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема По темата  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано12.10.20 11:22



Интересни неща стават в Македония. От това, което тече по YouTube си правя изводите, че темата България е централна, или поне една от централните, обществото се вълнува, объркано е, не знае какво точно да мисли и се утешава със спомените за двете червени.
Аз виждам повече положителни неща отколкото отрицателни обаче, естествено от наша гледна точка:
1. Не съм си представял, че толкова много ще започне да се говори по темата за българизма на македонците
2. Нашата позиция дори и да предполага повишаването на негативните чувства на македонците към България и българите, поне е честна и открита.
3. Нашата позиция дори и да предполага изнудване, историята показа, че по друг начин в междудържавни отношения не става. Да разчитаме на някакви носталгични или преференциални отношения от другата страна, затова че ние сме показали такива се видя, че няма как да се случат. Вече наистина става въпрос за междудържавни отношения, а не за отношения между близки роднини.
4. Ако говорим в носталгичен и любовен план - нашата позиция в случая освен объркване и негативизъм в краткосрочен план в по-дългасрочен ще доведе до въпроси към себе си, компромиси и промяна на досегашният стереотип и колкото и да се струва странно сега - поишаване на уважението на отстрещната страна към нас.
Много интересно и показателно видео - изгледайте го:





Тема През последните години или децениинови [re: DannyDeVito]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано13.10.20 19:53



се создадо илјадници тенки нишки помеѓу нас, мали кревки мостчиња кои и мал ветер може да ги дувне. Меморандума е направо атомска бомба.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)


Тема Re: През последните години или децениинови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.10.20 08:32



Верваш ли го? Никакви връзки не са създадени, за да бъдат разваляни. Който е създал връзка с България, този меморандум нищо не значи. Или искаш да кажеш, че заради някаква виртуална хартийка, жител на Скопие, който работи в София за 2 хиляди евро заплата, ще напусне в знак на протест

?!



Тема Re: През последните години или децениинови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано14.10.20 08:39



Тия глупави българи за да ги излъжем трябва да го ударим на чувства





Тема Re: Не е по темата...нови [re: DannyDeVito]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.10.20 14:05



... ама се чудех де да му намеря място:

Френски музей отложи за 2024 г. изложба за монголския владетел Чингис хан след опит за цензура от китайското правителство. Историческият музей в Нант обяви, че "в името на човешките, научните и етичните ценности предпочита да се откаже от експозицията, отколкото да пренаписва историята".

Изложбата за Чингис Хан се организира съвместно с китайски музей. Китайските власти обаче държат в нея да не се употребяват определени думи, включително "Чингис хан", "империя" и "монголска". Пекин настоял да има последната дума и за това какво пише в брошурите, табелките на експонатите и картите.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/kitay-spori-franciya-chingis-han-ne-e-chingis-han





Тема Ами да дојдем всички 1 000 000нови [re: goga]  
Автор SashetoBE (рекордьор)
Публикувано14.10.20 17:06



в Софија и да видим колкова ште получим големји заплати !?
Со години се опитваме да објасним на нашите хора каде и зашто грешим , зашто и каде не сме во право, какви са ни заблудите и пр и пр. Стапка по стапка, макотрпно и с гољами рискове да бадем стигматитирани обиждани пљоени и тн. И какво ... удриха директно по езика и индиректно поставиха саштествуванео на државата под вапрос. Двете нешта за коти ние тврдехме че Балгарија изопшто не ни ги спори.
Сега ела ти да објаснуваш че целта на Балгариај не е била просто да не уништожи во секакав смисал. Аз се отказвам и от сега ште сам си ортодоксен македонист.

Накрая обаче разбрахме,че не се познаваме и че сме изгубили жизнените връзки помежду си(В.Перев)

Редактирано от SashetoBE на 14.10.20 17:07.



Тема Re: Ами да дојдем всички 1 000 000нови [re: SashetoBE]  
Автор longbore-126649 (бърборко)
Публикувано14.10.20 18:41



Имам някакво чувство, че това е театър , за да можем да отстъпим и да се получи компромис за който северномакедонските политици да кажат: "Ето, отстъпихме малко в историята, но се преборихме за най-важното: езикот и сегашната ни националност..."





Тема Re: Ами да дојдем всички 1 000 000нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.10.20 18:47



Ами, елате. На мен това ми е мечтата - да можем да ви приемем и да ви дадем заплати по 2 бона в евро.


Лошото е, че нямаме държавници да докарат нещата до там.

Поантата ми е ясна: виртуално, на маса с пилешки дробчета по селски с червено вино, дали някой юго-изпран мозък ще ми съчувства или не - ми е все тая, като не посреща български туристи, не получава български вестници и не чете български книги, за да кандидатства за работа в български фирми. Точно това, което правите спрямо гърци и сърби.

Реално - черно на бяло, това са "връзките". Другото е ала-бала.

Редактирано от goga на 14.10.20 19:18.



Тема Re: Ами да дојдем всички 1 000 000нови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано14.10.20 18:59



абе ти си бъди пак българофил, ама си гледай живота.
то насила хубост не става /освен на държавно ниво и с малко кютек/



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Ами да дојдем всички 1 000 000нови [re: longbore-126649]  
Автор mulcho ()
Публикувано14.10.20 20:09



Имам някакво чувство, че това е театър , за да можем да отстъпим и да се получи компромис за който северномакедонските политици да кажат: "Ето, отстъпихме малко в историята, но се преборихме за най-важното: езикот и сегашната ни националност..."

----


Точно това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.