Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 20.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Сърбите капитулираха  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано05.09.20 20:32



Вучич и Хоти при Тръмп във Вашингтон. Установяват отношения с Косово и вероятно местят сръбското посолство от Тел Авив в Ерусалим.





Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано05.09.20 21:55



Ма како тако, нийе можно, ми смо витежки народ.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Леле маленови [re: komitaO3]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано05.09.20 23:39







Тема Re: Леле маленови [re: Darkages]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано05.09.20 23:56



Ха-ха, пак добре, че не ги е вкарал направо в Нато.



***


Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано06.09.20 07:46



С две думи Косово и Сърбия са подписали споразумение с Израел под егидата на Тръмп.



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.09.20 10:09



Дали Вучич е "капитулирал" или просто е изтъргувал изгодно направената отстъпка - тепърва ще се види. По-вероятно е второто. Тръмп е преди всичко търговец, а не идеолог и гео-политик. И ако са се разбрали нха чаршията с Вучич, нищо добро за България не виждам.

Редактирано от goga на 06.09.20 10:16.



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано06.09.20 11:18



На срещата на Александър Вучич с косовския премиер в Белия дом за сърбите равносметката е следната:
-задължават се да не обиждат сексуалните малцинства;
-пренасят сръбското посолство в Йерусалим (този ангажимент на Белград Вучич го разбра от американския президент);
-признават Хизбула за терористична организация;
-няма да купуват оборудване 5G от производители , които не са одобрени от САЩ. По-ясно казано от Huawei.
За постигнатите споразумения Доналд Тръмп е подарил писалка на сръбския президент.
Александър Вучич обяви, че е постигнал голяма победа във Вашингтон. Не се е съгласил да признае Косово и е отказал да купува "по-скъп природен газ вместо по-евтин". Интересно как ще реагира Пекин на поетия ангажимент от сърбите да не купуват оборудване 5G от Huawei. Китайците щедро инвестираха в Сърбия до "историческата среща" на Вучич и Тръмп в Белия дом.



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.09.20 11:42



Чета, че част от албанските политически кръгове хич не са доволни от постигнатото споразумение:

http://www.focus-news.net/news/2020/09/04/2803230/tanjug-sarbiya-i-kosovo-podpisaha-sporazumenie-za-normalizatsiya-na-ikonomicheskite-otnosheniya.html





Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.09.20 16:08



-задължават се да не обиждат сексуалните малцинства;
-пренасят сръбското посолство в Йерусалим (този ангажимент на Белград Вучич го разбра от американския президент);
-признават Хизбула за терористична организация;

-няма да купуват оборудване 5G от производители , които не са одобрени от САЩ. По-ясно казано от Huawei.

За червеното е срещата.

В отговор на:

In 2014, Huawei launched the Seeds for the Future program in Serbia. Participants included 10 outstanding students majoring in ICT from 5 leading ICT universities. The Dragica Nikolic Foundation under the President's Office and Serbia's Ministry of Youth and Sports helped organize the event. In September 2014, the new Serbian Prime Minister Alexander Vucic visited Huawei's Beijing Research Center during his first visit to China, where he talked to the students via our telepresence system.

Mr. Vucic said, "We fully support Huawei's development in Serbia and I'm especially satisfied with the cooperation between Huawei and Serbia's operators. Huawei has plenty of opportunities in Serbia. I was shocked by the advanced technologies shown at Huawei. I will continue to contribute to ICT development in Serbia." Addressing the students, he remarked, "I'm very happy to see Serbian students at Huawei, and I'm surprised that you got up so early to talk to me. I'd like to invite you to meet me at the Prime Minister's Office, and I will see what I can do for you."
(

)




.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.09.20 20:28



А пък Мария Захарова засегнала сръбския президент до степен че станало дипломатически скандал заради коментар по една снимка:





П.П. колегата дето гледа подозрително на в. "Сега" да не ми се сърди. Новината вероятно я има и в други медии, но ме мързи да търся.



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: cumanich126454]  
Автор Ганьо Балкански (ентусиаст)
Публикувано06.09.20 21:27



Вучић: Нећу да одговарам на простаклук и примитивизам Захарове.


http://www.politika.rs/scc/clanak/461872/Vucic-Necu-da-odgovaram-na-prostakluk-i-primitivizam-Zaharove



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: cumanich126454]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано06.09.20 21:25



много добро от страна на захарова.
но и самата захорова нямаше да стои зле в стола на стоун



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.09.20 21:29



Един коментар от форума:

Бедата на Вучич е, че не е гледал "Великият диктатор" или се е разсейвал по време на разговора между Бензино Наполони и Аденоид Хинкел.

Иначе щеше да си хване столчето, нехайно да го приближи до бюрото, да кръстоса крак върху крак, да опре небрежно ляв лакът на бюрото и обърнат 3/4 към Тромпета да започне любезен разговор за древността на дуварите на бабите на двамата.



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 10:28



На пръв поглед е отстъпление.

Не знаем колко пари седят зад това. Излязоха някои подсказки за възможни бъдещи милиарди от страни в ЕС и извън нея, търговски облекчения.

Дори в цирка билета се плаща. За да се нервят така руснаците, значи друг купи Вучич на по-добра цена.

Прогнозирам скорошни проруски протести в Сърбия. Дори съдбата на "потока" можем да поставим под въпрос.
Догадки, но скоро ще проличи.



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано07.09.20 11:07



Дори съдбата на "потока" можем да поставим под въпрос.

Сръбската част на потока в Сърбия е построена вече. Разковничето е у нас. Само бай Тулуп може да го спре, но му стискам палци да устиска.



Тема В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 11:21



Цирк под палатката тече и тук. Колко струва нашия билет, плащам извън представлението и какво се случва извън палатката:

- държавен дълг нарасна с 800 000 000 за три месеца
- потребление стоки на дребно (спираме да пазарим или макс.самоограничения) рекордно за ЕС = - 17%, при средно -4%
- рекордно ниска производителност при съща заетост - не работим, а взимаме заплата
- кредитирането нараства (евтини са), но и депозитите нарастват (не харчим)... Как ще връщаме!?
- расте срока на запор при забавено плащане

Като допълнение следва (вече обявено):

- догодина минимална заплата няма да се вдига
- цената на застраховки ще си расте
- цената на газа ще скочи драстично
- външни инвестиции за 2019 = 25 милиарда, за тази година няма и помен
- цената на бензина вече расте
- 20% спад в производство на пшеница (месата не съм ги гледал)

Между другото:
- един медиен олигарх се замени с още по-голям
- играчите в енергийния холдинг се сменят
- парите от ЕС още ги няма
- ограниченията за влизане/връщане в БГ падат, за излизане се увеличават



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 11:28



Трасето е отделна тема. Кой и колко ще поръчва газ, откъде и на каква цена е още отворен въпрос. Вече го няма Рум.Овч, а 2030 е далече. Борбата тепърва предстои. Вече има квоти, нали знаеш.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.09.20 12:22



Протести+здравна криза, задължително водят до спад в потреблението. Българина е напарен и прагматик. Знае 2 и 200, но предпочита да е на 2 по собствено желание, а не по принуда.



Тема Re: В същото време у наснови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.09.20 12:45



Доскоро бях против оставка сега, но вече мисля, че е наложителна. Така не може да продължава. Вече духът е изпуснат от бутилката. Всяко упорство ще влошава ситуацията.



Тема Re: В същото време у наснови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.09.20 12:52



Да, духът е изпуснат от бутилката. И едните и другите няма да отстъпят.



Тема Re: В същото време у наснови [re: goga]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 14:18



Напротив.
Докато не се появи алтернатива никаква оставка!
Не ме интересува кой на кого колко е опротивял. Да си поемат отговорността. Падат сегашните, поемат си отговорността, а от утре - Кой?



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.09.20 14:32



Отговорността на всеки българин е в огледалото, нещо в което 30г., отказваме да се огледаме. С пословичен мързел, зле подбрана и проспана гимназия, неподходящ университет и специалност с 3% възможност за реализация или такава в пъти надхвърляща интелектуалните способности на субекта, въпиюща ниска обща култура, съчетана с огромни претенции, успех няма, няма и да има, без значение кой поема отговорността за вчера, днес и утре.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.09.20 14:41



Правят избори, съставя се нов кабинет, той си поема отговорността. Друг начин не е измислен при парламентарна демокрация.

Този вариант е по-малкото зло при задаващата се перманентна война на искащи оставки и защитници на правителството. На мен, като неангажиран в двете агитки, започва да ми писва.

Редактирано от goga на 07.09.20 14:42.



Тема Re: В същото време у наснови [re: goga]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 15:43



Вдигат те в училище, пишат ти 4 за стимул със забележка, за не слушане в час. Минаваш за догодина с поправителен. На следващата година ти пишат 3 по милост и викат вашите при директора. Обещаваш да се поправиш и пак минаваш.
Третия път си двойка, изправен пред всички, омаскарен, изключват те от училище.

Теб три пъти са те изпитвали, средно аритметично - 3. Не си и претендирал за повече.
Обвиняван си за глупак, хулиган, крадец и какво ли не, но от хора не изпитвани или са кръгла 2, та до нула; не си показват бележниците; псуват повече от теб; чупят прозорците на училището; не искат да излязат пред дъската; бият възпитателя, а той ги шамари, пият, цапат.

Добре бе, като сте толкова умни и съвестни, защо не излезете пред дъската, защо не си кажете урока, защо не си дадете бележника, защо не наредите в редичка!?

Онзи е ясен, проверихме го 3 пъти, пред изключване е, досието му пълно. Убедили сме се. Ами вие... Кои сте вие?

Комита ще излезе прав. Това не го чувствам за свое училище по демокрация, нито ще пусна децата си в него. Ясно е на кои си им харесва.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.09.20 16:09



Това е живият живот, това е реалността. Хубава, лоша - тя е, няма друга. И трябва да се съобразяваме с правилата й. Не само в Бг е така, а навсякъде.

Просто много неблагоприятни фактори се съчетаха, сред тях и все по-неадекватното поведение на Б.Б. Мисля, че той вече е в глуха защита като в бокса. Гледа да изкара рунда, да не бъде нокаутиран. Не мисли за друго.



Тема Re: В същото време у наснови [re: goga]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 17:00



За по-лични споделяния другия път викам да те включим. Не е особено комфортно все на форум.



Общо взето се заформя обстановка за диктатура, с решения в ляво. Всички леви са ЗА тази (такава каквато е) форма за сваляне от власт без ясна алтернатива. Дори Трифонов кани само леви за събеседници. Да не говорим за Кънев и Йончева. Те ще управляват.

За мен има кръг от други ученици в демокрацията, със сносен успех. Те не са за този вид смяна, нормално. За съжаление никой не ги търси и лансира като алтернатива. Прекалено възпитани са за модерния стил говорене. Нямат още чуваемост.
То, целта в момента явно е да няма чуваемост и алтернативи. Не са удобни на власт и лЕво-протестиращи. Затова аз нямам против да караме така дълго до избори. Времето е наше!

Редактирано от leyte на 07.09.20 17:01.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор mulcho ()
Публикувано07.09.20 18:23



Смяташ, че са леви тези които въведоха плоския данък без необлагаем минимум (така и трябва), тези които се обявяват против Истанбулската конвенция, мигрантите, не сме ги виждали и на парад на извратените? А може би са десни и консервативни?



Тема Re: В същото време у наснови [re: mulcho]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 19:00



Твърде много се изказвах по темата.

Деля ги само на две (не леви и десни по афиш):
А). Залагащи на системния подход (да сменят, реформират, все тая) - как ще раздаваме парите
Б). Залагащи на аналитичния подход - как да направим парите

Това за което питаш много не ме интересува. Плоския данък е колкото форма на правене, толкова и раздаване. Не ми е "пенкелер".

Слуша ли последното интервю на Дянков?



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано07.09.20 20:06



Деля ги само на две (не леви и десни по афиш):
А). Залагащи на системния подход (да сменят, реформират, все тая) - как ще раздаваме парите
Б). Залагащи на аналитичния подход - как да направим парите


Малко странично от темата, но съгласно тези ти критерии, на кой кандидат за американски президент симпатизираш? Защото Тръмп е от Б)



Тема Re: В същото време у наснови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 20:22



Естественно


Аз съм си го признавал.

Междувпрочем, САЩ отбелязва най-високата си производителност на труда от времето на "Дълбоката депресия". Сиреч, докато цветните протестират, белите бачкат та се късат както никога.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано07.09.20 20:35



Аз даже предлагам, докато не се разбере "от утре - Кой?", да няма никакви избори изобщо! А ма ха!

***


Тема Re: В същото време у наснови [re: Amateur]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 21:17



Да. Не ми пука! Отдавна се отказах да давам гласа си за хора, на които за мен, какво мисля аз, не им пука. Защо да го давам за или против.
Ще го дам само за хора, които ми допадат или аз им допадам. Докато не се появят, не ми пука. Стига ми да бачкам, да си гледам семейството и правя пари без да ми пречат. Не искам да ми помагат. Искам да не ми пречат.

Днешните власт и протест ги виждам страни на една и съща фалшива монета.
Съжалявам





Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано07.09.20 21:41



Ама моля ти се, давай си гласа за когото и каквото си искаш! Само не пречи на другите, на които пък изобщо не им пука какво ти пука на тебе! Най-добре питай ясновидката на Берлускони "а утре-Кой"? Предполагам, че и Ванга вече го е предсказала, трябва да питаш Нешка Робева.

***



Тема Re: В същото време у наснови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.09.20 21:42



Споко, най-късно до 7 месеца изборите ще са минали. Тук сме, пак ще си говорим.



Тема Re: В същото време у наснови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано07.09.20 21:46



А, спокоен съм. Още не е било, да не бъде някак си.

***



Тема Re: В същото време у наснови [re: Amateur]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано07.09.20 22:50



Е как кой - при оставка следва фатмакът.



Тема Re: В същото време у наснови [re: Amateur]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано08.09.20 08:17



Ето! Няма разлика между нас.
Излиза, че сме три групи непукисти. На властта не й пука дали и защо протестират, не й пука и дали и защо не протестират, затова не са алтернатива - пука им да седят на власт.
На протеста не му пука коя власт ще дойде, не му пука и за непротестиращите, защото не им предлагат добра алтернатива - пука им само да
Падне властта.
На непротестиращите явно не им пука кой е на власт, след като няма по-добра алтернатива, не им пука и за протеста, защото не вижда в него алтернативи - пука им да си бачкат, гледа живота и не им се пречи.

Утре обаче, всички заедно ще трябва да се справяме с батака от това положение, което рано или късно ще свърши, без наличие на добра алтернатива.
Кое е умното!?

Редактирано от leyte на 08.09.20 08:31.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор mulcho ()
Публикувано08.09.20 09:19



На непротестиращите явно не им пука кой е на власт, след като няма по-добра алтернатива, не им пука и за протеста, защото не вижда в него алтернативи - пука им да си бачкат, гледа живота и не им се пречи.


----


Овцете кротко хрупаха тревичка, когато някоя си позволеше да се отдалечи от стадото кучето притичваше и я връщаше, пастира се беше опънал под сянката на черния си джип.
През главичката на Доли минаваха разни мисли: да нея я доят, стрижат, пък някои от корежките твърдят, че накрая ще ги и заколят, но това и се струваше несериозно, нима ако не ги обичаше бай Бойко щеше да ги пази от вълци, да им построи нова кошара, е все нешо и беше за ремонт, ама новото си е ново... Всяка промяна е риск, ето този байно чука само колежката Бикини, а друг може да ни почне наред...



Тема Re: В същото време у наснови [re: mulcho]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано08.09.20 10:46



Хаха, браво! Прекрасна приказка. Наистина ми хареса и те разбирам.

Нямаш против да допълня, предполагам.
....
Овцете кротко хрупаха тревичка, когато някоя си позволеше да се отдалечи от стадото кучето притичваше и я връщаше, пастира се беше опънал под сянката на черния си джип.
През главичката на Доли минаваха разни мисли: да нея я доят, стрижат, пък някои от корежките твърдят, че накрая ще ги и заколят, но това и се струваше несериозно, нима ако не ги обичаше бай Бойко щеше да ги пази от вълци, да им построи нова кошара, е все нешо и беше за ремонт, ама новото си е ново... Всяка промяна е риск, ето този байно чука само колежката Бикини, а друг може да ни почне наред...

Забрави другите герои



До вчера всичко си беше наред, обаче...

Изведнъж саксия падна на бойковата глава и той легна болен, изнемощял.

Прасетата възнегодуваха, преместиха си кочината пред вратата на фермата. Петлите се събраха с гъзките и закълваха кучето. Магарето се заяде на моста и размаха копито. Кокошките снасяха на покрива и заваляха яйца. Коня избяга в Женева. Лисицата се престори на умиращ лебед, молещ да я пуснат вътре.

Врявата събуди вълците.

Решението - В ТКЗСто всички бяхме равни! Там вълците ни ядоха поравно.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано08.09.20 16:16



А къде отиде млякото?





Тема Re: В същото време у наснови [re: sofijanec]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано08.09.20 16:31







Тема Re: В същото време у наснови [re: sofijanec]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано08.09.20 16:45



Наистина съжалявам ако се чувствате овце, дори и разбунтували се овце, аз не се.



Тема Re: В същото време у наснови [re: DannyDeVito]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано08.09.20 16:56



Данчо бре... Ти нали нямаше да ми отговаряш повече?





Тема Re: В същото време у наснови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано08.09.20 17:01



Загадката около изчезването на млякото не след дълго се изясни. Всеки ден го сипвали в триците на прасетата



Тема Re: В същото време у наснови [re: DannyDeVito]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано08.09.20 19:00



Но не бяха изминали и двайсетина метра, когато изведнъж спряха. Откъм господарската къща се надигна страшна врява. Те се втурнаха обратно и пак се залепиха за прозореца. Да, вътре бе избухнала бурна свада. Чуваха се викове, удряне по масата, разменяха се остри подозрителни погледи, звучаха яростни опровержения. Изглежда, причината за цялата разправия бе в това, че Наполеон и мистър Пилкингтън бяха играли асо пика едновременно.

Дванайсет гласа крещяха гневно и всички си приличаха. Сега стана ясно какво се е случило с лицата на прасетата. Животните отвън се взираха от прасе към човек, от човек към прасе и отново от прасе към човек; но вече беше невъзможно да се каже кой какъв е.




Тема Re: В същото време у наснови [re: sofijanec]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано08.09.20 19:16



Абе свинЬе, оФци, Езоп, Лафонтен...От 9 дерета вОда...
Румен ВИ Радев е по-отвратителен от Бойко Борисов, с харизма на умрЕла мачка.Да го... Точка.



Тема Re: В същото време у наснови [re: Tyзлиja]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано08.09.20 19:27



Всъщност, тигри и лъвове! Джентълмени.



За Льотчика не съм гласувал. Обаче не наруши Конституцията и назначи Каскета. Сега не мога да преценя дали това беше добър ход от негова страна. Той си знае...



Тема Re: В същото време у наснови [re: Tyзлиja]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано08.09.20 21:16



Тузлуя, говориш с овце все пак... на тях фантазията им е животинска.





Тема Re: В същото време у наснови [re: DannyDeVito]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано09.09.20 09:39



Защо се впрягаш?
Номера е да се забавляваш без да губиш човешкия си облик.

Все пак, овцете само блеят без да се смеят.
Смей се





Тема Re: В същото време у наснови [re: Tyзлиja]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано09.09.20 11:49



Не, не казваш това. Отдавна пишеш и се знаем. Казваш, че върло-червените се връщат.
Нека опитат! Защо се плашиш?
Това е лебедовата им песен, но и Чайковски няма да помогне. Нека си танцуват!
Апропо, либретото в края е променяно сума пъти. В последната руска режисура принца и злият магьосник се убиват взаимно и Одета си остава красив бял лебед



Една от причините да искам шоуто им да продължи, е че така се виждат всичките им зъби. Погледни "Фрог", днес са си кървавочервени. Виж го барда Иво с отношение към Кабаиванска, Симов до Корнелия, копейките накървени в първа редица, ДСтата под фуражка както си му е реда. Йончева реве на Запада като Сталин за втори фронт. Няма кой да я чуе.
Какво те плаши? Толкова ли не вярваш на народа си?
Единствено ДБ не знаят вече какво правят там и е време да потърсят решения, не само проблеми.

Атлантически съвети, самолети, кораби, магистрали, оборот с Европа повече от с Русия, европейски комисари, банков съюз, Евро, Балкани, Македония, западни фирми. Разбичка им далаверите с тоци, газове, Герговци и нефтохими. Бойко им обърна хастара. Мразят го в червата. Няма да му простят никога.
Естествено се овъргаля с тях и им попи от мръсотията до шия. Така се омешаха, че не знаят кой от кой лагер е и си вадят кирливостите един друг. Отпраши ги в двеста.

Може да е тъп, груб, изменчив, надали го е целял, но благодарение на него ги виждаме днес кристално. По друг начин нямаше да стане.
Човека си заслужи старините

Редактирано от leyte на 09.09.20 11:54.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано10.09.20 09:18



Абе дето се вика - с техните камъни по техните глави. Болшевиците взеха децата на лакеите и раята да ги превърнат в еничарски корпус, сега същите се обърнаха срещу тях и децата им. От там идва тая злоба.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано10.09.20 14:31



Страхотен постинг. Както и 90% от останалите, поне според мен.
Обаче при цялата мъдрост, която носиш в себе си, ми е трудно да разбера симпатиите ти към Дончо!!!
Добре, разбирам, че основната цел на едно правителство, особено на онова, което е начело на най-могъщата държава трябва да е икономиката. Признавам, че администрацията на Тръмп в лицето на нейният посланик у нас Херо Мустафа е повече от добре предразположена към България.
И все пак, човек с качествата на сегашният американски президент, където в собствената му страна гражданския мир е застрашен, не без неговия личен принос към това и където в областта на външната политика, не би било пресилено да се говори за множество гафове, трудно мога да се съглася с вариант, този човек да е начело още един мандат...



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано11.09.20 07:57



Комита, мързи ме да търся, но преди година и половина - две писах, че от гледна точка на стратегическото бъдеще на региона приемането на Македония в НАТО и ЕС е не толкова важно само по себе си, колкото е от голямо значение за целия регион, тъй като по този начин Сърбия ще се окаже напълно изолирана и това няма да и остави много полезни ходове, за да провежда външна политика. Мисля, че сочех, че това ще е и начина да се парират опитите на Русия да влияе тук. Мисля, че това което се случва в момента е пълно потвърждение на казаното тогава от мен. Мисля също така, че и при най-малка проява на интерес от страна на Сърбия за влизане в Алианса или в ЕС тя трябва да бъде насърчена. Това ще направи целия регион много по-монолитен и много по-спокоен. В бъдещ план няколкото балкански държави, като част от ЕС и НАТО може да са естествени съюзници, разбира се под шапката на ЕС против панислямистките напъни на Ердоановия халифат. (Вижда се, че ЕС няма да търпи посегателства от Азия - настоящия спор между Макрон и Ердоган - вчера Франция безвъзмездно е подарила на Гърция две фрегати.)
(



Тема Re: В същото време у наснови [re: kuduger-96506]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано11.09.20 08:57



Единството на нацията се крепи от благополучието. Дълга е темата за Тръмп, друг път.

Тузлията ти подсказва, че протестърите не пипат Радев. Утре Бойко отпада, дори Гешев да си замине, Радев остава. Нов работещ парламент без добри алтернативи няма да има работещ. Дори сега да дойдат бързи избори с 3 радеви месеца, вероятността да не съставят правителство е голяма. Ще рече, нови избори, пак по действаща конституция власт еднолична, радева, за незнайно колко време.

Ние, като отделни граждани далеч не сме най-умните и красивите. Грешно е да търсим такива сред нас и да се мислим. Само споделяйки различните си възгледи и мисли подсказваме един на друг възможното бъдещо развитие на събитията. Половината изкуство на живота е да предугадиш идното. Днешните стъпки, който избираме и правим ни водят там, някъде.

Крайно време е протеста да излезе от овчо-свинската си роля и си избере път. Същите овце са, ако кандисат на друг цвят фуражка да ги води, непроглеждайки какво следва.



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: ludo-mlado]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано11.09.20 09:05



Да, така е. И явно Сърбия е поела някакъв път или осъзнала мястото си. И са готови на компромиси. А и завчера отказаха съвместни учения с Русия и Беларус.



Тема Re: Сърбите капитулираханови [re: komitaO3]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано11.09.20 09:18



Пътя на парите е поела!
Потърси колко дългове има натрупани към Русия. Включи и "подаръците", защото поддръжката им може да струва повече от "парчето".
Руснаците също знаят, че сърбите имат нужда от пари, за да им плащат сега, а и утрешния газ, пушки и т.н. Ще се правят на разтревожени, а ще ги смучат още повече(гледай търговски баланс).

Накрая виж нас...



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано11.09.20 09:17



3 радеви месеци.

Радевата зима.

***


Тема Re: В същото време у наснови [re: Amateur]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано11.09.20 11:47



Хаха! Ах, тиии! Търсиш ти Гео Милев, ама го няма.

Нямаш грижи, прескачаме зимата и Май пак ще е Септември, обаче поета е малко двояк от съвременна гледна точка;)

"......... Направо 12 строфа:
Музо, възпей оня пагубен гняв на Ахила...

Ахил беше грубата сила.
Военния демон.

Ахил беше стар генерал
на Н. Ц. В. цар Агамемнон.
Ахил бе герой.
С безброй
кръстове, ордени, ленти...
Пиедестал
на реда и тишината
в страната...

Но днес ний
не вярваме вече в герои
- ни чужди, ни свои.

Троя бе опожарена и срината.
Приам и Хекуба загинаха.
Ахил тържествува...
- Какво е за него Хекуба? -
Душата му дива и груба
не чува
плача на свещената майка, разкъсъна
над безименни гробища с кърви оръсени
израснали в миг
- толкоз много -
безброй.
- Какво е за него Хекуба? -
Ахил бе герой.
Ахил бе верик.


Бич божий изпратен от бога.

Но Ахил ще загине под гняв и проклятия.
- И загина
падна в позорно падение:
на убиеца вярна отплата.
Агамемнон уби Ифигирия
- и загина:
Клитемнестра уби Агамемнона
- и загина:
Орест със Електра уби Клитемнестра
- и загина...
Едничка остава
- стои и пребъдва
през вековете -
Касандра-пророчица:
тя вещае възмездие
- и всичко се сбъдва.
Безсменна прищявка, игра и забава
на боговете.
Вековечен разцвет на божествена стръв.
Всяка смърт е за тях развлечение,
всеки вопъл - шега.
Смърт, убийство и кръв!
Докога, докога?
Вседържителю Зевс
Юпитере
Ахурамазда
Индра
Тот
Ра
Йехова
Саваот:
- отговаряй!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.