Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 16.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: В същото време у наснови [re: goga]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 14:18



Напротив.
Докато не се появи алтернатива никаква оставка!
Не ме интересува кой на кого колко е опротивял. Да си поемат отговорността. Падат сегашните, поемат си отговорността, а от утре - Кой?



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.09.20 14:32



Отговорността на всеки българин е в огледалото, нещо в което 30г., отказваме да се огледаме. С пословичен мързел, зле подбрана и проспана гимназия, неподходящ университет и специалност с 3% възможност за реализация или такава в пъти надхвърляща интелектуалните способности на субекта, въпиюща ниска обща култура, съчетана с огромни претенции, успех няма, няма и да има, без значение кой поема отговорността за вчера, днес и утре.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.09.20 14:41



Правят избори, съставя се нов кабинет, той си поема отговорността. Друг начин не е измислен при парламентарна демокрация.

Този вариант е по-малкото зло при задаващата се перманентна война на искащи оставки и защитници на правителството. На мен, като неангажиран в двете агитки, започва да ми писва.

Редактирано от goga на 07.09.20 14:42.



Тема Re: В същото време у наснови [re: goga]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 15:43



Вдигат те в училище, пишат ти 4 за стимул със забележка, за не слушане в час. Минаваш за догодина с поправителен. На следващата година ти пишат 3 по милост и викат вашите при директора. Обещаваш да се поправиш и пак минаваш.
Третия път си двойка, изправен пред всички, омаскарен, изключват те от училище.

Теб три пъти са те изпитвали, средно аритметично - 3. Не си и претендирал за повече.
Обвиняван си за глупак, хулиган, крадец и какво ли не, но от хора не изпитвани или са кръгла 2, та до нула; не си показват бележниците; псуват повече от теб; чупят прозорците на училището; не искат да излязат пред дъската; бият възпитателя, а той ги шамари, пият, цапат.

Добре бе, като сте толкова умни и съвестни, защо не излезете пред дъската, защо не си кажете урока, защо не си дадете бележника, защо не наредите в редичка!?

Онзи е ясен, проверихме го 3 пъти, пред изключване е, досието му пълно. Убедили сме се. Ами вие... Кои сте вие?

Комита ще излезе прав. Това не го чувствам за свое училище по демокрация, нито ще пусна децата си в него. Ясно е на кои си им харесва.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.09.20 16:09



Това е живият живот, това е реалността. Хубава, лоша - тя е, няма друга. И трябва да се съобразяваме с правилата й. Не само в Бг е така, а навсякъде.

Просто много неблагоприятни фактори се съчетаха, сред тях и все по-неадекватното поведение на Б.Б. Мисля, че той вече е в глуха защита като в бокса. Гледа да изкара рунда, да не бъде нокаутиран. Не мисли за друго.



Тема Re: В същото време у наснови [re: goga]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 17:00



За по-лични споделяния другия път викам да те включим. Не е особено комфортно все на форум.



Общо взето се заформя обстановка за диктатура, с решения в ляво. Всички леви са ЗА тази (такава каквато е) форма за сваляне от власт без ясна алтернатива. Дори Трифонов кани само леви за събеседници. Да не говорим за Кънев и Йончева. Те ще управляват.

За мен има кръг от други ученици в демокрацията, със сносен успех. Те не са за този вид смяна, нормално. За съжаление никой не ги търси и лансира като алтернатива. Прекалено възпитани са за модерния стил говорене. Нямат още чуваемост.
То, целта в момента явно е да няма чуваемост и алтернативи. Не са удобни на власт и лЕво-протестиращи. Затова аз нямам против да караме така дълго до избори. Времето е наше!

Редактирано от leyte на 07.09.20 17:01.



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор mulcho ()
Публикувано07.09.20 18:23



Смяташ, че са леви тези които въведоха плоския данък без необлагаем минимум (така и трябва), тези които се обявяват против Истанбулската конвенция, мигрантите, не сме ги виждали и на парад на извратените? А може би са десни и консервативни?



Тема Re: В същото време у наснови [re: mulcho]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 19:00



Твърде много се изказвах по темата.

Деля ги само на две (не леви и десни по афиш):
А). Залагащи на системния подход (да сменят, реформират, все тая) - как ще раздаваме парите
Б). Залагащи на аналитичния подход - как да направим парите

Това за което питаш много не ме интересува. Плоския данък е колкото форма на правене, толкова и раздаване. Не ми е "пенкелер".

Слуша ли последното интервю на Дянков?



Тема Re: В същото време у наснови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано07.09.20 20:06



Деля ги само на две (не леви и десни по афиш):
А). Залагащи на системния подход (да сменят, реформират, все тая) - как ще раздаваме парите
Б). Залагащи на аналитичния подход - как да направим парите


Малко странично от темата, но съгласно тези ти критерии, на кой кандидат за американски президент симпатизираш? Защото Тръмп е от Б)



Тема Re: В същото време у наснови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано07.09.20 20:22



Естественно


Аз съм си го признавал.

Междувпрочем, САЩ отбелязва най-високата си производителност на труда от времето на "Дълбоката депресия". Сиреч, докато цветните протестират, белите бачкат та се късат както никога.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.