Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано20.07.20 23:28



Този протест спихна...



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: goga]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано21.07.20 00:22



Винаги ще се намират хора които да яхват протестите. Това обаче не е причина да не се протестира. мисля че ако Б. Б. не бъде сега свален след две -три години това няма и да е възможно. С "хидрата" няма да се справим с оставката на Б.Б. , дори и с оставката на каскета. Но би била една малка стъпка. Относно десетилетието на Б.Б. смятам че той с нищо не се справи. Корупцията ли намали, не само я централизира и издигна на по-високо ниво, административна реформа ли направи, не калинизацията на администрацията достигна нечувани размери за които не са си мечтали дори и комунистите, сега няма изриване, който и да дойде. България с нещо отлепи ли икономиката, НЕ, остана най-бедната страна в ЕС, от 27 стана 28ма и дълбае надолу, сега пак е 27 заради излизане на Великобритания. Колкото и да са - винаги последна без шанс за промяна. Медиите ли са по-свободни - НЕ, положението е плачевно, той дори и не се опитва да направи нещо, за него свободата на словото не е ценност. Съдебна реформа ли направи, НЕ, преди години спъваше всяко предложение на Христо Иванов когато му беше министър само и само да угоди на "хидрата". Изобщо не ме интересува че комунистите, Радев или който и да е щял да се възползва и да яхнел протеста, Б. Б. и компания са по-опасни и вредни сега. Кой ги защитава? Бизнесмени, които са им клиенти и са на тяхното кранче, чиновници, треперещи за работното си място, прости хора мразещи умните, селяци мразещи "жълтопаветниците", "хидрата", страхуваща се от нормализация, съдии и прокурори, страхуващи се от съдебна реформа и пр. и пр., наистина много хора. Жалко за България ако е едно и също с хидрата...



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: Dean Dimov]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.07.20 02:55



...изобщо не ме интересува, че комунистите, Радев....
Някои ни интересува.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: Dean Dimov]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.07.20 06:31



Деяне, абсолютно съм съгласен с написаното от тебе. Все едно аз съм го писал. Тези дни жена ми направи една чудна констатация, че май за първи път в живота ни ще се наложи да гласуваме за БСП. Защото трябва да си признаем, че тя е водещата опозиционна на ГЕРБ сила. А за де сиквидира този тумор ще трябва да има ново ОФ. Малко е трудно да се възприеме, че Корнелия и Христо Иванов да бъдат рамо до рамо, но това е пътят. Веднъж завинаги да се измете от сцената това туморно образувание и после ще се делим отново. Но преди това с общи усилия ще трябва да се ликвидира института "Велико народно събрание", да се ремонтира съдебната система... А вече (бишите) симпатизанти и избиратели на ГЕРБ ще да се преориентират към някоя от съществуващите политически сили, която отговаря на техните въжделения. Нали и преди появяването на ГЕРБ са били нечии други избиратели?



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: Dean Dimov]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано21.07.20 08:14



НЕ, остана най-бедната страна в ЕС, от 27 стана 28ма и дълбае надолу, сега пак е 27 заради излизане на Великобритания. Колкото и да са - винаги последна без шанс за промяна.
Ако се чупи още някой, например Холандия, може да станем 26....така че има светлина в тунела, не бъди песимист. Бавно се изкачваме нагоре.



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано21.07.20 08:38



Гласувай тогава за ДБ. И без това опорката на изборите ще бъде "гласуваш за Христо Иванов, получаваш Корнелия".



***


Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.07.20 08:37



Колега, когато съм гласувал, съм гласувал за ДСБ (нали съм един от основателете му). Изключвам последната странна коалиция в която се включи (тогава не гласувах). А за БСП... докато Гергов е там, нямат шанс.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: Dean Dimov]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.07.20 09:54



С 98% от написаното съм съгласен.

Факт е, че икономическият подем в световен мащаб можеше много по-ефективно да се използва. Преди 2 години го писах тук: срамота е, че междуселските пътища в Румъния са по-добре поддържани от повечето наши главни шосета, че и дори магистрали.

Но и ти избиваш само в отричане и нихилизъм. Да, България е най-бедна в ЕС. Но кога е била по-богата? Ако сега е по-бедна 10 пъти, преди 10 години беше по-бедна 25 пъти.

Анархията и безвластието няма да доведе до нещо по-добро. По- добре е лоша власт, отколкото никаква.

Сега , ако свалите Б.Б., ще го върнете на бял кон след година. Това е жалкото.

Иначе, съм съгласен, че тази власт се е развратила до безпаметност.

Редактирано от goga на 21.07.20 12:23.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.07.20 13:39



Подобно "ОФ", както и преди 76 години - ще е един политически Франкенщайн. Не вярвам първо реално да се случи, и ако стане, че ще е по-добра алтернатива от сегашното.

Христо Иванов трябва да вземе минимум 15% и да има поне още две сходни сили като неговата с по 10%, за да може да се надява на нещо. Другото - с безпринципните коалиции - сме го гледали. Всеки ще дърпа към себе си, а като ножът опре до кокала - умните ще се окажат без адекватна подкрепа в Парламента и ще трябва да козируват на този, под чиято шапка е правителството. Иначе, парламентарни кризи до безкрай, и пак опираме до ГЕРБ.

За ДА България е важно да влезе в парламента, но мен, като гласоподавател, без ясна политическа ориентация, какво ме грее това? Аз искам силна и работеща държава. И ако сегашното го сменим с орел, рак и щука - не виждам смисъл.

Редактирано от goga на 21.07.20 13:33.



Тема Re: Sic transit Gloria mundiнови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано21.07.20 20:20



Браво! Кириак Стефчов харесва това!

***



Страници по тази тема: << 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.