Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: jingiby]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.11.19 05:28



Toва е така.
Преследването на революционери, учители, свещеници и изобщо на по-изявени българи от страна на сърбите си е практика и по времето, когато сме в съюз през 1912, а координираната акция за унищожаването на всички възможни училищни, църковни, лични библиотеки, до последния лист на български е от първите дни на 1913 - 5 месеца преди 16 юни.



Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.11.19 05:41



Това все едно го е писал някой влах от санданските села.
Досега си ми остава впечатлението, че в ника Йован Дамаскин пише повече от един [трол].



Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: mulcho]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано19.11.19 12:03



никoй нищо не ми е набивал като мнение. напротив. Това са заключения от досегашният ми житейски опит и наблюдение върху нещата по-отгоре. Който не вярва да проследи мненията ми от 2002 насам откакто съм на този форум. Дошъл съм до убеждението че след като всички се "саморазпаднаха", положението и оцеляването на всички балкански (респективно славянски) държави (включ и телно и българската като славянска) е по-застрашено от всякога. Бъдещето го виждам не във егоцентризма а във близкото сътрудничество и изграждане на мостове между съседите без вечно задълбочаване във историческите скудоумици. Поне България трябва да е видяла, че от освобождението до сега не е придобила нищо от политиката на съперничество със съседите си, нито пък разреши македонският въпрос във своя полза.

(наверно си слушал повече музика на Лепа брена от мен след като ти хрумва да правиш асоциации със нея. Не си падам по чалгите)

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: JovanDamaskin]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано19.11.19 18:38



Йоване...ти имаш проблем не само с интерпретациите! Ти имаш проблем с фактите, наистина!
Каква политика на съперничество е водела България от освобождението до днес?
България е имала пропаганда в Босна и Далмация да ги направи да се припоят кон Бугария? Или Бугария е имала пропаганда во Атика и Епир да ги накара православните да се припоят кон Бугария?
Бугария е во судир со соседите след 1878г. за своя народ. А, сърбите и гърците за асимилация на дел от бугарския народ.

Разбираш ли как постоянно изначалната идея за югостан в главата ти...как ти променя перцепцията за реалност... Ти негираш факти и реалност, за да може да удисват на югостанската фантазия.

Само си помисли... близо 200 години се води война в Егейска Македония между словените и гърците. Държавата Югостан с главен град Белград...никога не е била во судир со Гърция и гърците и гръцката Патриаршия. Напротив союзници винаги...заедно го правиха се шо го правиха во Македония.
Со два прости збора: държавата Югостан никога не го прифати македонското население за свое!
Мога да дам уште иляда примера вакви.
А, вие со целата душа и сърце сте я прифатили фантазията за югостан и сте си фърлили цялата надежда на ова, и целиот мерак за държава и за иднина и за одлука на проблемите на македонците...
Не знам сознавате ли каков ГОЛЕМ проблем имате вие со себе?
Вие дури не сте македонисти...вие сте югомани...исто наркомани...



Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: JovanDamaskin]  
Автор mulcho ()
Публикувано19.11.19 19:24



О, Брена ми е любимка! Па като запее нещо за Югославия направо се просълзявам...



Защо бе Йоване да ставаме другари приоритетно със славянските страни, какво ни е общото освен базата в езика? Прилича ли сърбина на чеха, българина на руснака, словенеца на белорусина? Не само като култура и манталитет, расово се различаваме. Група българи от група румънци ако не проговорят едва ли ще ги различиш, българи и руснаци без проблем. С който е изгодно с него ще ставаме ортаци- американци, китайци, руснаци, папуаси... Няма проблем и сърбите да се запрегръщаме стига да ни съвпаднат интересите, но да търпим загуби щото някой бил православен и говори нещо близко до българския е неразумно.



Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано19.11.19 19:35



Море Ядранско, на курац





Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: mulcho]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано21.11.19 14:32



Няма проблем и сърбите да се запрегръщаме стига да ни съвпаднат интересите, но да търпим загуби щото някой бил православен и говори нещо близко до българския е неразумно.

аз знам че няма такъв проблем освен във главите на някои изкуфели форумци. Проблемът е, че външни сили не ни остават да видим и разпознаем нашите балкански ако искаш и славянски и регионални интереси а ни намята изкуствено противопоставяне със съседите, респективно и македонците и ни обещава някакви глобални интереси както демокрацията във Афганистан, глобалното затопляне, гладните във Африка, опасноста от китайците и прочее.

Не казвам че същият модел на жертвено агне и всички съседи наоколо са виновни, че ние сме зле, не съществува и във съседните нам страни, но казвам че това е анахронизъм във 21 век.

Именно във този смисъл и самото заглавие на темата е повече от целенасочено и цели противопоставяне което и съответства за аксиомата, че само ние сме добрите а останалите лоши.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Редактирано от JovanDamaskin на 21.11.19 15:01.



Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: JovanDamaskin]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано21.11.19 15:01



Колко пъти ти се обяснява едно и също...а ти си знаеш своето!
Първо не външни сили са главната пречка и в миналото. Главната пречка са били сърбите. Те имат крайно националистическа идеология, поколения при различни политически режими. За тях Югославия е скрита форма на сръбска експанзия и нищо повече. След абсолютна външна поддръжка три поколения държавата Югославия свърши с нива на сръбски национализъм по-големи от еднонационална държава.
Това ама те всички се изживяват като жертви...нищо не значи! И е най-тъпото оправдание за сърбите. Сърби 1912г. в Македония живееха в сръбското консулство. Е, как сърбите да са жертва на всичко случило се в Македония? Каква е тази паралелна вселена, в която се вярва?



Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: Superserb]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано21.11.19 15:07



съжалявам, не съм увреден от патологичният антисърбизъм който проповядваш още от ника ти...опитай пак.

Може някой от неведомите тук по югославските или сръбските въпроси да се палят по темите и становищата ти, но не и аз.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Не България, а Сърбия ви е враг!нови [re: JovanDamaskin]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано21.11.19 15:23



Принципно в един спор е добре да се отговаря с аргументи... айде квалификации и аз пускам...но винаги с аргументи.

ПС. антисърбизма не е патология, а физиология...щом може българите да са генетично обречени да са русофили...а македоците югомани...шо пък и антисърбизма да не е физиология.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.