Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: torlakov-93629]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано22.08.19 23:06



Е то е така. Кой друг да е конкурент.



Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.08.19 23:08



Позната, дядо и’ е отровен в Ксанти 1920 от гърците(Бил си е от там, финансирал е строежа на българската църква), нищо че жена му гъркиня.
След 1989 ходиха да си търсят имоти. Отказаха им. Един грък , от канцеларията се смилил и им дал копие от отказа ( дори това не им показвали) . Вътре като аргумент пишело “ На нашите врагове българите, нищо “. А тя е четвърт гъркиня , има от тези черти , по тази причина знае префектно езика и дори си вадила хляба с него .
Баща и’ на дядо ми съдружника, пък са го донесли от Илинденското въстание в корема на майка му в България . Ще трябва да я разпитам по обстойно като се видим пак.



Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: torlakov-93629]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано22.08.19 23:11



Българите са единствените православни съседи на гърците. Гръцката асимилация е на религиозна основа. Ние сме главна таргет група за асимилация от гърците на Балканите. По-малките са балканските власи отсам Дунава и албанците християни. Съпротивата у власи и албанци православни е минимална, нямат просто ресурс за по-голяма поради малкия брой. Българите са милиони. Затова е този колосален сблъсак от 19 век и озверяването им към българите.
От другата страна са сърбите, които смятат българите за глвна пречка за създаване на велика сърбия чрез посръбване на всички славяни на Балканите.
След като става ясно, че осм. империя ще напусне Балканите още от 19 век. Цялата им национална идеология и държава се подчинява на целта максимални удъри върху българите и българщината и максималното и унищожаване или смаляване...със всички възможни средства.



Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано22.08.19 23:20



Аха, един познат преди година ходи при братовчед си в Гюмюрджина. Онзи се върти, неспокоен, ама като разбрал че не са дошли за имотите се успокоил.



Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.08.19 23:43



Бе има некаква клауза, че ако там си родом ще трябва да ти връщат. В България не един колега майка му, раждана 1911 на гръцката(сега) страна на Дойранското езеро, и’ отказали дори и виза, тя само искала да види къде е родена и живяла до 1913. Минали години и с връзки и’ уредили , но те вече беше доста над 80 и не можеше да пътува. Те май и за това и’ дадоха,

Редактирано от torlakov-93629 на 22.08.19 23:45.



Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: Superserb]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.08.19 00:09



Гърците са съседи и с албанци, пък Мала Азия им цели народи претопени. Да си слушал за Лазсите?
Но враждата е по стара от 19 век. Според мен се дължи и на бит, поминък, начин на мислене. Мисля, че Джинот много добре го е хванал, преди всички последвали събития.

Редактирано от torlakov-93629 на 23.08.19 00:19.



Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: torlakov-93629]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано23.08.19 07:24



То и в Алабания имат проблеми. Фан Ноли и т.н. Дори след 1990 албански правителства потърсиха БПЦ да подкрепи албанската православна църква като противотежест на гръцката патриаршия. Просто албанците православни са по-малко и нямат такъв ресурс за съпротива. Лазите са чак в Кавказ. Говорим за Балканите 19 век. тук е за гърците най-важно.



Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: torlakov-93629]  
Автор burdzan-93344 (член)
Публикувано24.08.19 14:22



А ти сигурен ли си, че наистина на тази твоята позната баба й е гъркиня? В България маса хора си измислят, че имат гръцка жилка - било от чуждопоклоничество, било от невежество, било от слагачество и склонност към лъжа. На един познат уж баба му била гъркиня от Цариград, преселили се в България по време на Гръцко-турската война през 1923 г. Но нали има гръцка държава по това време, за какво някакви гърци ще идват в България? на въпроса ми защо - отговорът е не знам. изобщо неогъркоманите като ги питаш нещо свързано с мнимата им гръцка жилка, все отговарят с не знам. Колко удобно - македонистите казват "немам докази, ала тврдим", а неогъркоманите "не знам, ала твърдим". На един друг познат прабаба му е от Беломорието, казвала се е Иванка, той вика, че е гъркиня. Примери много за измислици премислици за мними гръцки, румънски сръбски и не знам си каквки жилки



Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: burdzan-93344]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано24.08.19 14:30



Доста точно, много хора си мислят, че ако някой е дошъл някога си от Беломорието, той е грък, защото сега ходят на море в Офринио и там е Гърция....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: екзархия и патриаршия в Пиринска Македониянови [re: Shtrkot]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано24.08.19 15:16



Орфинио и Тасос - българското етническо землище.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.