Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: Shtrkot]  
Автор croesus (anarcho-commie)
Публикувано23.07.19 00:26



Благодаря много!

Сега проверих, че в сли'енско наистина са му викали "мюзешариф", поне според Димитър Табаков.





Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.07.19 00:55



И този п...с го помня.





Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.07.19 01:16



В същност историята с водата е по гадна защото общината дали не беше и преди комунизма си платила за язовир, но в последствие , когато направили Кутловица град , който се водеше комунистически а Враца не, бяха отдали същият и на нея Берковица и Мездра. Та те нямаха този режим поради и лошият имидж на града ( партизаните от отряд а Гаврил Генов не се кльопаха с чавдарци . Политики.



Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.07.19 02:39



Едно време ни бяха пртили на бригада в ЧЛК от МЕИ. Разпределяха ни на случаен принцип. Тия двамата, ония тримата и т.н. Мен и един приятел от Панагюрище ни пратиха в бригадата по подръжка на машините. Трябва да ти кажа, че то си беше сериозно промишлено производство, лееха се детайли, после се формоваха на едни преси, после щамповаха на други и т.н. Нашите колеги бачкаха много сериозни с еддни огромни огнеопорни ръкавици. Ние с моя приятел направо се скатавахме и се чудехме за какво смепратени там. Тия от подръжката си правха кафета на едни оригинални горелки и нищо не правха докате не се скапеха някои машини и отиваха да ги оправят. Ние с моя приятел с чуствахме излишни. По едно време хванахме едно дървено шахче, понеже нямаше какво да правиме и го разцъкахме. По едно време дойде баш ббригадира на всичката бригада и седна да ни гледа. Аз му предложиха, ако иска да поиграем. И го хванах на къс пас, направих му щющер мат в три хода, оня онемя. Взе да се напъва и го бих още два три пъти. После ми поизравни играта и даже ме би. После купихме бира и коняк Слънчев бряг. След което, тоя ме матира няколко пъти. Както и да е. Това продължи докрая на бригадата. Накрая аз и моя приятел взехме по 500-600 лева за труда си,

а хора скапали се от производството на тежки машини по 300-350 лева. Още тогава, като бледен студент разбрах, че в социализма има нещо гнило и няма как да не се разпадне...



Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.07.19 05:08



индустриалната зона на времето кмета от 30-те години я почнал като е давал общинска земя на многогодишен почти символичен лизинг само да се закачи бизнес. Текстилният завод има Предтеча копринената фабрика на дядо ми.



Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: croesus]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.07.19 05:16



Не са били много обаче, баба ми на село имаше един pond , на който му викаха османова локва, и друг , цибренската, където удавили съответно Осман и Цибри, агите на бея. Накрая и той се махнал , много не елити му били гяурите.



Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: Shtrkot]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано23.07.19 07:36



Иизи, пич, това беше майтап... като нямате турци...обличате се половината в турски дрехи и се стреляте помежду си... само въстание да има... ?!?!?



Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: torlakov-93629]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано23.07.19 08:29



Изтече ми десетгодишната виза миналата година и много ме мързи да я подновявам, така че, чакаме ти да си дойдеш във Фатерланда, пък ние с Ники си знаем работата....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: croesus]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано23.07.19 08:32



Напълно възможно....някъде е кехая, другаде е кяя...

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Балгарштината като самочуствие за колективна принови [re: Superserb]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано23.07.19 08:35



От такъв апостол на националното единство и антисръбски рупор подобни майтапи не приемам...или си форумен кумир и символ на чистия и неподправен национализъм, който трябва воленс-ноленс да включва и шопите или....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.