Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 18.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Шопитье избягаха  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано08.07.19 17:36



Шопитье избягаха, руснаците намаляха, и крайморските мутри зареваха...рев, рев....дайте да затворим границите и всички да се тъпчем на Черноморието, като в доброто старо време....


Аз, като патриот, съм твърдо ЗА...но.......не става работата....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано08.07.19 17:39



Другата седмица заминавам за Пунта Кана. На шопско руска среща...


Жена много се ядосва , когато я поправям, че на плажа това не са рускини, а русалки.

Редактирано от torlakov-93629 на 08.07.19 17:40.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано08.07.19 17:58





Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано08.07.19 18:48



Жена много се ядосва , когато я поправям, че на плажа това не са рускини, а русалки.
Страх я е жената - да не им паднеш в мрежите ...



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: ludo-mlado]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано08.07.19 19:07



Пре...хте и тази приказка на Андерсен.





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.07.19 22:53



Андерсен е бил неприятен манафин.Ексик му и приказките,



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано09.07.19 01:19



Шопите като център някогашното българско землище са близо старите български земи и окото не мимигва да ги посетя. Македония Албания източна Сърбия и Северна Гърция ги вършея регулярно. А мутрите да си търсят други балсами да им дават по 40 лв за чадър и шезлонг.

Единствено ме боли че вече няма българи в изброените места




Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано09.07.19 03:22



Те шопитье отдавна избягаха, тази година пустотата стана видима, заради сериозния отлив и на чужденци.

Българските клиенти никога не са били смятани за фактор по Черноморието от местните мутри. Тези скъпи шезлонги и другите безумни цени са предвидени само за руснаци, които търсят винаги да се наврат на най-скъпия плаж.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: croesus]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано09.07.19 07:31



Не са никакъв фактор, само че постепенно взеха да стават.....затова е тоя рев по телевизиите и разказите за огромни гръцки комари, които отвличат малки деца и им пият кръвта на скришни места...вчера Ангелкова за малко да се разреве при Четириочка...иначе бях в Поморие наскоро, пълно с руснаци наистина и нищо друго...много приятно междувпрочем, защото не е сред най-разработените курорти....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано09.07.19 17:11



А , на кея на Поморие Соф Мак и Щурото си пазят място...





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано09.07.19 17:13



А Ван Гог си отрязъл ушите....



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.07.19 18:13



Всъщност част от едното ухо...
Това пастис на корем,това абсент, това рисуване по цял ден на слънце - нарочно без шапка, та да се зашеметява повече...Дори художникът в такъв случай трябва да е на сянка не толкова и не само от здравословни причини, но и да постигне по-ярка палитра.А и сифилисТАКО като тресне мозъко - мани, мани!
Побратимът му Пол Гоген- същата работа.
Иначе произведенията им като цяло - кефят.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано09.07.19 18:37



...шопитИ !



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано09.07.19 19:48



Пак късмет, че не сме на три морета. Щяхме да бием път до френската ривиера.



***


Тема фейкнови [re: torlakov-93629]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано09.07.19 20:46



пазя си място в порт Адриано



Редактирано от mak ot Sofia на 09.07.19 21:47.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Amateur]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано10.07.19 01:41



Ееееееее! Цитирай оригинала моля, плюс credits



"Ако днес България беше на три морета, сега нямаше да има къде да ходим на море"





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: croesus]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано10.07.19 08:41



Моят вариант е по-добър.



***


Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано10.07.19 23:31



Ти си имаш алабалатон ....





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор persone (върховист)
Публикувано18.07.19 21:00



Некои шопе се качиа на връо на Балкано, да си подържат летните къщи, оти разни съселе са ги изели. Ама нали нашите от Стрезимирвци беа граовци!?



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: persone]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано19.07.19 00:04



Стрезимировци са знеполци....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.07.19 16:24



Първи доклад от Пунта Кана; не открих , повтарям не открих за сега останки от древни македонци. Вчера забихме случайно с едни от белорус, но и те емигранти в Кънектикът от много години. Плажовете са празни, което е супер, поради търговската война , взела жертви , предполагам с Мексико .



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано22.07.19 17:17



Лесно е да объркаш мексиканци с македонци, вглеждай се внимателно в детайлите...



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Darkages]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.07.19 19:10



Това, че не съм видел не значи че нема.

. Основен постулат на ману. Нема и нищо по секси от руско мамче да бута бебешка количка. Американките намират това за буржоазна отживелица.

Редактирано от torlakov-93629 на 22.07.19 19:12.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор persone (върховист)
Публикувано22.07.19 23:47



Бахти, значи са друго племе.





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано22.07.19 23:49



Къде точно се пада Това Пунта Кана? Звучи ми нещо като на развален български!



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: persone]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано22.07.19 23:50



Дълбоки разлики, като човек от двете племена ти го казвам...хурони и мохикани, братче...



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор persone (върховист)
Публикувано22.07.19 23:53



Хуроните не бяха ли от Големите езера? Мохакинате бяха някъде по-близо до Атлантика. Дълбоки диалектични разлики.





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: persone]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано22.07.19 23:54



това най-добре го знае Фенимор Купър....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Шопитье избягаханови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.07.19 00:00



Доминикана , полуострова в края на острова. Не идва от Пунта Мара , но в СкопЙе може и да поспорят по въпроса.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано23.07.19 00:08



Тва е "путка майна" на филибелийски

, макетата да си гледат работата.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.07.19 00:28



Е тия моите приятели, които ти знаеш, ходиха някъде в Доминикана дали не и там и се завърнаха с някакви стомашни разстройства...





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано31.07.19 11:11



На 30 юли 1934г., в Сливенския затвор в 3 часа и 42 минути преди да изгрее слънцето е обесен Младен Таков Синадинов.

Той е легендарен български революционер и национален герой от В.З.Р.О. „ВЪРТОП”. Родом от българското, трънско село Клисура и до ден днешен поробено от Сърбия.

Обесен от деветнайсто майските превратаджии, национални предатели и белградски подлоги от „Звено” като майкопродавците не изпълняват предсмъртната му воля „да предадат писмата на бойните му другари”и те остават скрити от българската общественост повече от 80 години.

Младен Таков е качен на бесилото и агонизира на въжето в продължение на петнадесет минути, докато тъмничният лекар най-сетне констатира настъпването на смъртта. Според протокола от екзекуцията последните му думи са били:

„ДА ЖИВЕЕ НЕЗАВИСИМА МАКЕДОНИЯ!
ДА ЖИВЕЯТ ЗАПАДНИТЕ ПОКРАЙНИНИ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ - УРА!”



Тема Re: Младен Таков Синадиновнови [re: komitaO3]  
Автор o_megas (BG)
Публикувано31.07.19 12:39







Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано31.07.19 16:21



А Мачу Пикчу ...





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано31.07.19 16:22



Не знаех, че тези са стигали до убийства .



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано31.07.19 16:51



И за мен е изненада.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано31.07.19 16:52



Малки пички





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор croesus (anarcho-commie)
Публикувано31.07.19 17:11



Тази история ми звучи доста измислена. Бесилото се смята за един от хуменните методи на екзекуция, защото въжето притиска сънните артерии и човек губи съзнание за 4-5 секунди, след което идва мозъчна смърт. Отделно може да смачка трахеята или да счупи врата.
15 минутна агония, и накрая такова дълго изречение, ми се струват невероятна история.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: croesus]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.07.19 17:33



Айде сега философии.
При обесване, ако на човек не му се счупи веднага врата, може и да агонизира минути.
Когато бях дете една наша квартирантка се обеси на коланче, което изобщо не й е било на врата, а като рамка на лицето - под брадичката, пред ушите и на темето.И пак си беше умряла.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: tuzlija-179435]  
Автор croesus (anarcho-commie)
Публикувано31.07.19 17:35



Съзнанието се губи, когато се притиснат сънните артерии и кръвта към мозъка намалее.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: croesus]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.07.19 18:01



Абе тука фактът, че на човека са му изпълнили смъртната присъда и са го умъртвили.
Дали нарочно е направено по начин човекът да агонизира дълго като допълнителна гавра - подлежи на тълкуване.
Това, че Кимон Георгиев е можел да вземе решението дали осъденият да живее или да умре - по-скоро е така.
Че е бил мръсно човече и оттогава все по- често такива като него изплуват начело така е.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: tuzlija-179435]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано31.07.19 19:42



Бъди сигурен, че не е било нарочно, а някоя "калинка" пак се е представила на ниво.



***


Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Amateur]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.07.19 20:25



Има го и този момент.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: croesus]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано31.07.19 21:34



Изречението може да го е казъл непосредствено преди самото обесване. Важното... е че един българин е убит...защото пак там...онези...босанските са поискали...заради тях е преврата...заради тях е разтурването на ВМРО и т.н...
За да се угоди на онези...с най-ниското възможно социално развитие за човешкия вид...онези, които нямат села...амазонски племена, който не познават колелото...живеят в села... а онези в Босна, Черна Гора и Зап.Сърбия...не!



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Superserb]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.07.19 22:15



Тук следва да се отбележи следният известен факт:
Едно от обясненията за ангажираността на революционерите от районите, били в пределите на България до 1919 е, че в още по- голяма степен дори и от Македония в жандармерията и паравоенните формации сърбите рекрутират откровени садисти и психопати, които вършели наистина чудовищни неща.Дори да се случел някой по-нормален, то не се задържал дълго на служба.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: tuzlija-179435]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано31.07.19 22:49



Същото е във Вардарска Македония, особено в източният дял... В македонизма за това не се говори...а инак сигурно 1/3 от "историята" на македонизма се занимава с българската фашистка окупация и стрелянето на...180 партизани!
А инак сърбите претендират и за сърби отсам границата в Трънско...на фона на цялото отношение след 1918г...



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 15:52



Тази година кацнах в Поморие. Претъпкани плажове и хотели. Мила родна картинка. Съвсем не са малко автомобилите с благоевградска и кюстендилска регистрация. За софийска да не говорим. Новините не са това, което са.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 20:03



Родата сега са на Йонийските острови. Бира-2 евро, фрапе-2 евро, порция(не 100г.) риба-4 евро. Задължителен комплимент от заведението-диня или пъпеш. Собственика на хотела 43 набор, станал в 6 да им свари лично кафе преди да тръгнат за ферибота. От съседния остров, хотелиерката им звъннала че ги е изтървала като си тръгнали и им казала, че ако пак идват на Лефкада, ги чака подарък. А навсякъде спят само по 1 нощ. А тука в Поморие, шопска салата 12лв........



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано07.08.19 20:35



Вземаме балкански манджи от близкият гръцки капан . Клиентите са основно от съседният Сейнт Чарлс - милионери, пообиколи Европа и видели хубава храна. Цените - по ниски от Макдоналдс(там скочиха много от как минималната заплата стана $15 на час). Собствениците са двама и лично оглеждат всяка излизаща поръчка. Кетъринга ми за партита пък и дума да не Става аз да го занеса до колата - те ,не работниците го нагласяват в нея, за да сигурни че няма да се обърне по пътя. Салатата е винаги и с опцията олио и оцет, не Само измислен дресинг. С една порция може всички да вечеряме в къщи , но ние опожаряване поне още една: толкова е вкусно .
Е думи немам.





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 20:38



Който може, го може...



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.08.19 20:49



Ако щеш вярвай - селска къща на 20 км от Кавала в средата на юни с отстъпката ми излезе по 65 лв нощувката - цяла къща с двор, барбекю, разкошна тераса и поддържана градина с хамак и маса за хранене под сенките на дърветата.
Хазяинът - 75 годишен грък. Даде ми ключовете и си замина. Видяхме се като тръгвахме.
Един от най-хубавите плажове в Северна Гърция ми беше на 2 километра.
Такава оферта в Бг няма.

После се поинтересувах за колко е вървяла нощувката юли и август - от 100 евро нагоре. Явно голям късмет ударих - бяхме първите клиенти за сезона.

Редактирано от goga на 07.08.19 20:49.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 21:15



Това е положението. Тук се разкапваме морално и всякак.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано07.08.19 21:45



Не бях ходил на почивка на нашето море повече от 10 години. Моето семейство е от първите в България започнали редовно да ходят на море в Гърция (не на екскурзия), първите две седмици бяха 2001 година. Бил съм на почивки във много страни. Казвам не за да се хваля, а да ми повярвате, че мнението ми има резон. Та, за Гърция:
Първо, Бяло море за мен не е море а солен язовир. Със същият кеф бих отишъл на язовир Искър ако беше солен и имаше малко пясък. Нашето море има поведение на море, вълни, мощ, поведение на океан, усещаш го. Постоянният бриз, приятната жега през деня и прохладната вечер, кефа да спиш на хладно без климатик го няма в Гърция.
Второ. Същият лукс, който може да имаш в БГ в Гърция ще го получиш за 10 пъти повече пари
Трето, дип че българите не ги разбират като ги коментират, друга песен биха запяли
Четвърто, рибата и храната Гърция е шит, отидете в Турция да ядете.
Пето, цяла северна Гърция е озвъчена от бръмчащи, безполезни климатици.
Шесто, за непретенциозните към лична хигиена българи несменянето на чаршафи и бельо с дни, че и седмици не е проблем. Такова нещо като почистване на стаята ... карай бе.
Седмо, важното е, че чалгата не е българска, въпреки че е навскъде.
Осмо, трябва да сте широко скроени, когато те уведомят, че феритата са в стачка и трябва да изчкате 1-2 дни...
При нас не е приказка, но съм приятно изненадан от престоя ни на нашето Черноморие. Водата беше бистра, до толкова колкото може да предложи море със соленост три пъти по-ниска от океанската, поне 5 метра. Храната беше прилична, обслужването - също.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.08.19 22:04



Евала, откликнал си на патриотичния призив да спасим родната туристическа индустрия



Аз ходя и на двете морета. И двете си имат плюсове и минуси. Тая година по на сметка ми беше в Гърция. На мен Бяло море ми харесва. Различно е от нашето.

Редактирано от goga на 07.08.19 22:03.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 23:00



В Гърция на Бяло море не съм бил никога. Ходил съм на Йонийско. Там и гърците не са тезни мазни маляки на които сме свикнали. Нашето Черноморие ми харесва. Заради всичко което описваш. Освен храната. Независимо в коя точка от Черноморието. Стомаха ми е чувствителен, а след като ми искат по 40лв. за вечеря, търся и обслужване. Ама няма. Баща ми е с 20г. стаж в Балкантурист. От 2 до 12г. не съм стъпвал на нещо извън Златни пясъци и Албена. Възпитан съм в някакви норми. А днес ти иде да си прережеш вените. Ол инклузива в БГ също е шит. Проблема на БГ Черноморието са българите. Диво печалбарство. "Бизнесмени" и "инвеститори". Глупаци. Държавата и общините може да са виновни за презастрояването, но за неприветливите хотели, лошата храна и отвратителното обслужване е виновен собствено българския манталитет. А Ганьо си харесва кочината. И не търси промяна. И който ми каже че шезлонгите са вредни, да си гледа работата. В Поморие шезлонги почти няма и трети ден ми ходят по главата, цели катуни(не цигани), кресливи, не можеш стигнеш до водата. Кел файда че пясъка и водата са 6 звезди.

п.п. Сервитьор забави ли ми сметката и после зареже ли ми я на масата, без да вземе парите(в БГ е стандарт тази операция да я разтеглят между 10 и 15 минути) и бакшиша им отлита светкавично.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.08.19 23:27



Зависи и какъв вид почивка търсиш.
Мен ресторанти и заведения не ме кефят.
Обичам аз да си подбирам храните и продуктите и аз да си готвя. Харесвам по-дивите и чисти места. Досега на Бяло море лошо обслужване не съм срещнал - освен в хотел, държан от българи, където останах само една нощ преди няколко години.

При моя тип почивка Бяло море ми излиза доста по-евтино и качествено от Черно.
Единственото място на нашето Черноморие, където всичко беше 6 по шестобалната система - затворен комплекс "Санта Марина" край Созопол, с ходене всеки ден на плаж с автомобил до Каваците и Смокини. Хубаво е, да, ама ми излезе 3 пъти по-скъпо от почивка край Кавала


В другите случаи все някакви компромиси съм правил. Понякога прекалени.

Просто печалбарството и тъпотията ще убият нашата туристическа индустрия.

Редактирано от goga на 07.08.19 23:27.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 23:37



Търся мързелива тип почивка. Намерих я само на Корфу. Плажа на 50 метра, храната 5 от 6, шезлонгите на 5 метра един от друг, кеф ти на острова исторически забележителности, кеф ти разнообразие от плажове, кеф ти подводни пещери. У нас най-много ми харесва северната част на Слънчев бряг. 2,3.ч. от Пловдив. Няма дискотеки, плажа е на близо, голям, широк.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.08.19 00:27



Шопите не знам, но тракийци хич не щат да плащат:





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано09.08.19 09:21



Българите са на Миконос. Нагъват калмари:

https://www.flagman.bg/article/193800





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.08.19 10:47



Летните тревоги на македонците:





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.08.19 13:21



Виц:
"Рибен ресторан на кеjoт на Вардар во Скопje. Надпис: 'Само денес - калмари на Скопски начин'.Трпе го праша газдата:
- Маjcторе, па jac не знам во Вардарот да има калмари?
- Е па затоа се само денес.Нели вчера беше масовниот сунет во населбата Чаир..."



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано13.08.19 22:58



Българите пътуват и харчат най-малко в ЕС:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.