Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 19.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.08.19 20:49



Ако щеш вярвай - селска къща на 20 км от Кавала в средата на юни с отстъпката ми излезе по 65 лв нощувката - цяла къща с двор, барбекю, разкошна тераса и поддържана градина с хамак и маса за хранене под сенките на дърветата.
Хазяинът - 75 годишен грък. Даде ми ключовете и си замина. Видяхме се като тръгвахме.
Един от най-хубавите плажове в Северна Гърция ми беше на 2 километра.
Такава оферта в Бг няма.

После се поинтересувах за колко е вървяла нощувката юли и август - от 100 евро нагоре. Явно голям късмет ударих - бяхме първите клиенти за сезона.

Редактирано от goga на 07.08.19 20:49.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 21:15



Това е положението. Тук се разкапваме морално и всякак.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано07.08.19 21:45



Не бях ходил на почивка на нашето море повече от 10 години. Моето семейство е от първите в България започнали редовно да ходят на море в Гърция (не на екскурзия), първите две седмици бяха 2001 година. Бил съм на почивки във много страни. Казвам не за да се хваля, а да ми повярвате, че мнението ми има резон. Та, за Гърция:
Първо, Бяло море за мен не е море а солен язовир. Със същият кеф бих отишъл на язовир Искър ако беше солен и имаше малко пясък. Нашето море има поведение на море, вълни, мощ, поведение на океан, усещаш го. Постоянният бриз, приятната жега през деня и прохладната вечер, кефа да спиш на хладно без климатик го няма в Гърция.
Второ. Същият лукс, който може да имаш в БГ в Гърция ще го получиш за 10 пъти повече пари
Трето, дип че българите не ги разбират като ги коментират, друга песен биха запяли
Четвърто, рибата и храната Гърция е шит, отидете в Турция да ядете.
Пето, цяла северна Гърция е озвъчена от бръмчащи, безполезни климатици.
Шесто, за непретенциозните към лична хигиена българи несменянето на чаршафи и бельо с дни, че и седмици не е проблем. Такова нещо като почистване на стаята ... карай бе.
Седмо, важното е, че чалгата не е българска, въпреки че е навскъде.
Осмо, трябва да сте широко скроени, когато те уведомят, че феритата са в стачка и трябва да изчкате 1-2 дни...
При нас не е приказка, но съм приятно изненадан от престоя ни на нашето Черноморие. Водата беше бистра, до толкова колкото може да предложи море със соленост три пъти по-ниска от океанската, поне 5 метра. Храната беше прилична, обслужването - също.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: DannyDeVito]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.08.19 22:04



Евала, откликнал си на патриотичния призив да спасим родната туристическа индустрия



Аз ходя и на двете морета. И двете си имат плюсове и минуси. Тая година по на сметка ми беше в Гърция. На мен Бяло море ми харесва. Различно е от нашето.

Редактирано от goga на 07.08.19 22:03.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 23:00



В Гърция на Бяло море не съм бил никога. Ходил съм на Йонийско. Там и гърците не са тезни мазни маляки на които сме свикнали. Нашето Черноморие ми харесва. Заради всичко което описваш. Освен храната. Независимо в коя точка от Черноморието. Стомаха ми е чувствителен, а след като ми искат по 40лв. за вечеря, търся и обслужване. Ама няма. Баща ми е с 20г. стаж в Балкантурист. От 2 до 12г. не съм стъпвал на нещо извън Златни пясъци и Албена. Възпитан съм в някакви норми. А днес ти иде да си прережеш вените. Ол инклузива в БГ също е шит. Проблема на БГ Черноморието са българите. Диво печалбарство. "Бизнесмени" и "инвеститори". Глупаци. Държавата и общините може да са виновни за презастрояването, но за неприветливите хотели, лошата храна и отвратителното обслужване е виновен собствено българския манталитет. А Ганьо си харесва кочината. И не търси промяна. И който ми каже че шезлонгите са вредни, да си гледа работата. В Поморие шезлонги почти няма и трети ден ми ходят по главата, цели катуни(не цигани), кресливи, не можеш стигнеш до водата. Кел файда че пясъка и водата са 6 звезди.

п.п. Сервитьор забави ли ми сметката и после зареже ли ми я на масата, без да вземе парите(в БГ е стандарт тази операция да я разтеглят между 10 и 15 минути) и бакшиша им отлита светкавично.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.08.19 23:27



Зависи и какъв вид почивка търсиш.
Мен ресторанти и заведения не ме кефят.
Обичам аз да си подбирам храните и продуктите и аз да си готвя. Харесвам по-дивите и чисти места. Досега на Бяло море лошо обслужване не съм срещнал - освен в хотел, държан от българи, където останах само една нощ преди няколко години.

При моя тип почивка Бяло море ми излиза доста по-евтино и качествено от Черно.
Единственото място на нашето Черноморие, където всичко беше 6 по шестобалната система - затворен комплекс "Санта Марина" край Созопол, с ходене всеки ден на плаж с автомобил до Каваците и Смокини. Хубаво е, да, ама ми излезе 3 пъти по-скъпо от почивка край Кавала


В другите случаи все някакви компромиси съм правил. Понякога прекалени.

Просто печалбарството и тъпотията ще убият нашата туристическа индустрия.

Редактирано от goga на 07.08.19 23:27.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 23:37



Търся мързелива тип почивка. Намерих я само на Корфу. Плажа на 50 метра, храната 5 от 6, шезлонгите на 5 метра един от друг, кеф ти на острова исторически забележителности, кеф ти разнообразие от плажове, кеф ти подводни пещери. У нас най-много ми харесва северната част на Слънчев бряг. 2,3.ч. от Пловдив. Няма дискотеки, плажа е на близо, голям, широк.



Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.08.19 00:27



Шопите не знам, но тракийци хич не щат да плащат:





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано09.08.19 09:21



Българите са на Миконос. Нагъват калмари:

https://www.flagman.bg/article/193800





Тема Re: Шопитье избягаханови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.08.19 10:47



Летните тревоги на македонците:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.