Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 18.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Анкетанови [re: croesus]  
Автор mulcho ()
Публикувано27.05.19 18:35



Още прадядо и прабаба ми се преселват в Раднево, но знам, че рода е от Малка Детелина. А куршум са ми леели в Раднево при бабата, изглежда в този край са специалитет





Тема Re: Анкетанови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано27.05.19 19:38



По произход, не по рождение, така по ясно ли е? :-) Дедите ми заедно с децата си са се пренесли тук. А иначе събирането на майка ми и баща ми е толкова случайно колкото и на твоите.



Редактирано от DannyDeVito на 27.05.19 19:44.



Тема Re: Анкетанови [re: DannyDeVito]  
Автор morskomake (ветеран)
Публикувано28.05.19 09:53



Някое село до Охрид после бягство и отгледан като сирак това е прадядо. Бабата е от Белица. След това дядо от Чепеларе и сега майка арменска.



Тема 100 % Античкинови [re: Buyer]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано29.05.19 13:15



sofijanec.



Иначе, ако вземем за репер епохата на опълчението и "борбите", 100 % балканец (25 % под и 75 % над).



Тема Re: Анкетанови [re: o_megas]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.06.19 05:20



В много фамилни предания се говори за заклани турци...


В средата на XIX в. фамилията на баща ми спретват масов бой с няколко жертви ( комай не турци) на сватба в Неманьици ( Овче поле), защото някой, дърво пиян, се изпикава в котела с варивото.Оттам ги прогонват в района на вр.Църноок (Босилеградско), оттам пък пра- пра дядо ми Цветко се заселва в Кюстендил след 1878.
Прадядо ми се жени в с. Назърица( Босилеградско), в Босилеградско са родени децата му.Окончателно се установяват в Кюстендил около 1908, когато прадядо ми спечелва пари на строежа на жп линия Радомир- Гюешево и си строи къща.Синът му ( на 17 г.)и едно друго момче са убити от сърбите в района на границата.
Друг мой прадядо( щипянин)също купува къща в Кюстендил, след като работил на строежа на жп линията.Дотогава били 10 г. по квартири.Идват след Винишката афера.
Той вече има на сметката си и турци, и сърбомани.
Най-рано се заселват в Кюстендил фамилията на дядо ми по майка - идват от с.Саса(Осоговията.) Прадядо ми е от първите конни стражари - от 1878.
Родителите на баща ми се развеждат след 6 г.брак в 1936.Дядо ми идва в Кюстендил на 7 г. в Кюстендил с майка си и сестрите си в 1914, след като баща му умира от раните си от фронта в 1913.
Останалите от рода са воювали, има ранявани, затворници, за късмет друг убит във война няма.
Всичко това го има, черно на бяло.

Редактирано от tuzlija-179435 на 04.06.19 05:42.



Тема Re: Анкетанови [re: tuzlija-179435]  
Автор Buyer (минаващ)
Публикувано09.06.19 01:42



Интересни семейни истории... Ако не се записват, изчезват с хората. Ти как успя да научиш неща от толкова отдавна?



Тема Re: Анкетанови [re: Buyer]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.06.19 05:27



Както обичам да казвам, бях добро дете, което не мислеше, че по-старите поколения говорят глупости.Било ми е интересно и имам добра памет.
Имам навик да не свеждам до нулата връзката с роднини и приятели, които желаят някаква комуникация.
Един пример: когато почина баща ми преди 3 г. .го погребахме при майка му и нейните родители.Когато добавихме името на паметника, решихме да добавим за по-прегледно и рождената година на баба му, защото само нейната не фигурираше.
От информацията, че е починала лятото на 1952 в Кюстендил се намери смъртният акт, от който е видно, че е родена 1878 от родители Илия и Злата Калоски, която информация не я знаех.
Така, че ако човек знае имената на свой прародител, и кога и къде е починал, може да издири имената на още 1 поколение назад.На доста места архивите се пазят, поне от 1900 година.



Тема Re: Анкетанови [re: tuzlija-179435]  
Автор Buyer (минаващ)
Публикувано09.06.19 16:33



Така е. Аз попаднах на селски архиви когато започна процесът по връщане на земята 1992-1993. Най-стария ми прародител на който се натъкнах се е казвал Пане Йотов Панов, сигурно е бил баща или дядо на моя прадядо Атанас. Най вероятно е бил старец през 1912 когато започва българското управление в района.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.