Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 25.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.05.19 07:24



Рекъл съм ти го за Иво ти Христов.Без да се имам за великан, онова за 20- те процента съм го рекъл преди 30 и кусур години, нарекъл съм го "принцип на палеца" .Т.е. както палецът противостои на останалите 4 пръста, така и на човека му пасват около 20% от останалите.Такива като И.Х., които слагат непасващите им във II качество, сами се слагат във II качество.Силно подозирам, че моите 20% не съвпадат ИвоХристовите.
Има неприятно излъчване и кофти усмивчица- а тя не лъже.
За мен железен, почти 100% еталон за руските работи е написаното от "окатия русофил" митрополит Методий Старозагорски ( Кусев).Е те това го признавам за великан и такивата като него, дето викат : "Давайте, братя и сестри, можете!", а Иво Христов и тути кванти - "Не може, не става, по- лошо иде..." - селяндурска история...

Редактирано от tuzlija-179435 на 04.05.19 07:33.



Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.05.19 09:03



Рекъл съм ти го за Иво ти Христов.Без да се имам за великан, онова за 20- те процента съм го рекъл преди 30 и кусур години, нарекъл съм го "принцип на палеца"

Не е въпроса какъв е Иво ми Христов. Темата открита от колегата заклеймява инициативата на "Възраждане" за минорно посещение на с. Баница. Обявява го като износ на национализъм и т. н. Аз опонирам, че не намирам нищо нередно в едно такова минорно посещение. То не е епизод от предизборна кампания, защото посетителите така или иначе са редови членове на "Възраждане" (предполагам) и тях няма нужда да бъдат агитирани. Събитието не е насочено и за предизборна реклама. Е, наистина един участник Тервел едикойси е снимал със смартфона посещението и толкоз. Външен свидетел е един заблуден пастир. Не виждам групата да е правила някакви поразии на останките от камбанарията. Има поставен трибагреник и партиен флаг наред със снимката на Гоце, но предполагам, че при тръгването си те са били надлежно прибрани. Едва ли са ги оставили там за да дразнят домакините (както едни патриоти правят ежегодно с плочата на Мара Бунева или плочата на Каймакчалан). То в тези пущинаци бродят само козари и овчари, които са вероятно български аргати.
----
Аз ако съм на мястото на гърците ще го направя това место обект за поклонение на българите. Щях да се изградя хубав асфалтов път. Покрай руините ще се построи хотелски комплекс и ще стане туристическа дестинация.



Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.05.19 09:33



За Иво Христов - ясно.Не ми изпълнява критериите за великан - мое мислене.
Че в минорното, както казваш, посещение, поклонение, няма лошо, (ако обстоятелствата са такива, както предполагаш) - съгласен.
Споделям мисленето на тези, считащи, че обстоятелствата около убийството и отношението към посмъртните останки на Гоце Делчев до ден днешен са една изцяло мръсна история - открай докрай.
Нормалното, според мен би било да погребат, това, което е останало от Гоце при баща му в Джумаята.Останалото е...както и да го определим - не е добро.

Редактирано от tuzlija-179435 на 04.05.19 13:30.



Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: jingiby]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано04.05.19 10:37



Няма такова нещо. Чел ли си изобщо Фалмерайер? Какъв славянски в Пелопонес през 19 в.? При това той живее в първата половина на 19 в., а не във втората и т.н. и т. н. При това съчиненията му са не толкова антигръцки, колкото антируски, защото изпитва патологичен страх от Руската империя, както и много други европейски либерали от този период....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: Shtrkot]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано04.05.19 11:21



Писал съм, че на север в Епир освен влашки и албански, се е срещал дори славянски. За Пелопонес и островите е само албански, но масово.

Редактирано от jingiby на 04.05.19 11:22.



Тема за К. Костадинов научих от твоя постнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано04.05.19 11:27



педи време. Тогава се позаинтересувах какви изяви има и стигнах до извода, че твоето заглавие е вярно


Та сега пак се повдигна въпроса за този юнак. Пак се позаинтересувах. Намерих негов разговор с Николай Колев по Евроком. Та там КК се изказа, че Румен Радев е прав, като призовава българите да не се изказват по всички проблеми в света, а ББ не е прав, като вкарва България в едната страна на конфликта. Правилно. Но после КК се захвана да обяснява как другата страна в конфликта е правата. Т.е. наруши препоръката на Президента.
Откакто съм се родил планетата се приближава до война, когато САЩ и Русия започнат да спорят за нещо.
Е, имаше и една война, в която те бяха само наблюдатели: Фолклендските острови

Редактирано от mak ot Sofia на 04.05.19 11:28.



Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.05.19 11:36



Изследването по конюнктурно-политически съображения е прието зле от баварското правителство, чиято управляваща династия е заела гръцкия трон в началото на т.нар. баварократия. Авторът е упрекван в панславизъм и славянофилство – едновременно[1].

Етнографски Фалмерайер обосновава теорията, че в по-голямата си част населението на онова гръцко кралство от началото на XIX век няма античен етнически произход, т.е. не е пряк наследник на елините. Това съждение се приема „на нож“ от филелинистите[1].

Според други две книги на автора, оформени в „История на полуостров Морея през Средновековието“, населението на Пелопонес също е в значима част славянско и арванитско, както и това на Континентална Гърция – славянско на север от планините на Пинд, започвайки от Тополия на изток [2], и достигайки до Бълкария на запад.




Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: ludo-mlado]  
Автор mulcho ()
Публикувано04.05.19 11:46



За да има агитация, партиен живот, трябват средства, по-големите партии получават субсидии от държавата, сигурно има и други начини да се добави нещо покрай централна и местна власт, а такива като Възраждане вероятно имат сила, спонсор, който ги поддържа. Така както заможен мъж може да вземе под крилото си млада студентка. Ще каже някой членски внос, ами бил съм, че и още съм в нещо като ЦК на партия която управляваше, с членски внос не става.



Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано04.05.19 13:38



Ами точно тука е уловката....гърците го обвиняват даже, че е царски агент. Ако прочете човек писанията му ще види, че това е последното нещо, което може да ви дойде наум. Просто тогава гърците отново използват антируски тренд, за да се разграничат един път от Матушката, защото по-изгодно е след освобождението си да правят мили очички на Англия като морска сила, и второ, за да оборят теорията на Фалмерайер, която, макар и крайна, съдържа в себе си сериозни истини.

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: К. Костадинов от "Възраждане" в с. Баницанови [re: jingiby]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано04.05.19 13:38



Тук съм съгласен напълно.

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.