Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Лична обиданови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.02.18 10:48



Брат, по същия предлог, че "фашистката уж" държава им пречела другарите се отказаха от Пиринския край, че и биеха и убиваха всеки, който не е съгласен с тази им теза.

От отричането от националната държавност до националното предателство - стъпката е много малка.

Ясно обясних, че държавата не е перфектна, че трябва да й се противопоставяме с цел подобрението й, но гербът и знамето са свещени, да му еба майката. За това няма какво да спорим. А те са основата на държавността. В едно семейство може да има кавги, спорове, побоища дори, но навън всички са едно. С дървено философстване как държавата била априорно шит, а ние сме хубавци, няма да стане работата.

Редактирано от goga на 28.02.18 10:49.



Тема Re: Лична обиданови [re: goga]  
Автор leyte (минаващ)
Публикувано28.02.18 11:04



Що се палиш сега? Въпроса беше, има ли гърци плюли държавата. Не просто плюли, отрекли се има, заради идиотщините на управляващите.

Не е до това, да се бием в хърдите колко обичаме знамето и герба (войник ходил ли си, ти на кой герб се закле...?). Всеки българин да е защитен от държавата. Дори да се отречеш от нея, тя да не се отрича от теб.



Тема Re: Лична обиданови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.02.18 11:19



Комунисти-предатели е имало и там. За щастие на гърците не са взели властта.
И вероятно затова гърците днес не си плюят държавността. Нека правим разлика между злободневност и основополагащи символи.
За никой грък конкретният премиер или политик не е сам по себе си въплъщение на гръцката държавност, че заради него цялата държава да се извинява на някой. Ако има допуснато прпестъпление, обида - има си съдилища - в нормалните държави трите власти са независими. Само в тоталитарните очакваме държавата да ни е майка, баща, мащеха или лош родител. В нормалните общества се уважава държавността и се разграничава тя от криминалните деяния на конкретните лица и политически сили, които управляват държавата в даден момент.
Дано сега си ме разбрал.



А що се отнася до това дали Царство България има връзка с НРБ и сегашната република.... Много трудно може да се намери такава връзка. Защото половината комунистическо управление е отрицание на всичко българско, което е
държавотворческо. Съветското беше по-важно от българското. Може би в 70-те и 80-те имаше някакъв завой, но и днес е много трудно да разграничим кой агент на ДС е бил патриот, и кой обикновен гад.


Редактирано от goga на 28.02.18 11:24.



Тема Re: Лична обиданови [re: goga]  
Автор leyte (минаващ)
Публикувано28.02.18 12:10



Абе аз теб те разбрах, не е сложно, ама опитай и ти.

За теб може да са предатели, за идеята "достойнството на гръка пред достойнството на Гърция", нещата изглеждат различно. Ако няма гърци (без значение достойни-недостойни), няма и Гърция.

Ти казваш, че достойно Гърците по света защитават името на Гърция.
Аз казвам, че за днешна Гърция и недостойния грък също е грък. Затова с готовност връщат гражданство на "предателите" и се защитават взаимно.

Като се върнем на Виктор и Божо - ако щат да се изтрепат, предатели няма. Единия е бил част от най-загубените и смешни служби, повече усмивали и вредили на държавата, другия въобще не иска да им се води по акъла.
Няма тука предател! Аз не виждам и зрънце такова.

Скромното ми мнение е, че дори някой да скъса паспорта, запали знамето, наплюе България (както примера на гърците и Гърция), България е длъжна да го защитава пред същите закони, за които и ти говориш, както и безусловно да е готова да го приеме обратно под флага и герба, щом човека пожелае. Както прави Гърция, Америка, Англия, Германия, както направи Испания и всички свободно развиващи се страни и народи.

И понеже темата е Македония, с определения като "предатели", "продажници", "комунисти", "македонисти", "югоносталгици", никого няма да "възродим". А и възродените ще отчуждим.
Аз не искам да сме двулични в израза "Сите българи заедно".



Тема Re: Има лична обиденостнови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано28.02.18 12:11



Апсолутно ! Мислам дека Славе трси под вола теле в случаја.



Тема Re: Лична обиданови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.02.18 12:22



Чакай сега. Къде видя да съм нарекъл Виктор или Божо предатели? Казах просто, че с дебелите глави сме предимно ние на Балканите.

И друго. Насила хубост не става.

Пък личното си мнение го казах: ако имам власт, бих се
извинил на Виктор, макар лично аз да няма за какво да му се извинявам, и бих му дал бг паспорт.

Но това не ми пречи да виждам очевидното: що за личност би очаквала държава да му се извини за приказки на някакъв дедо на държавна заплата.

Редактирано от goga на 28.02.18 14:20.



Тема Re: Лична обиданови [re: goga]  
Автор leyte (минаващ)
Публикувано28.02.18 12:37



Заради хвърлянето ти срещу който плюе държавата и символите й. Понякога е брутална уловка на онези, които работят срещу, макар и само мечтамо обединение.
Ти не си, но поставяш ли въпроса, нека се изасни.

Може да има сгрешили, заблудили се, подлъгани, но не и второ качество българи.
Така е по божиите закони, ако щеш. Няма безгрешни хора.



Тема Прости че се намесвамнови [re: goga]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано28.02.18 12:45



но не знам зашто намеквате даване БГ паспорт на Виктор ? Аз мислам че човека изопшто не иска го има.



Тема Re: Прости че се намесвамнови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.02.18 12:46



Сака го. Гледай емисията од 19 февруари. Но под условие: да му се извини българската държава.



Тема Re: Лична обида [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.02.18 13:34



Британските пънкари пеят за кралицата. Това е традиция. А не й искат главата. Това е респект, империя, държавност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.