Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: WlSP]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано30.11.16 07:14



Как живет самый благополучный регион Земли
И какво от това - обикновен туристически пътепис. Видях, че и там има пенсионерски клубове като у нас. В нашите освен шах се играе табла и бридж-белот... А в разделното събиране на буклука ги водим две обиколки. (с помоща на каруца и чифт сръчни цигански ръце). Какво си нямаме - люлки, планини?
---
П. П. А ти се попитай защо моят братовчед получил скандинавска пенсия предпочете да си я харчи тука, а не в самый благополучный регион Земли? Не е само заради това, че обича да играе табла...

Редактирано от cumanich-126454 на 30.11.16 07:55.



Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: cumanich-126454]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано30.11.16 10:26



И какво от това - обикновен туристически пътепис. Видях, че и там има пенсионерски клубове като у нас. В нашите освен шах се играе табла и бридж-белот... А в разделното събиране на буклука ги водим две обиколки. (с помоща на каруца и чифт сръчни цигански ръце). Какво си нямаме - люлки, планини?

Оценявам иронията ти



Освен това, не сравнявахме ли с Русия? Материалът е от руска гледна точка, остави ги нашите люлки и планини...



Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: WlSP]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано30.11.16 11:00



Освен това, не сравнявахме ли с Русия? Материалът е от руска гледна точка, остави ги нашите люлки и планини...
Ами ние сме като Русия - в някои неща сме по-добре, в някои - по-зле. Пък и сме славяни, а и православни. така, че все е тая.
Материалът е от гледна точка на опозиционната "Медуза" или "Слон" или как там беше. Обикновена реклама. Ти би ли искал да живееш тука:



Ловя се на бас, че на третия ден ще искаш да се махнеш.
-----
Колегата правеше намеци , че в уредените страни имало закони. И у нас и в Русия има закони. Въпросът е до спазване на вътрешните закони. Т.е . има закони за разделно събиране на битовите отпадъци в различно оцветените контейнери (един за стъкло, други за хартия, трети за пластмаса). Но какво наблюдаваме у нас:
Дори и гражданите съввестно да отделят боклуците според вида им, накрая идва камиона на фирвмата и в един кош изсипва и трите контейнера. Преди няколко години не бях обърнал внимание на тази операция. Докато се скарах на мой работник, че хвърля пластмаса в контейнера за стъкло. А той ми ме попита какъв е смисъла, след като колата ги омешва? После и други граждани видяха този факт и масово започваха да не сортират отпадъците. В последно време забелязвам, че контейнерите се оработва не от машината на "Екобулпак" а от местната сметарка. Попитах шофьора и той ми каза, че кметът е заповядал така. Дефакто идеята за разделно събиране е компрометирана, но пък далаверата за 80 млн. годишно с уж разделното събиране си върви. Парите се усвояват макар и на книга.
---
Тук стигаме до осъзнаването, че законите трябва да се спазват не по принуда, а по убеждение. А ние си имаме приказка, че законът е врата у поле....
И тук опираме до протестанската етика. На един протестант и през акъла не би му минало да хвърли хартия в контейнера за пластмаса.
Та това е отправаната точка за търсене защо те преуспяват, а ние и руснаците - не. А поради горните причини не следва да се откъсваме от пакета с Русия. Същите сме си.



Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано30.11.16 22:30



Та това е отправаната точка за търсене защо те преуспяват, а ние и руснаците - не. А поради горните причини не следва да се откъсваме от пакета с Русия. Същите сме си.

-------------------

Ти ако искаш не се откъсвай. Но не пречи на мен и на останалите да живеем нормално.



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано30.11.16 22:36



А ти се попитай защо моят братовчед получил скандинавска пенсия предпочете да си я харчи тука, а не в самый благополучный регион Земли?

----------------

Ами защото може да си купи повече неща с пенсията. Неща, които ти и останалите дето искат с Русия не могат да си купят. Точно, защото не са работили в Скандинавия. Освен ако не искаш да ми кажеш, че твоята пенсия или пенсията на някой в Русия е по-голяма от неговата



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: balkanian]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано30.11.16 23:00



Ами защото може да си купи повече неща с пенсията. Неща, които ти и останалите дето искат с Русия не могат да си купят.
Ами представи си, че има хора, за които освен това да си купят нещо повече от другите, има и други важни неща.....поразпитай из офиса, може да има такива и около тебе, макар че силно се съмнявам....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: Shtrkot]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано30.11.16 23:06





Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано01.12.16 07:57



Ами защото може да си купи повече неща с пенсията.
Е, аз имам всичко по две: две деца, две къщи, два-три телевизора, два климатика, два лаптопа, два таблета, две перални и т. н. И норвежеца ако ги има по пет - то какво от това? Приятно му пране в петте перални... Но пък няма да има асмата в двора... да не забравим и 60-те литра домашна ракия в мазето...





Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано01.12.16 21:11



Е, аз имам всичко по две: две деца, две къщи, два-три телевизора, два климатика, два лаптопа, два таблета, две перални и т. н.

--------------------

Ами купи една-две миялни машини на жената. Защо си я стиснал тая кесия?



Майтап да става.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Да помогнем на Куманичнови [re: balkanian]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.12.16 21:26



Джак Краб(Дъстин Хофман) в "Малкият голям човек":

"-Аз имам жена и четири коня!
-(Джак):-Аз пък имам кон и четири жени!..."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.