Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Пак ли...нови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано02.04.15 09:47



Ако приемем, че данните от тези проучвания са верни, тъй като аз изпитвам голямо недоверие към българската социология и към социологията изобщо /отдавна инструментализирана като част от политиката за "промиване на мозъци"/, то става ясно, че сред българите се е задълбочило разделението относно позицията към ЕС. У мнозина симпатиите към Русия и нейните проекти са резултат от лични и групови разочарования от ЕС, САЩ и Запада като цяло. Друга част от българското общество се е интегрирала успешно в новите условия и по никакъв начин не иска промяна на това статукво. Типичен пример сме аз и синът ми. Аз смятам, че Западът употреби и употребява Източна Европа, а синът ми, който е роден през 1989 г. се чувства доста добре в тази конюнктура. Наясно е, че се опитват да го третират тук и там като второ качество, но умее да се справя с тази ситуация, която за него е даденост. Тоест, по-младите, които не са имали илюзиите на по-старото поколение в една или друга посока, са напълно рационални и оценяват и плюсовете и минусите на настоящата ситуация без особени сантименти. Това ми обяснява и негативното отношение към руската политика. Повечето от тях не знаят руски език, въобще не си дават труда да следят и "Раша Тудей" и в голямата си част споделят мнението, че Русия е виновна за настъпилата криза, тъй като това е и доминиращата линия в медиите, наши и чужди /англоезични и др./. Впрочем, в Татарстан ми казаха, че подобен поколенчески проблем има и в самата Русия, а също между руските граждани от диаспората и техните роднини в Русия. Българите явно са се адаптирали вече към новата си роля в ЕС и просто не желаят нови пертурбации в нови конфигурации.

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Външната ориентация в социологическите проучваниянови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано02.04.15 09:54





Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Предполагамнови [re: shtrkot-126622]  
Автор Чepньo Пeeв (фелдфебел)
Публикувано02.04.15 10:40



че косвен белег за достоверност в конкретния случай е близостта между данните и интерпретациите на две социологически агенции с различна политическа ориентация.



Тема Re: Пак ли...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано02.04.15 11:16



Много точен анализ и убеден съм, че отчасти сегашната путинова политика се дължи именно на това и е опит да спре тези тенденции поне измежду младото поколение в самата Русия.



Тема Re: Външната ориентация в социологическите проучваниянови [re: shtrkot-126622]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано02.04.15 11:19



Това не фона на малкото летящи мигове, които ни останаха е добре. Убеден съм че след няколко месеца, когато дванайсетте Ф-15 отлетят, ще идват други на ротационен принцип, възможно и не само американски. Така ще е докато не си решим проблема с новия изтребител.



Тема Re: Пак ли...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано02.04.15 11:46



У мнозина симпатиите към Русия и нейните проекти са резултат от лични и групови разочарования от ЕС, САЩ и Запада като цяло.
А с тази манипулация няма как изобще да се съглася.
Не знам какво те кара (или всъщност знам

) да твърдиш, че симпатиите към ЕС имат нещо общо със симпатиите към САЩ. Едното е държава, другото е ВСЕ ОЩЕ икономическа общност. Едното име единна външна политика, силна (най-силната) армия, другото си гледа кефа не налага на никой нищо и гледа на обикновения човек да му е добре.
Генерализации от типа как българина слага САЩ и ЕС в един кюп и има общо отношение към тях не говори за добро познаване на съвременните политически реалности или дори говори за някой, който предпочита да каже избирайте - от едната страна Русия от другата - ЗАПАДЪТ.
Нещата въобще НЕ СТОЯТ ТАКА.
Изпуснатите нерви на Путин вкараха ЕС в прегръдка със САЩ, от която ЕС няма скоро да излезе, а Русия ще се върне много назад.
Това са реалностите.
Който както иска да го тълкува.



Тема Re: Пак ли...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.04.15 12:02



Ха,наборе,до поколение си ,а и до възпитание,манталитет и т.н.Колкото по-рано човек каже сбогом на илюзиите,толкова си спестява доста разочарования.Реализъм без злоба-това е добре за човека.Дори не толкова морал,речи го практичност.
Скоро Кудугерът писа,че не разбира докрай какво точно изпитва човек,когато мрази.
Аз пък подобно-не разбирам докрай чувството ''да се сърдиш''-не всякога реалността е това,що ни се сака.Е па нема да се косим и да си разплетем чорапите заради това,я.
Слава Богу,имаме и прекрасни млади хора-и те може да научат от нас някой марифет,но и ние-от тях.Сигурен съм,че и ти си прикачил все нещо от сина си.



Тема Re: Пак ли...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано02.04.15 12:11



Много точно. Учим се едни други. Има от какво и за какво.



Тема Re: Външната ориентация в социологическите проучваниянови [re: rimskia]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано02.04.15 13:33



За съжаление трябва да кажа, че нападението на Русия срещу Украйна и окупацията на Крим...

използваш неадекватна т.е. лъжлива фактология:

Русия не е нападнала Украина т.е. никога не са влизали руски военни части на украинска територияа а на Крим, никога преди анексията не са вкарвани нови руски военни части. Да Русия най-много защитава собственото си население там, (било материялно или морално) конфликта и до днес не надминал границите на традиционално доминираща руско население територия а за Крим се проведе pеферендум който и по западните медии не може да бъде оспорен във качеството на изхода му. (единствено по въпроса дали е бил умесен и как е бил проведен).

Провери си опорните точки.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Пак ли...нови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано02.04.15 14:01



Хехе, и ние през 1989 си мислехме, че морето е до колене. Изчакай синът да навлезе в зрели години.
всичко опира до ценности. Ако ставащото не ти пречи, значи имаш други ценности. Моите съвпадат до голяма степен с тези на Майкъл Мур. Това не може да се проумее от доста новоизлюпени демократи.

В същност въпросът не е за или против ЕУ или НАТО, а те да не бъдат допуснати да се превърнат в старите имперски машини, защото точно такава е тенденцията. Противостоенето е като войната във Виетнам от преди 40 години.

Редактирано от torlakov-93629 на 02.04.15 14:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.