Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 08.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лоши навицинови  
Автор morskomake (пристрастен)
Публикувано30.07.12 21:13



Много се дразня от някои навици на българина и един от тях е лепенето на некролози навсякъде и в пълен безпорядък,на всяка крачка ги има и на вратите на живеещите,понякога с години си стоят.Предполагам македонците имат с какво да се похвалят на тая тема,пък и не само...

Може да изброим кривиците си взаимно.



Тема Re: Лоши навицинови [re: morskomake]  
Автор HOLYGANGS7ER ()
Публикувано30.07.12 21:33



Некролозите са много странно явление, изключително неприятно е отиваш на гости някъде и още пред вратата те посреща починал човек....

ВМРО-НП


Тема Re: Лоши навици [re: morskomake]  
Автор inkk (старо куче)
Публикувано30.07.12 23:03



Не виждам къде е проблема чисто като традиция. Традициите свързани с раждането и смъртта са може би най-трудно променящите се в едно общество. Нашата традиция е такава. Проблема според мен е лепенето им къде ни падне. Трябва да има ред и да се знае къде се лепят и къде не.

Редактирано от inkk на 30.07.12 23:03.



Тема Re: Лоши навици [re: HOLYGANGS7ER]  
Автор inkk (старо куче)
Публикувано30.07.12 23:04



Какво лошо има в това да си спомниш за един починал човек? Според мен това е начин за съхраняване на паметта.



Тема Re: Лоши навици [re: inkk]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано31.07.12 01:49



Традиция? От кога в България могат да се принтират некролози? Облепят се всички дървета, дувари, порти и т.н. Къде са официалните обявления от този род за ражданията, че трябва да има за смъртта? Защо да не те посрещне вест за нов живот, а трябва да те посрещнат некролози и то не е един, а няколко, в цялата махла, налепени един връз друг, а може и няколко един до друг, от различни дни. Смисъл?



Тема Re: Лоши навици [re: morskomake]  
Автор БopeтoМодератор (бърборко)
Публикувано31.07.12 08:58



Да, това е традиция и няма нищо лошо в нея. Лошото идва, когато традицията не се познава или по-точно се познава частично. Само да вметна, че средното образование на баща ми е Духовната семинария.

Има елементарни правила. Некрологът трябва да се махне след 40 дни. Този свят е на живите и на мъртвите е отредена част от него, която не бива да бъде увеличаван за сметка на живите. Масово това не се спазва и некролозите са оставяни (че дори подновявани) с години.



Тема Re: Лоши навицинови [re: inkk]  
Автор morskomake (пристрастен)
Публикувано01.08.12 23:48



Ебаси,това е мнение на млад човек-пуснах тоя пример подозирайки че и бракята го практикуват,но нейсе.От тях се носи гробовно мълчание,явно са съвършени и нищо не ги дразни.Предлагам да препарираме починалите и да ги окачиме на подходящо място барем се отървем от тая книжнина по дуварите...





Тема Re: Лоши навицинови [re: morskomake]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано02.08.12 02:06



Когато бях ученик, една американка от Корпуса на Мира, ни преподаваше английски. Тя си призна, че като пристигнала в България и видяла некролозите, си помислила че това са престъпници, издирвани от полицията. Такава е там традицията от поне 200 години, а некролозите си ги публикуват във вестниците.



Тема Re: Лоши навицинови [re: croesus]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано02.08.12 07:44



Абе и аз като ходих в Америка и трябваше два пъти да си давам отпечатъци от всички пръсти, реших, че тия живеят в гигантски затвор, ама вероятно не съм прав....така че много важно какво си е помислила американката от Корпуса на мира.. ще попита и ще разбере...when in Rome, do as the Romans do...




Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Лоши навицинови [re: Щъpkoт]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано02.08.12 15:28



И затвор да е, имаме много какво да научим от него. Естествено това с некролозите не е най-спешното.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.