Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 15.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Глад в София  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано03.11.08 21:10





и от глад умрехме, еййййй



Тема Re: Глад в Софиянови [re: antikomunist]  
Автор Cтoян Xpиcтoв (КАГАН)
Публикувано03.11.08 21:48



прав е за някои неща, и на мен не ми харесва на графа едни баби да продават сланина и туршии на пластмасови касетки. Но както всичко друго от Македония за България и той се е опитал да види само негативното...

Трошење време!


Тема Re: Глад в Софиянови [re: antikomunist]  
Автор Илийцa (Северна)
Публикувано03.11.08 23:09



.... и никъде не се продава ЧАДЕН СВИНСКИ ВРАТ "САМОИЛ" в София.
Глад на кутийки!



Тема Re: Глад в Софиянови [re: antikomunist]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано04.11.08 00:03



Какво те учудва, не си ли чел досега гледната точка на "просечниот" македонски блогер, стъпил в София?



Но по принцип магазините за хранителни стоки, не само в центъра, а и из цяла София са кошмарни. В Сливен и най-простата бакалия е подредена, чиста и достатъчно просторна, за да се разминават хората спокойно без да се блъскат. Явно тук и ХЕИ и пожарната си гледат работата малко по-съвестно.

Помня обаче гадната воня и вечно немития под във "Фантастико" - Красна поляна. Направо съжалявам касиерките, които работеха там. А около него имаше рояк дребни гаражни магазинчета, където мизерията беше пълна. Най-отблъскващи пък са тези, в които докато стигнеш до витрината минаваш покрай 2-3 маси, където квартални пияници си пият мастиката. По Стамболийски и Пиротска - още десетина клоаки без никаква вентилация, където се продават хранителни стоки. Изобщо нямам представа защо е разрешено преустройството на входове на блокове в магазини.

Единственено приветливи са магазините на големите вериги - Била, Метро, Кауфланд, Фамилия (тези обаче имаха много сериозен проблем с цените и асортимента на стоките си).



Тема Re: Глад в Софиянови [re: croesus]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано04.11.08 07:37



Не знам защо обобщаваш за цяла София. В моя квартал малките магазинчета са супер. Чисти и спретнати, продавачите са любезни. Наблизо пуснаха Фантастико, от тогава и цените са им добри...




Македонското население се състои от българи, турци, арнаути, власи, евреи и цигани.

Гьорче Петров



Тема Re: Глад в Софиянови [re: croesus]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано04.11.08 09:54



не съм забелязал напоследък кошмарни магазини в София, а това което казваш за Фантастико беше истина, но преди 5-6 години. В момента магазините им не отстъпват на Била, Кауфланд, Пикадили, Хит и т.н. Освен като ценови нива и разбира се, като размери.



Тема Re: Глад в Софиянови [re: croesus]  
Автор Aмaтьop (тъмносин)
Публикувано04.11.08 10:41



Фантастикото в Студентския град си е ОК. Жена ми много обича да пазарува там

.



Тема Nie i b'lgariteнови [re: antikomunist]  
Автор Sashe (bu)
Публикувано04.11.08 11:08



Koga stanuva zbor za chistota, urednost, podredenost higiena i tezgaroshenje koj kade stigne tolku mnogu si lichime shto doagjam vo iskushenie da pomislam deka sme edin narod... s'shtite hora. Ama ne, koga kje razmislam malce povekje i koga kje mi tekne na opshtata gnasotija po ulicite na Skopje na primer ..... sepak mislam deka nie makdeoncite sme pojaki (kako i vo se drugo, od prerodbata pa do javnite toaleti).

P.S. Znae li nekoj kolku javni kujni ima vo Makedonija kade jadat gladni .... ama NAISTINA GLADNI. Ajde ako ima nekoj zemjak tuka shto chita neka gi nabroi ... pa potoa neka pomnozhi po broj na obroci dnevno + tie shto shetaat po kontejneri.

P.P.S Gi videl li nekoj tezgite(se izvinuvam za srbizmot) na zeleno ili bit pazar koi stojat nadvor srede leto polni so kolbasi i razni mesa ? ... a muvi lazat li lazat !!

Aj da ne ispadnam mnogu negativen..da spomnam deka rabotite odat na podobro.



Dali nakoj mu padna vo ochi izborot na boite(cviat) ?!!!!!!

Редактирано от Sashe на 04.11.08 12:06.



Тема Re: Nie i b'lgariteнови [re: Sashe]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано04.11.08 12:15



много хубав магазин

За цветовете немам коментар



Тема Re: Глад в Софиянови [re: Бopeтo]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано04.11.08 14:39



Извинявам се, от Красна поляна и Стамболийски направих извод за цяла София.

Антикомунисте, наблюденията ми не са от преди 5-6 години, а от миналото лято. Едното добро Фантастико, което съм виждал (не че съм ходил във всички) е точно до Рамстор. Явно там конкуренцията е вдигнала нивото.



Тема Re: Глад в Софиянови [re: croesus]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано04.11.08 15:57



Колегата ми живее в Красна поляна и е възхитен от некъв си там магазин "Европа". А нашият офис е точно на "Стамболийски" и немаме оплаквания от "Фамилия" - м/у офисите на ДПС и ЦКБ е, а за "Пикадили" в мола пък - да не говорим.



Тема Re: Глад в Софиянови [re: croesus]  
Автор Илийцa (Северна)
Публикувано04.11.08 16:04



Последно, има ли глад в София или няма?

Моята версия е:

Гладуват командировани фироми, които:

1. Си кътат командировъчните и за нищо на света не биха влезли в ресторант, пицария и пр. ЗОХ. А сандвич на крак е смъртоносна заплаха за клетия фиром, защото той много добре знае какво правим с кучетата, които сме одрали за да присаждаме кожа (знате на кого).

2. Не са си донесли в куфара луканка, пита кашкавал, консерви "Копърка" и "Русенско варено" или техните юго-аналози.

3. Незнайно защо смятат, че в магазина на United Colors of Beneton непременно трябва да има щанд за колбаси.

4. При никакви обстоятелства не биха потърсили магазин(че) за хранителни продукти в преките улички на карето от булевади, предмет на блога, защото според сърбо-комунярските подлоги - това е най-сигурният начин да бъдеш убит, изнасилен или само ограбен или в оптимистичия сценарий да се събудиш само с присадена кучешка кожа...

5. Не биха припарили в най-близкия до НДК (300 метра от НДК) жилищен квартал "Иван Вазов" , вероятно поради крайно съмнителното му "бугарашко" наименование. Нищо, че там магазините са поне 10, като започнем с нискобюджетния Т-маркет, минем през Фантастико и пазара*, та стигнем дори до Била до х-л Славия.

6. Добре знаят, че МОЛ е капиталистическа клопка, където затварят и татуират номера на лековерни антички хунзо-фироми. Нищо, че Сити Центъра е само на 200 метра от НДК, където прималелият от глад фиро-юнак е берял душа.

Такива ми ти работи....


* Баничките и кифлите на пазара Иван Вазов не се препоръчват на правоверни хунзо-фироми, защото са приготвени от мазни татарски ръце.




Редактирано от Илийцa на 04.11.08 16:36.



Тема Re: Глад в София - Уточнениенови [re: Илийцa]  
Автор Илийцa (Северна)
Публикувано04.11.08 19:41



Авторът на блога плюска лютеница с хляб, когато е в командировка, а не консерви и луканка.

"Доказ":

Џандарите се башка прикаска. За мерак. Ќе ме апсеа сабајлево зашто му реков на еден со епалети дека е глупаво тоа што ми одзема две тегличиња скопски ајвар на кој нашите нашлакале ”Љутеница” а тоа значело дека содржинаста внатре била ”блендирана” па затоа не можело да ја внесам во кабина. Дај ми реверс му викам и дај ми покажи каде пишува дека ова не може.

”Ти ли бе на мен ште казваш какво е лјутеница. Ајде заминавај.”


”Јасно дека јас ќе ти кажам, гледаш ли дека пиперот е сецкан а не блендиран. Кој те тури овде, ти си брука за Блгарија.”


”Сега ште те арестовам”.


”Е, ајде да ме арестоваш”.
И јас на мобилката (имам чаламџиски ај-фоун) притискам на госпожата и лупам како да е на линија: ”Девојче, јави кај нас у полиција дека ме апси некој полицаец во Софија на аеродром и јави во редакција кај Главниот редактор Трендовски дека прават скандал за две тегли ајвар”.


Па се насобраа, па едни ме буткаат да си одам, други онојга го смируваат,
”Виж го че е улав”
А ја на тоа
”Кој е улав бе ти мешле, ајде викајте го сега и министерот и лекарите, да видиме како ќе заврши ова. На апсите ме”,- и ги подавам рацете.


И така, за кеиф старт на враќањето дома. Јас уживам во кавги.






Тема Re: Глад в Софиянови [re: Илийцa]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано04.11.08 20:23





Илийца супер стар!



Македонското население се състои от българи, турци, арнаути, власи, евреи и цигани.

Гьорче Петров



Тема Уствари Глад в Софиянови [re: antikomunist]  
Автор XилмapKaбac (Татаро-Монгол)
Публикувано04.11.08 20:55



И аз не мога да разбера защо се издават разрешителни на т.нар. клекшопове, ала нейсе.

Имам разбиране за това как авторът от Македония гледа на некои софийски реалии. Други подобни идиотии са магазин на Ескада (на Гурко/Алабин) с цени доста над виенските и преливащи от смет контейнери пред него.

Имаме още доста да оправяме.



Тема Re: Nie i b'lgariteнови [re: Sashe]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано05.11.08 16:14



Се започна пред 13 години, кога беше отворен првиот Tinex Маркет во Скопје во населбата Карпош 3. Основачот на компанијата Владимир Тодоривиќ тогаш имаше визија да изгради ланец на маркети но без сопствен капитал, позајми средства со цел да го отвори првиот Tinex Маркет. Од Април 1994 беа отворени дваесетина маркети во Скопје и ширум државата. Во моментов ширум републиката има маркети и дисконти на Tinex, чија бројка изнесува 34.




Цветовете нямат значение щом шефа е сърбин.



Македонските преродбеници


Тема Od kade znaesh che srbin?нови [re: balgarin]  
Автор Sashe (bu)
Публикувано05.11.08 18:14



Ako e naistina srbin togaj sigurno e daltonist





Тема Re: Od kade znaesh che srbin?нови [re: Sashe]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано05.11.08 19:46



Игоре,ти ли си?

Македонските преродбеници



Тема Re: Уствари Глад в Софиянови [re: XилмapKaбac]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано05.11.08 20:07



Не знам за какво разбиране говориш. В центъра на Скопие въобще нема луксозни магазини, в целия град нема молове и хипермаркети, но затова пък има типично африкански битпазар в самия център, пълен с цигани и албанци, а в подлезите е тъмно и мирише на ......

Редактирано от antikomunist на 05.11.08 20:08.



Тема Re: Уствари Глад в Софиянови [re: antikomunist]  
Автор XилмapKaбac (Татаро-Монгол)
Публикувано05.11.08 22:06



Не споря за Скопие, но с него ли требва да се сравняваме

...



Тема Mene li mi govorish ?нови [re: balgarin]  
Автор Sashe (bu)
Публикувано05.11.08 23:20



B'lgarin, az se kazvam Aleksandar. Ne znam koj ti e toj Igor !!!

Ima dosta semejstva vo Makedonija koi se prezivat na -ic a ne se srbi po rod.

Makedonec



Тема Mirishe na ovchi loj....нови [re: antikomunist]  
Автор Sashe (bu)
Публикувано05.11.08 23:52



Doiskazhi se be Anti , sho se plashish.

Ako vekje zboruvame shto ima a shto nema da bideme malce poprecizni.

Vo Skopje ima eden klasicen mol ... na Ramstore i ushte edne dva se vo izgradba.



i 2-3 hipermarketi (veropulos..tinex..) .. no vistina e deka nema iminja od golemite evropski lanci.

Ima i eden golem trgovski centar(vo samiot centar na gradot ) od poluotvoren tip koj e prilichno demode no solidno sreden poslednive godini.

Se na se dosta skromno i nedovolno kako za glaven grad na drzhava.



Тема Re: Mene li mi govorish ?нови [re: Sashe]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано06.11.08 01:14



Гоце Делчич,Яне Санданич,Петър Тошич и Дамян Груич - това са между най-македонските имена.



Или както обичам да казвам.Възможно е да си прав,но не е вероятно.



Ако не си ти Игор чест и почитания.
Той обича да си прави майтап с навалицата.
Прави си идентичност и може 6 месеца да пише с някакво име.



Живи и здрави.

Македонските преродбеници


Тема Re: Mолът е добре, ама е малъкнови [re: Sashe]  
Автор Paзмиcли (неутрален)
Публикувано06.11.08 07:18











Тема Re: Mirishe na ovchi loj....нови [re: Sashe]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано06.11.08 09:44



добре де, извинявай, прав си. И този Тинекс на снимките ти изглежда отлично, като за изложба направо, но все пак е много далеч от Метро, или пък Хит. Но айде да не спорим на тази тема. София има много недостатъци - грозна е и мръсна, сравнително скъпа е, но откъм 2 неща е без конкуренция - магазини и кръчми!



Тема Taka si eнови [re: antikomunist]  
Автор Sashe (bu)
Публикувано06.11.08 11:14



Tochno taka Anti. Za zhal ne e mnogu prijatno da se priznae deka po trgovsko ugostitelskite objekti i kapacitete + infrastruktura i hotelierestvo od pogolem obem i luksuz Skopje e verojatno posleden vo Evropa ... sigurno posleden od glavnite gradovi na evropekite drzhavi. I prosto se chudam kako mozhat nekoi moi sonarodnici da kritikuvaat i omalovazhuvaat ... prosto ne mi e jasno od kade im e toa chustvo na velichina i neskromnost. One of these days that will kill us.
Rabotite poleka mrdaat kon podobro no samata golemina na drzhavata,gradot Skopje i brojot na zhiteli ne bara gradenje na grandiozni kapacitetei od ovie oblasti kako shto toa go baraat gradovite so povekje od 1 milion zhiteli.

Редактирано от Sashe на 06.11.08 11:20.



Тема Hm ?нови [re: balgarin]  
Автор Sashe (bu)
Публикувано06.11.08 11:42



Ubavo go kazha ..... "Възможно е , но не е mnogu вероятно" .... jas bi rekol. Se soglasuvam.

A mnogu mi haresa shtoto si umereno losh. Jas sum po umerenosta.

Ova so identichnosta nema da go kometiram. Samo kje ti kazham deka ne sum tolku talentiran kako Igor ... iako i jas imam nekoi nerazresheni v prosi so identichnosta... povekje so imeto ... pomalku so sodrzhinata.

Seushte Makedonec

Редактирано от Sashe на 06.11.08 11:44.



Тема за мене лично,нови [re: Sashe]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано06.11.08 21:15



и последният глупав дукян по "Широк сокак" в Битоля e по-интересен и по-европейски от всички Скопски "забележителности", вкл. Каменен мост, Чаршия, Кале и т.н. и съм убеден, че това НЕ е само мое мнение!



Тема Re: за мене лично,нови [re: antikomunist]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано06.11.08 21:38



Битоля е град с финес, но населението го е позагубило...




Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Taka si eнови [re: Sashe]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано06.11.08 21:39



Абе нека си критикуват...аз пък знам в Скопие едно-две мноо готини места....




Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.