Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Глад в Софиянови [re: croesus]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано04.11.08 15:57



Колегата ми живее в Красна поляна и е възхитен от некъв си там магазин "Европа". А нашият офис е точно на "Стамболийски" и немаме оплаквания от "Фамилия" - м/у офисите на ДПС и ЦКБ е, а за "Пикадили" в мола пък - да не говорим.



Тема Re: Глад в Софиянови [re: croesus]  
Автор Илийцa (Северна)
Публикувано04.11.08 16:04



Последно, има ли глад в София или няма?

Моята версия е:

Гладуват командировани фироми, които:

1. Си кътат командировъчните и за нищо на света не биха влезли в ресторант, пицария и пр. ЗОХ. А сандвич на крак е смъртоносна заплаха за клетия фиром, защото той много добре знае какво правим с кучетата, които сме одрали за да присаждаме кожа (знате на кого).

2. Не са си донесли в куфара луканка, пита кашкавал, консерви "Копърка" и "Русенско варено" или техните юго-аналози.

3. Незнайно защо смятат, че в магазина на United Colors of Beneton непременно трябва да има щанд за колбаси.

4. При никакви обстоятелства не биха потърсили магазин(че) за хранителни продукти в преките улички на карето от булевади, предмет на блога, защото според сърбо-комунярските подлоги - това е най-сигурният начин да бъдеш убит, изнасилен или само ограбен или в оптимистичия сценарий да се събудиш само с присадена кучешка кожа...

5. Не биха припарили в най-близкия до НДК (300 метра от НДК) жилищен квартал "Иван Вазов" , вероятно поради крайно съмнителното му "бугарашко" наименование. Нищо, че там магазините са поне 10, като започнем с нискобюджетния Т-маркет, минем през Фантастико и пазара*, та стигнем дори до Била до х-л Славия.

6. Добре знаят, че МОЛ е капиталистическа клопка, където затварят и татуират номера на лековерни антички хунзо-фироми. Нищо, че Сити Центъра е само на 200 метра от НДК, където прималелият от глад фиро-юнак е берял душа.

Такива ми ти работи....


* Баничките и кифлите на пазара Иван Вазов не се препоръчват на правоверни хунзо-фироми, защото са приготвени от мазни татарски ръце.




Редактирано от Илийцa на 04.11.08 16:36.



Тема Re: Глад в София - Уточнениенови [re: Илийцa]  
Автор Илийцa (Северна)
Публикувано04.11.08 19:41



Авторът на блога плюска лютеница с хляб, когато е в командировка, а не консерви и луканка.

"Доказ":

Џандарите се башка прикаска. За мерак. Ќе ме апсеа сабајлево зашто му реков на еден со епалети дека е глупаво тоа што ми одзема две тегличиња скопски ајвар на кој нашите нашлакале ”Љутеница” а тоа значело дека содржинаста внатре била ”блендирана” па затоа не можело да ја внесам во кабина. Дај ми реверс му викам и дај ми покажи каде пишува дека ова не може.

”Ти ли бе на мен ште казваш какво е лјутеница. Ајде заминавај.”


”Јасно дека јас ќе ти кажам, гледаш ли дека пиперот е сецкан а не блендиран. Кој те тури овде, ти си брука за Блгарија.”


”Сега ште те арестовам”.


”Е, ајде да ме арестоваш”.
И јас на мобилката (имам чаламџиски ај-фоун) притискам на госпожата и лупам како да е на линија: ”Девојче, јави кај нас у полиција дека ме апси некој полицаец во Софија на аеродром и јави во редакција кај Главниот редактор Трендовски дека прават скандал за две тегли ајвар”.


Па се насобраа, па едни ме буткаат да си одам, други онојга го смируваат,
”Виж го че е улав”
А ја на тоа
”Кој е улав бе ти мешле, ајде викајте го сега и министерот и лекарите, да видиме како ќе заврши ова. На апсите ме”,- и ги подавам рацете.


И така, за кеиф старт на враќањето дома. Јас уживам во кавги.






Тема Re: Глад в Софиянови [re: Илийцa]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано04.11.08 20:23





Илийца супер стар!



Македонското население се състои от българи, турци, арнаути, власи, евреи и цигани.

Гьорче Петров



Тема Уствари Глад в Софиянови [re: antikomunist]  
Автор XилмapKaбac (Татаро-Монгол)
Публикувано04.11.08 20:55



И аз не мога да разбера защо се издават разрешителни на т.нар. клекшопове, ала нейсе.

Имам разбиране за това как авторът от Македония гледа на некои софийски реалии. Други подобни идиотии са магазин на Ескада (на Гурко/Алабин) с цени доста над виенските и преливащи от смет контейнери пред него.

Имаме още доста да оправяме.



Тема Re: Nie i b'lgariteнови [re: Sashe]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано05.11.08 16:14



Се започна пред 13 години, кога беше отворен првиот Tinex Маркет во Скопје во населбата Карпош 3. Основачот на компанијата Владимир Тодоривиќ тогаш имаше визија да изгради ланец на маркети но без сопствен капитал, позајми средства со цел да го отвори првиот Tinex Маркет. Од Април 1994 беа отворени дваесетина маркети во Скопје и ширум државата. Во моментов ширум републиката има маркети и дисконти на Tinex, чија бројка изнесува 34.




Цветовете нямат значение щом шефа е сърбин.



Македонските преродбеници


Тема Od kade znaesh che srbin?нови [re: balgarin]  
Автор Sashe (bu)
Публикувано05.11.08 18:14



Ako e naistina srbin togaj sigurno e daltonist





Тема Re: Od kade znaesh che srbin?нови [re: Sashe]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано05.11.08 19:46



Игоре,ти ли си?

Македонските преродбеници



Тема Re: Уствари Глад в Софиянови [re: XилмapKaбac]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано05.11.08 20:07



Не знам за какво разбиране говориш. В центъра на Скопие въобще нема луксозни магазини, в целия град нема молове и хипермаркети, но затова пък има типично африкански битпазар в самия център, пълен с цигани и албанци, а в подлезите е тъмно и мирише на ......

Редактирано от antikomunist на 05.11.08 20:08.



Тема Re: Уствари Глад в Софиянови [re: antikomunist]  
Автор XилмapKaбac (Татаро-Монгол)
Публикувано05.11.08 22:06



Не споря за Скопие, но с него ли требва да се сравняваме

...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.