Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Krvta..voda li e ?нови  
Автор valter_mkd (непознат )
Публикувано15.05.08 19:55



Mili brakja ... jas sum eden obiknoven FYROM-anec .. chitam od vreme na vreme po klubov i si mislam neshto. Neka se prasha sekoj od vas dali ima poteklo od Makedonija ... kolku od vas imaat prvi vtori i treti brtuchedi vo Makedonija ? Kolku od vidnite lugje vo bugarija (Sofija) imaat bliski ili podalechni rodnini vo Makedonija ? Koga sekoj kje si go pronajde svojot rodnina..neka go prasha dali e bugarin ili makedonec. Ako odgovori deka e makedonec, da se izjasni dali pod prisila ili svoevolno.
Razmislete malce prijateli, i od dvete strani, dali treba da se ponizhuva svojot blizhen so pishuvanje sekakvi gluposti (sekoja chest na iskluchocite) pa makar toj se chustvuval i marsovec.
Interesno bi bilo da se razvie diskusija...kako toa dvajca lugje so ist gen mozhat da dojdat do netrpelivost. Vo genot li e problemot ili vo neshto drugo ?
Dali nekogash kje mozhete da ni prostite shto ne mozheme da se chustvuvame bugari ?

Редактирано от valter_mkd на 15.05.08 19:59.



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано15.05.08 20:19



Спирате да лъжете и крадете и всичко е окей между нас.....иначе аз лично нямам нищо общо с Македония....




Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано15.05.08 20:37



>> Dali nekogash kje mozhete da ni prostite shto ne mozheme da se chustvuvame bugari ?

Прошката предполага вина т.е. да ви простим, че сте се отказали от българските си корени?



>> Mili brakja ...

... иначе сме братя. Днес ми удариха бана в Кайгана само защото съм българин.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.

Тема а имате ли си едно друга поговорканови [re: valter_mkd]  
Автор dilmar ()
Публикувано15.05.08 20:56



че глупоста ходи по хората не по дърветата

е сега ти пишем от бул. Вардар в София сам се сети що така е кръстен



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор sondoke (боил)
Публикувано15.05.08 21:13



Dali nekogash kje mozhete da ni prostite shto ne mozheme da se chustvuvame bugari ?


Можем да простим, но не можем да забравим! А това че ни мразите, съвсем не можем да го простим.



Тема моята случка от Скопиенови [re: valter_mkd]  
Автор Дyxът нa Coфмak (безпристрастен)
Публикувано15.05.08 21:30



или отговор на въпроса: Кръвта не е вода!
Та като видях видните места в Скопие (Каменният мост и старата жп гара) тръгнахме към автогарата и питам случаен минувач - накъде да вървим?
Той ми обяснява, гледам неразбиращо. Той: Виждам че сте от България. Аз имам роднини в Пловдив. Ще променя пътя си, за да ви покажа къде да вървите


Не ми каза че съм фашист, че съм татар.
Той си беше обикновен, нормален македонец.



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор Paзмиcли (неутрален)
Публикувано15.05.08 21:47



Въпросът не е в това, че има хора, които се чувстват македонци ! А в това, че Скопие краде българска история и, че атакува България въз основа на разпространението на тезата за мак. идентичност - Скопие казва, че не само в БЮРМ има македонци, но и в Пиринско живеят македонци и съответно си позволява атаки по отношение на България дори в ЕС. Вярно е, че сте в тинейджърска възраст (само на 17 години), но трябва постепенно да узрявате.

Да се държите като зрели хора, а не като тинейджъри. Вашата история като общество започва от 1945 г. Разбираемо е донякъде, че сте оплетени в лъжи - все пак няколко поколения във Вардарско са живели в рамките на лъжата, но е крайно време да проумеете това. А иначе си се чувствайте македонци - това не е проблем.



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: Paзмиcли]  
Автор HOlyGanGs7eR (feld-marshal)
Публикувано15.05.08 22:08



когато 1 човек каже , че не е българин , а тракиец-няма проблем. когато 100 000 кажат, че не са българи , а тракийци - проблем няма. когато 1 000 000 милиона българи кажат , че не са българи , а тракийци - проблем няма. но когато тези един милион души кажат , че дедите има също са били тракийци при положение , че са се борили и са дали всичко за България , когато дойдат и започнат да ми разправят , че и аз съм бил тракиец, ТОГАВА ИМА ОГРОМЕН ПРОБЛЕМ!



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор Coлyнянин (ентусиаст)
Публикувано15.05.08 22:22



Аз и по четирите си линии съм с корени от Македония – Велес, Солун, Ресен и Охрид. Моите близки роднини в Р.Македония се определят като българи, макар и да не го афишират агресивно, защото са се опарили вече - преди 30 години братовчед ми Тале лежа 6 години в затвора в Скопие заради „пробугарска” дейност и може би заради това умря съвсем млад. Но имам по-далечни роднини и познати, които са от смесени бракове на македонски българи със сръбкини, власи, та дори и един унгарец имам нещо като зет в Скопие. Те се определят като македонци и аз не им се сърдя, защото се чувствуват етнически раздвоени и затова вземат името на републиката за свое народностно име. Проблемът не е в тяхното самоопределение, а в агресивността на македонизма – нагло фалшифициране на историята, патологичен антибългаризъм, идиотски до комизъм претенции към Пиринско (където 99,9% от населението е с желязно българско самосъзнание и е крайно време да го разберете), злепоставяне на България навсякъде по света и т.н. Ние не приемаме и се противопоставяме на фалшифицирането на историята и македонистката пропаганда не само защото това евентуално би напакостило на българщината, но много повече защото поначало е НЕМОРАЛНО деяние, което унижава всички човеци по света. Ако се приемат безумните македонстки тези, то би трябвало да се закрият специалностите история, лингвистика и т.н. по всички училища и университети на Земята. Никой не иска от вас да се наричате българи (щом сте възпитани толкова да мразите истинското си народностно име –дори и това разбираме), но никога няма да ви позволим да отнемате това право на мъртвите си прадеди. Защото цял океан са документите, които свидетелствуват за тяхното българско самоопределение и българската им народност.

Редактирано от Coлyнянин на 15.05.08 23:02.



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: Coлyнянин]  
Автор Eks (Стара пушка)
Публикувано15.05.08 22:38



Много точно казано!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.