Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 13.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор The Decision Maker (член)
Публикувано20.05.08 04:56



Валтере,

Мерси за културния тон и подход в дискусията - това е нещо, което определено ни липсва. Всеки има право да се чувства какъвто си иска, но няма право да оспорва това право на ближния, нали така? Това е нож, който реже и в двете посоки. Аз няма защо да ходя да питам роднини и познати кой какъв е, защото и майка ми, и татко ми са чистокръвни "македонци". Единственото, което не бих простил на вашата доктрина, е че заради няколко хиляди македонствуващи в България (голяма част от които извън Благоевградски окръг) си присвояват нагло пиринските македонци и Пиринска Македония. Ще ми се по-рано да разберете, че голямото мнозинство македонци в България не се усещат като небългари, а като част от българската нация. Колкото по-рано се разбере това оттатък Осогово, толкова по-рано ще се нормализират отношенията ни. Същото важи и за нас- няма защо да ви патронизираме като малкия брат, а да се отнасяме към вас като напълно отделен народ като сърби, румънци, хървати и пр.



Тема Re: всички фиромьенови [re: valter_mkd]  
Автор Цakичъ (оД Цаконица)
Публикувано20.05.08 05:43



са ми братчеди. И батка Валтерче не си изключение.
А бе и да се сърда и не само приятелите можеш да си подбереш, не и роднините...
Научи малко български да можеш да четеш Мисирката и Гоце в ОРИГИНАЛ...





Тема Re: всички фиромьенови [re: Цakичъ]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано20.05.08 14:33



znam dostatochno blgarski ... za da izedam kjotek



Тема Re: всички фиромьенови [re: valter_mkd]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано20.05.08 15:23



И какво разбра накрая?

Ще ти простим ли или няма да ти простим?

Редактирано от Илijцъ на 20.05.08 16:46.



Тема Re: всички фиромьенови [re: Илijцъ]  
Автор джинrиби (старо куче)
Публикувано20.05.08 16:02



Моля, не се заяждайте с човека! Той се държи доста културно. Ако вие бяхте израснали в Юго-подземието щяхте да се държите вероятно по неадекватно!Сигурно и аз така!





Тема Няма заяждане!нови [re: джинrиби]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано20.05.08 16:50



Ремонтирах закачливия елемент в поста си!

И все пак не видях отговор на въпроса му:

Dali nekogash kje mozhete da ni prostite shto ne mozheme da se chustvuvame bugari ?

Аз дадох

, в смисъл че преди прошката би следвало да има най-напред грях, после покаяние (разкаяние) и чак на края е прошката. Даже пример му дадох на човека.. ...


По същество - прошка на жертвите на сърбо-комунистическите престъпления ли да давам? На Сърбия ли да прощавам? Сърбия ще се извини ли за престъпленията си в Македония по време на сталинския терор?








Редактирано от Илijцъ на 20.05.08 17:45.



Тема Re: Няма заяждане!нови [re: Илijцъ]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано20.05.08 21:09



Ne znam kako da kazham ... a da ne pogresham .. koj e povinoven za deneshnava sostojba ? Srbija, normalno, kako i Grcija (kako i sekoja drzhava koja saka da zacvrsne, vkluchitelno i Bugarija) si prevzede merki za asimilacija na naselenieto vo osvoenite teritorii od balkanskite vojni. Ne znam dali postoi drzhava koja ne go pravela toa vo odreden period na sopstveno etabliranje so teror so represija so sila.
Da recham deka narodot bil slabodushen .. ili ne daval otpor.. pak ne drzhi ... ne mozhe da se site spremni na "svoboda ili smrt" odnosno "bugarija ili smrt" ... samo eden od sto e takov junak... takvite brzo izginaa.
Da recham samo komunistite se krivi ... ne znam dali e celosna vistina ... tie bile malcinstvo koe po igra na sluchajot izleguva vo prv plan .. ne mislam deka kominternata kje go terashe makedonizmot do kraj ako ne beshe jugoslovenstvoto na Tito.
Ako recham Tito e kriv .. drzhi do nekade ... ama sam chovek da odrodi eden cel narod nekako ne stava ... verojatno go sovetuvale srpskite prijateli kako so makedoncite posle 45.
Da recham deka cel narod se odrodil zaradi poln stomak (koj za poln stomak .. koj za zhiva glava) ... ne sum siguren .. ta neli bugarite se dostojni patrioti i ne bi menuvale identitet za poln stomak, ili ova vazhi samo za nemakedonskite bugari ?
Sepak mislam deka na sekogo zhivotecot mu e pomil od identitetot.
Povoenite genracii ich ne gi stavam vo konkurencija, koj mozhel da mrdne vo "silnata" jugoslavija ? Tie si go imaa crveniot pasosh, amerikanskite pari i titovo samoupravuvanje, koga briga za istorija ?!
Vrti suki ... nekako izborot pagja na nas .. rodeni 70 i pokasno. Ta neli nie sozreavme taman so nezavisnosta na Makedonija i po nekoja logika trebashe nie da gi ispravime site greshki vo novoosvoenata demokratija i sloboda.
Ama eve, 18 godini podocna "greshkite" (grevovite) ne se ispravaat, more naprotiv se zgolemuvaat.
Znacho ako gledam spored ovaa povrshna analiza .. nie kje da sme najvinovni, grevot e na nas ... site drugi imale nekoe opravduvanje.
Spored taa logika, nas treba da ni prostite najmnogu .. a na site drugi nabroeni pogore .. po malce.
Prashanjeto e: Shto e problemot so nas ?
Jas mislam deka nie imame eden ubav izbor koj kje go iskazham so edna visokointelktualna misla:
"Ili zmija da ne apne ... ili magare da ni go bapne". Sonarodnici makedonci ... birajte slobodno.

Редактирано от valter_mkd на 20.05.08 21:11.



Тема Re: Няма заяждане!нови [re: valter_mkd]  
Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано20.05.08 21:25



...Znacho ako gledam spored ovaa povrshna analiza .. nie kje da sme najvinovni, grevot e na nas ... site drugi imale nekoe opravduvanje.
Spored taa logika, nas treba da ni prostite najmnogu .. a na site drugi nabroeni pogore .. po malce.
Prashanjeto e: Shto e problemot so nas ?
Jas mislam deka nie imame eden ubav izbor koj kje go iskazham so edna visokointelktualna misla:
"Ili zmija da ne apne ... ili magare da ni go bapne". Sonarodnici makedonci ... birajte slobodno...

---
А бе момче македонче, кой те кара да избираш между змия и магаре? Какъв ти е проблема? Ами щом си македонец който не ще да има нищо общо с българите, какво вина търсиш у себе си? Кютайте си таму и се гордейте, че немате нито капка татарска кръв. Ние пък си имаме такава кръв, така че сме расово по-долни от вас. Ето ви повод за гордост.



Тема Re: Няма заяждане!нови [re: kyмaнич]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано20.05.08 21:31



hm ... eden prijatel me ucheshe edno vreme deka tatarite bile i v Pelagonija. Jas dodusha sum polovina vlav ... ama se naogja i po nekoj kosook i pomegju brsjacite.

Редактирано от valter_mkd на 20.05.08 21:51.



Тема Нека го прочетат повече хора - коментар посленови [re: valter_mkd]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано20.05.08 21:33



Не знам како да кажам ... а да не погрешам .. кой е повиновен за денешнава состойба ? Србия, нормално, како и Грция (како и секоя држава коя сака да зацврсне, вклучително и Бугария) си превзеде мерки за асимилация на населението во освоените територии од балканските войни. Не знам дали постои држава коя не го правела тоа во одреден период на сопствено етаблиранье со терор со репресия со сила.
Да речам дека народот бил слабодушен .. или не давал отпор.. пак не држи ... не може да се сите спремни на "свобода или смрт" односно "бугария или смрт" ... само еден од сто е таков юнак... таквите брзо изгинаа.
Да речам само комунистите се криви ... не знам дали е целосна вистина ... тие биле малцинство кое по игра на случайот излегува во прв план .. не мислам дека коминтерната ке го тераше македонизмот до край ако не беше югословенството на Тито.
Ако речам Тито е крив .. држи до некаде ... ама сам човек да одроди еден цел народ некако не става ... вероятно го советувале српските приятели како со македонците после 45.
Да речам дека цел народ се одродил заради полн стомак (кой за полн стомак .. кой за жива глава) ... не сум сигурен .. та нели бугарите се достойни патриоти и не би менувале идентитет за полн стомак, или ова важи само за немакедонските бугари ?
Сепак мислам дека на секого животецот му е помил од идентитетот.
Повоените генрации ич не ги ставам во конкуренция, кой мозхел да мрдне во "силната" югославия ? Тие си го имаа црвениот пасош, американските пари и титово самоуправуванже, кога брига за история?!
Врти суки ... некако изборот пагя на нас .. родени 70 и покасно. Та нели ние созреавме таман со независноста на Македония и по некоя логика требаше ние да ги исправиме сите грешки во новоосвоената демократия и слобода.
Ама еве, 18 години подоцна "грешките" (гревовите) не се исправаат, море напротив се зголемуваат.
Значо ако гледам според оваа површна анализа .. ние ке да сме найвиновни, гревот е на нас ... сите други имале некое оправдуванье.
Според таа логика, нас треба да ни простите наймногу .. а на сите други наброени погоре .. по малце.
Прашаньето е: Що е проблемот со нас ?
Жас мислам дека ние имаме еден убав избор кой ке го искажам со една високоинтелктуална мисла:
"Или змия да не апне ... или магаре да ни го бапне". Сонародници македонци ... бирайте слободно.





Редактирано от Илijцъ на 20.05.08 22:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.