Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:21 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: проблемът е,нови [re: Илijцъ]  
Автор Цakичъ (оД Цаконица)
Публикувано23.05.08 21:01



че с чужда пита помен не се прави. От там и проблема на "идентитето". На питата от секъде пише "българска"... Ама това не е наш проблем....





Тема Re:нови [re: Tyлca]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано23.05.08 21:10



njet



Тема Re: гръцкият тип македонизъм ...нови [re: Coлyнянин]  
Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано23.05.08 21:18



... и НИКОЛА КАРЕВ

ИЗ ИНТЕРВЮТО ПРЕД В. "АКРОПОЛИС"

- Македонец ли си?
- Да!
- И следователно - грък?
- За това не знам. Аз съм македонец.
- Директен наследник на Александър Велики?
- Да!
----
и т.н.



Това интервю (за което имам доста основателни причини да се се съмнявам че е истинско) е нагледна илюстрация на действащата тогава общоприета хипотеза , че македонец= грък. Карев "не е знаел" дали е грък, но е знаел че е македонец (което май е било все едно според разбиранията на интервюиращия )

Редактирано от kyмaнич на 23.05.08 21:20.



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: macedonian]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано23.05.08 21:28



Аферим бе мацедониан, "да не трсам под вола теле"... йас мислев дека овой форум за тоа е создаден ... ако не ... затворете го .. или избркай те ме



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано23.05.08 21:48



Друже Тито (Валтер) ти си нещо като албански реотан... (ако не знаеш какво означава - попитай - ще ти бъде обяснено). Да повторим какво ти каза macedonian (bg cop) преди няколко дни:

Дали ще се чувстваш марсианец и ще се определяш като такъв си е твой проблем.
Дали обаче ще крещиш, че Гоце Делчев също е марсианец, вече е и мой проблем.
Схвана, надявам се.

Македонската нация и кодификацията на македонския език са факти. Хубаво, лошо - факти са. Това, че някой в Р Македония се самоопределя като нещо различно от българин може и да ме натъжи, но не е основание да го обвинявам в каквото и да е. Нито има какво да му прощавам. Но започне ли да си присвоява историята на народа ми и да руши гробовете на дедите ми...

Е, в това е главният проблем между Р България и Р Македония.

Същото ти го каза и Щъpkoт, аз само поразширих. С добавката, че аз имам роднини в Р Македония.
Остани си със здраве и не търси под вола теле...
----
Загря ли бе албански реотане? Или вече изпуши?



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор temerutino (непознат )
Публикувано23.05.08 22:52



Я съм македонец, татко ми ,дедо ми прадедо ми са се били македонци.Живеем в България от 1912 година и сме били добри граждани на тая държава, но сме си македонци и това е.Вуйчото на дедо ми е войвода по време на Илинден 1903 г. и загива в сражение с турците, има и песен за него.Сега го изкарват българин и борец за българщината в Македония а той е бил върл противник на върховистите.Здрави и живи шо се вика.



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: temerutino]  
Автор sondoke (боил)
Публикувано23.05.08 23:08



Бихте ли посочили името на дядо си?



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: sondoke]  
Автор temerutino (непознат )
Публикувано23.05.08 23:27



Ако живеех в нормална европейска държава - да, но във шовинистична България-не.



Тема Re: temerutinoнови [re: temerutino]  
Автор AGLER ()
Публикувано23.05.08 23:57




След като посочиш името на дядо си,
ще последва въпрос:
-А бихте ли посочили ако обичате банковата си сметка!




Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор Beчep (звезди в косите)
Публикувано24.05.08 13:00



Ако кажете, че сте българи- ще ви простя... ако го отречете- ще се боря с вас, докато не признаете, че вашата баба и дядо са били българи, като моите.. пък ако речете тогава, че сте македонец - какво да направя- ще ми стане тъжно.., но ще призная правото ви да бъдете такъв, какъвто изберете да бъдете- аз се боря с лъжата, че ние никога не сме имали общи корени.. Общо бъдеще- дали имаме- това ще решите вие, македонците...

А дали македонците ще ни простят някога, че като се видяхме свободни не жертвахме повторно свободата си.. и кръвта на дедите си- за да ги освободим...? И ние имаме голям грях към вас.. не сте само вие тези, които са сгрешили..

-------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.