Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема едно трябва да разберетенови [re: valter_mkd]  
Автор Medius ()
Публикувано21.05.08 13:35



никой здравомислещ човек (изключвам екстремиситите) в България не иска от днешните жители на Македония да казват, признават или обявяват че са българи. Искаме просто да се спре с опитите за еднолично притежание на общата история. искаме просто нормалния човек да знае че Гоце, Даме и т.н. са се чувствали българи.

от там нататък кой как се чувства е негов личен избор. хората непознати с тънкостите на македонската история и днешното статукво в държавата ВЕЧЕ ви смятат за чужди, но все пак много, много близки. както смятат и сърбите. вие вече СТЕ много различни и този процес не е обратим. ние просто искаме да не се манипулират повече обикновените хора с глупости като "окупатори", "татари" и т.н. и да излезе истината наяве. ако теб те интересува и имаш смелостта да почетеш има достатъчно материали. па после кажи на приятел, роднина и т.н. това е начина да се спре с манипулациите на малкото, но гръмогласни българомразци в Македония. от тази омраза САМО ТЕ печелят.

дали ако истината излезе наяве спокойно ще има място за съществуване на сегашното значение на "македонец" само историята ще покаже.



Тема Re: и американците не бягат от английскинови [re: Дyxът нa Coфмak]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано21.05.08 13:35



Македония е тръгнала да вдига барикади по границите си с цел - оцеляване.


Противотанковите заграждения си стоят около пътя след Деве Баир и Крива Паланка. Ех, да им пуснем нашите мургави сънародници с каруците ще им разрушат отбраната само са 24 часа.



Тема Re: НЕ се лути бе софийанецнови [re: valter_mkd]  
Автор sofijanec (минаващ)
Публикувано21.05.08 15:18



Македонец, аз не се лютя... и ти благодаря за отговора!



Тема Re:нови [re: sofijanec]  
Автор Tyлca ()
Публикувано21.05.08 19:04



Хареса ми неговата формулировка...
"македонец от български произход"


Валтер,
ти да не си в щатите случайно щом ползваш
толкова често..
ингилизки?




Тема Re: едно трябва да разберетенови [re: Medius]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано21.05.08 20:36



e da Medius, ubavo kazhano



Тема На любезното внимание на Поп Първан ..нови [re: valter_mkd]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано23.05.08 13:40



По горе в тази тема...

Валтер от Мкд:

mozhe za nekoja godina kje se naucham dapishuvam na bugarski ..

Отговор от Негаторката:

Шегуваш се, нали?
Трябват ти няколко минути за да запомниш употребата на 10 (десет) букви:

ѓ — гь
ќ — кь
ѕ — дз
џ — дж
љ — ль
њ — нь
ј — й,ь
jу - ю
jа - я
шт - щ

------------------------------------------------------

Това е всичко.
Даже "темниот вокал ти не требе".



Тема илийце нищо не си разбрал(а)нови [re: Илijцъ]  
Автор KAGAN (гемиджия)
Публикувано23.05.08 14:04



нищо не си разбрал(а).

Това да пишеш с българската азбука не значи да пишеш на български нали???
А човека има предвид че са му нужни години за да се научи да пише като нас(т.е. книжовен български).
Сега суигурно пусакш тънки намеци че всъщност македонския е български, но поне го кажи направо вероятно всички ще те подкрепим, проблема е че според мен това е заяждане на дребно и да е и да не е вярно нищо не се променя :) Не виждам защо се заяждаш с едиснтвения македонец(който не е бугараш) влизал по тоя форум и има нещо в главата?
Ако има повече такива македонци всичко "ще е песен " и няма да имаме проблемите които замеат 50% от постовете тук.

сърбоманите наистина имат повече общо с японския флот, отколкото с ВМРО

Редактирано от KAGAN на 23.05.08 14:06.



Тема Re: илийце нищо не си разбрал(а)нови [re: KAGAN]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано23.05.08 14:15



Всичко разбирам аз, вервай ми!

И ако има намек, то той не е тънък, а много дебел.

И не е "че всъщност македонския е български"!!!

А, че буквите на Конески и Джилас са напоени с кръв.
Че са следа на едно













Ако някой има аргументи, с които да ме убеди, че трябва да заровя този скелет, моля... насреща съм за дискусия.





Редактирано от Илijцъ на 23.05.08 16:07.



Тема Re: НЕ се лути бе софийанецнови [re: valter_mkd]  
Автор Coлyнянин (ентусиаст)
Публикувано23.05.08 20:01



... kako mozhat da se chuvstvuvaat ovie koga
idejata za makedonci kako poseben entitet rechisi i da ne postoela koga ovie se rodile.
-----------------------------------------------
Постоела е, постоела. И гърци, и сърби вече са пропагандирали своя тип македонизъм. Сърбите, например, сума книжки вече са били издали. Даме пък е учил в Белград в училището на същия този комитет, който издавал книжките и проповядвал сърбизирането на българите в Македония, независимо от подхода - директно посръбчване или обходно - чрез македонизма. Затова и се махнал оттам и е написал, заедно със съучениците си от Македония, онова писмо до директора, в което казват, че са българи и напускат, за да запазят народността си. По въпроса за македонизма и срещу него пише и Христо Матов - "историческото съзнание" на ВМРО по Делчево време и главен идеолог на ВМРО, дякон Тома, Тодор Александров, Иван Михайлов, Георги Баждаров и т.н. Всички те, въпреки македонистичната пропаганда, са се определяли желязно като българи.



Тема Re: а бенови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор Цakичъ (оД Цаконица)
Публикувано23.05.08 20:55



отнасяме се, ама чак пък да го уважавам!!! Ако мисли критично нема да ги ръси такива "аз не мога да съм българин". Се едно аз да знам че деда ми е бил некакъв, да споря че аз не съм, и да очаквам уважение. Моите уважения...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.