Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор macedonian (BG cop)
Публикувано16.05.08 11:59



Дали ще се чувстваш марсианец и ще се определяш като такъв си е твой проблем.
Дали обаче ще крещиш, че Гоце Делчев също е марсианец, вече е и мой проблем.
Схвана, надявам се.

Македонската нация и кодификацията на македонския език са факти. Хубаво, лошо - факти са. Това, че някой в Р Македония се самоопределя като нещо различно от българин може и да ме натъжи, но не е основание да го обвинявам в каквото и да е. Нито има какво да му прощавам. Но започне ли да си присвоява историята на народа ми и да руши гробовете на дедите ми...

Е, в това е главният проблем между Р България и Р Македония.

Същото ти го каза и Щъpkoт, аз само поразширих. С добавката, че аз имам роднини в Р Македония.
Остани си със здраве и не търси под вола теле...



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор valter_mkd (непознат )
Публикувано16.05.08 12:47



Vi blagodaram za komentarite, se izvinuvam shto vo momentov nemam mozhnost da pishuvam na kirilica

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от valter_mkd на 16.05.08 13:09.</EM></FONT></P>

Редактирано от valter_mkd на 16.05.08 14:53.



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: Илijцъ]  
Автор valter_mkd (непознат )
Публикувано16.05.08 13:07



Zdravo zhivo sestro ... zoshto mili bratko vo navodnici ? Gledam deka si edna golema negatorka...eve nekoj zbor za tebe.

Pod a) ne se vklopuvam zatoa shto ne se chuvstvuvam bugarin po duh (mojot duh e slichen so bugarskiot .. samo jas si go vikam makedonski) a sum mnogu polosh od dobrudzanec ili trakiec.

Pod b) delumno..zatoa shto vistina e deka i ne chitam mnogu ama i ne pishuvam

Pod v) nikako ... nemam nishto protiv kosovarite da zhiveta vo svoja drzhava... samo mi e krivo shto mnogu se shirat na nasha smetka

Kako i da ... jasno e deka imam nekakov problem so sebespoznanieto... a napishav FYROMAN-ec za da vi se dodvoruvam malce ... da ne me banirate vednash



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано16.05.08 14:00



Благодаря за отговора братко,

Кавичките ги забрави, ако можеш прости, защото съгреших, може би, и се разкайвам. Амин!

Духът ти е различен от българския защото малко знаеш за България и българите вероятно, а пък може сръбска, словенска, хърватска рода да имаш. Ти си знаеш. Това си е твоят дух и твой проблем е да е да намериш своите корени и идентичност. А да ги браниш и отстояваш е вече твое право.

Поясненията за разликата между македонец, македонист и фиром ти ги дадох за да знаеш българските понятия.

От това, което сам обясняваш разбирам, че "делумно" вярваш, че си потомък на античните македонци. Да му бере гайлето тоя дето те е убедил в това.

И в България има таланти, които от време на време се опитват да ме убедят, че съм потомка на Спартак или Константин Велики (той е казал за София "Това е моят Рим"), но ми е много трудно да им повярвам.

Ако приемаш съвет - пиши си се по българските форуми македонец и проблеми нямаш. Македонистите, а още повече фиромите нямат най-добрата репутация, но пък не съм чула някой от тях да е баниран за това.

Още веднъж - добре дошъл!
Ще ми бъде приятно да дискутираме.
Тук всички много четат и ако има причина пишат.





Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: Илijцъ]  
Автор valter_mkd (непознат )
Публикувано16.05.08 14:51



Da sme na chisto ... mojot post trebashe da ima mala doza na sarkazam i malce ironija na sopstvena smetka. Ne veruvam deka ima neshto bitno okolu temive koi gi spomnuvash istoriski ili deneshni a da ne go znam. Sepak, ti blagodram za objasnuvanjata. Desetina godini provremeno ili redovno sledam shto se lsuchuva i sum relativno vo tek ... no mnogu retko pishuvam.

Ne znam od kade zakluchi deka "delumno" veruvam vo toa deka sum potomok na Aleksandar no priznavam deka ne sum potpolno siguren deka ne sum, ako ne drugo togash barem vo simbolichki smisol (se vikam Aleksandar i sum od makedonija )



Vo sekoj sluchaj ... mojot napis ne e nikakva zlonamerna provokacija .. povekje mozhebi e krik na nemokjen nabljuduvach koj razbira deka rabotite zabrzano odat na polosho

Редактирано от valter_mkd на 16.05.08 15:08.



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор sofijanec (минаващ)
Публикувано16.05.08 14:52



Здраво, братле!
Искам да те попитам две неща:
1) Защо, според теб, братя Миладинови, Гоце Делчев, Даме Груев, та дори и Мисирков и още много други македонци са се чувствували и декларирали Българи?
2) Можеш ли да им простиш това?

Поздрав



Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано16.05.08 15:04



Ето това учат нашите деца днес:





Тема Re: Krvta..voda li e ?нови [re: valter_mkd]  
Автор джинrиби (старо куче)
Публикувано16.05.08 17:11



Венко Марковски е роден во Скопје на 15 март 1915 година. Учесник во НОБ, член на Главниот штаб на НОВ и ПОЈ, член на Иницијативниот одбор за свикување на Првото заседание на АСНОМ и делегат на заседанието. Во интервју за Бугарската Телевизија во 1986 година, само неколко денови преди да умре Марковски изјавил дека македонскиот народ не постои, дека не постои ни македонскиот јазик, што инаку тој го создал под силното влијание на Коминтерната.




Редактирано от джинrиби на 16.05.08 17:21.



Тема драго ми е че те иманови [re: valter_mkd]  
Автор KAGAN (гемиджия)
Публикувано16.05.08 23:44



много време си мислех как да ти отговоря,

аз имам много роднини в македония за щастие всички от Присинка Македония.
Но никога не съм се питал дали съм българин, първо моят баща ме е възпитал че съм българин после моите дедовци(пра дедовци) са направили пре много постъпки кои ги дефинират като българи. Но ако не бяха може бих се замислил.

А за това кой как се изяснува е много сложно, Първо Семейство, после образование, медии - маниполация .... гените не важат толкова много.
Човек се определя от език, религия/култура и самосъзнание.

и на края "Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душата , защото е единствената, която не може да се победи". Аз отделих твърде много време за да я разбера както трябва, съветвам те приятелю и ти да се замислиш над нея

на добър път.

сърбоманите наистина имат повече общо с японския флот, отколкото с ВМРО

Редактирано от KAGAN на 16.05.08 23:49.



Тема Re: драго ми е че те иманови [re: KAGAN]  
Автор valter_mkd (непознат )
Публикувано19.05.08 12:39



Zdravo KGAN, edinstveno ti vo diskusijava se osvrna na del od sushtinata na ona shto sakav da go debatirame. Ti blagodaram za sovetot, kje se potrudam




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.