Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Що знаете за дедо ми, войвода Стоян Донски?нови  
Авторбит. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 18:24



Стоян Донски (Донески, Андоноски, българите го прекрстия во Андонов).

Той е чичко да дедо ми и како нема свой род яска сум му директен потомок. Чукун дедо му го пратил во Битола да учи лицей француски, ама убил турчин и отишол в кумити. Бил найдобар соработник со миякот Даме Груев, делувал во битолско, ресенско, а наймногу во родното Смилево на Даме. Живеел едно време и во София, а бил окорен антибугарин. Член на ВМРО. Загинал во Св. Николе.

Немойте само да речете дека Александар Донски од Щип ми е роднина

Далеку сме 250 км



Тема Дали и той е бил чукундур, не знамнови [re: бит.]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано24.08.06 18:30



Ама той лично ли ти каза, че е антибугарин (също като Даме Груев, нели)?



Тема Re: Що знаете за дедо ми, войвода Стоян Донски?нови [re: бит.]  
Автор leyte (непознат )
Публикувано24.08.06 18:38



Да не е Стоян П.Андонов от Битлско - учител?



Тема Re: Що знаете за дедо ми, войвода Стоян Донски?нови [re: leyte]  
Авторbit. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 18:48



Ne, Stojan Donski ne bil ucitel.



Тема ah mori Miroнови [re: Mиpa_M]  
Авторbit. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 18:50



Si kazal coekot na brat mu, koj prenel na dedo mi i taka i jas ete sum doznal



Znaes li deka i mojot pradedo e zakopan vo Plovdiv? Ama coekot si bil Makedonec, taka go vospitale i dedo mi- kako Makedonec i zatoa i jas sum si vakov patriot. Inaku mnogu clenovi od mojata familija se clenovi na VMRO DPMNE



Тема Re: Що знаете за дедо ми, войвода Стоян Донски?нови [re: бит.]  
Автор leyte (непознат )
Публикувано24.08.06 19:00



Ако е той, е бил учител в БЪЛГАРСКО УЧИЛИЩЕ в Битолска околия и е преподавал на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, не на македонски!

Ето един списък на арестуваните на 17 юни 1913 год. учители от битолско, които на 13 юли същата година са екстернирани в България, задето отказали да изменят на народността си и да подпишат декларация, че са сърби, въпреки угрозата, че ще бъдат застреляни.



II. Основни учители от Битолска околия:

1. Илия Димев от Битолско - учител.
2. Михаил Капиданчев от гр.Воден - учител.
3. Стоян П.Андонов от Битолско - учител.
4. Връстю Атанасов от Битолско - учител.
5. Антон Кръстев от Дебърско - учител.
6. Славейко Стрезов от гр.Дебър - учител.

С другите класни и основни учители от Битоля и битолско са общо 31 учители, свещенници, митрополийски работници и училищни инспектори. Другите екстернирани в България сред мирното население в този край мога да ти ги дам поименно.



Тема Re: Даме Груев за Стоян Донски:нови [re: бит.]  
Автор kyмaнич (старо куче)
Публикувано24.08.06 19:17



"... През нощта запалихме едното помещение, в което имаха склад с патрони и др., имаше вътре и аскер, та някои живи изгоряха. Опитахме се да дигнем с динамит другите здания, но не успяхме. На другия ден, 21 юли, следобед дойде на помощ друг аскер. Ние бяхме дали разпореждане за оттеглюване, но нашият авангард пред селото, селската чета, която бе там разпоредена, не бе получила туй известие. Едната чета пресреща аскера, падат 10 души турци с един юзбашия, а от нашите - един четник. Четата беше на Стоян Донски, смилевската чета..."



Тема Re: Що знаете за дедо ми, войвода Стоян Донски?нови [re: бит.]  
Автор leyte (непознат )
Публикувано24.08.06 19:23



Знаеме го ние войводата Донски. Само не можех да си представя, че негов наследник може да го обяви за българомразец. Тука вече падна в очите на всички. Как пък и посмя да се обявиш за негов наследник?
Кажи колко доказателства искаш за него, че е учил, говорил, писал по български и обичал всичко българско?
Достатъчно ли ще ти е мнението на Трайко Китанчев и Славейко Арсов?
За колко хора от с.Битуше и цяло ресенско искаш да ти докажем, че са българи?
Искаш ли наследници на хора от Битуше да ти го потвърдят?
Колко доказателства за водени от него битки със сръбски чети, убити сърби и сърбомани искаш?

Преди обаче да ти отговоря, щото вече си ми ясен, ще искам доказателство за поне една дума от него изречена против България и българското.

Как ти хрумна въобще, че през 1904 някой в Македония е мразил България и българското ...

нема веке коментар за тебе



Тема още един дедо?нови [re: бит.]  
Авторkoмyниcт (Нерегистриран)
Публикувано24.08.06 19:29



и той също чукундур, да? И както другия чукундур се кефел да живее в най-омразното место - София. Не е чудно че и ти си чукундур.



Тема Re: Даме Груев за Стоян Донски:нови [re: kyмaнич]  
АвторЦakичъ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 01:23



Донски е чичо на лелята на баджанака на зетя на брата на братовчеда на Ботуше...
Ботър, а какъв ти се пада Алберт Айнщайн...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.