Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Обсебване + Магийканови  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано23.06.10 13:51



Какво е обсебване?
Трябва ли да почине близък или да си ходил на гробищата, за да се всели дух в теб?
На майтап реших да викам духа на пра-баба ми преди 2-3 дни. Нищо не се получи и разкарах заниманието.
Вчера ми казаха, че съм обсебена. Зловещичко е. Гледах "Горещо" тази седмица. Гост беше един екзорсист. Разбира се, гледах, но без интерес, тъй като не вярвам в такива неща.
Как действа духът, вселил се в някого? Предполагам, че трябва да е нещо като зло същество на ниско астрално ниво.
И един въпрос за магията: трябва ли някой, който ти мисли злото, най-общо казано, да посети "специалист", да поръча, да плати, да се "забърка" влиянието върху обекта, за да се задейства магията? Възможно ли е само чрез мисълта си (злоба, завист, зложелателство и пр.) човекът, който те мрази, да ти заформи магия?
ПП Вчера в "На кафе" избистриха, че вярата в Бог, която аз лично я имам, не те пази от магии.





Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Обсебване + Магийканови [re: edna selianka]  
Автор hacrid (ще се върна)
Публикувано23.06.10 14:41



Както беше казал някой на шега в друг клуб "Много въпроси изипа. Ти срама нямаш ли?".



Горкия Вълк - ще си начупи пръстите да ти отговори на всичко...

Само по последния - да, може да ти въздейства само с мисълта си (доказано е, че гневът има страшна сила), но за това, трябва много здраво да го ядосаш, а и въздействието ще е несъзнателно и няма да е с определвна цел. Най-често, когато някой е гневен, насочва желанието си към това за което става дума в момента на дразгата.
Пр.:
Ако разгневиш някого като го наречеш "дрисльо", с моментната си мисъл от гняв, няма да те омагьоса да боледуваш или да нямаш късмет, а ще ти пожелае да се насереш на обществено място.
Такива влияния стават от гняв само със силата на мисълта. Иначе за нещо определено, се иска специалист...



Тема Re: Обсебване + Магийканови [re: edna selianka]  
Автор Lan77 ()
Публикувано24.06.10 12:55



Първо ти не си обсебена.
Правилно предполагаш.
Да, съвсем спокойно - даже понякога по-добре от "специалист" особено за негативни въздействие, макар че всички хора действат в целия спектър, малко или много, съзнателно или не.
Вярно е, вярата не е щит...но повечето хора посредством вярата са си изградили щит. Защото ако наистина вярваш в християнската доктрина, то определено не трябва да вярваш, че съществува "магия", явно вярата ти не е толкова силна колкото твърдиш, щом си тук и питаш.





Тема Re: Обсебване + Магийка [re: edna selianka]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано24.06.10 18:52



подчинение на психика, воля със цел промяна на поведение на обекта в желанната от оператора насока.
не, но там или кръстовище е най-лесно. В църквите също става - там
бъркаш подселване със спиритизъм - едното е да викнеш, а другото е да подселиш
манипулира. ниско или високо - то е едно и същото и други няма.
въпрос но избор.

---------



Тема Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано29.06.10 19:10



доктрина напълно признава съществуването на дявола и всякакви там зли сили.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Християнскатанови [re: edna selianka]  
Автор Lan77 ()
Публикувано02.07.10 17:25



Да, но отрича магията! Ако човек вярва в Бог по християнската доктина не може да приема, че има хора, които имат силата да му навредят чрез магия, подобна сила би трябвало да е дадена от Бога или Дявола. Ако е дадена от Бог (понеже на християните им се припокрива с генералното Добро), тогава значи независимо, че страда човекът просто трябва да се примири. Ако е дадена от Дявола и човекът е праведен не би трябвало да се страхува. Ако се съмнява в праведността си би трябвало да е в църквата при "пастора" - обожавам я тази дума, а не при "врачките" от форум "магия". Т.е. в кой случай истински вярващ християнин пише тук - аз не виждам причина!?
Пък най-забавното е, че всъщност не би трябвало подобна сила да я има Дявола - много е приравнен към Бога...

ма нали пастирите трябва да имат стадо, пък стадото се контролира най-лесно чрез страх, та ето ти Дявол ето ти и Дяволски сили...Ма се радвам, че откакто си имаме мод, поне си нямаме войнстващи християни, че голяма досада бяха, ме карат да работя извънредно тука...

Редактирано от Lan77 на 02.07.10 17:30.



Тема Re: Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано04.07.10 01:30



според мен христианството и възприемането му са едни от най-лошите религии измисляни някога. Човек който си мисли, че отивайки в църквата в едит от 12те големите празници да се пречисти и това ще му помогне - голям оптимист ще да е. В която и да е църква има невероятно много повече чернотия от гробище или горски кръстопът с разликата, че в църквана тази чернотия е поне преди да започнеш да изпълняваш черномагически ритуал тя е враждебна към теб, но още по средата се усеща уважение на силата и към края благодарността и съгласието да се изпълнят нещата.

---------



Тема Re: Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор Shahrzad (готЕна)
Публикувано04.07.10 19:49



Това не е вярно! В християнската литература има много писано за магията! Така наречените копанарски магии се правят от изповядващи християнството личности и са едни от най опасните! Дори само клетвите им оказват силно влияние.



Тема Re: Християнскатанови [re: Shahrzad]  
Автор Lan77 ()
Публикувано05.07.10 14:40



Тук говоря за доктрина, а не за литература и стоя зад думите си! За справка, отиваш в църква и питаш попа дали е редно вярващ християнин да се допитва до врачки и магьосници по какъвто и да е повод! Иначе християнството не само е една от най-вредните религии (те всичките са вредни според мен), но и една от най-скучните, защото нищо ново не е измислила, та като си е крала от други религии и учения, нормално и да има наченки и на "магия", пък за ритуалите да не говорим.
Мисля, че темата е за клуб Християнство вече, аз там не пиша, та спирам и тук да пиша. Важното за жената е, че не е обсебена, а щом държи да е християнка, може да започне да се интерисува какво точно значи това, тук не сме компетентни по тази тема!
Всеки влияе по някакъв начин несъзнателно, а тези, които наричат себе си християни и влияят съзнателно явно не познават собствената си плитичка религия...което е жалко, дори и в нея има ценни неща.


Редактирано от Lan77 на 05.07.10 14:44.



Тема Re: Християнската [re: Lan77]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано06.07.10 09:50



в основата си доктрината е вярна

, но практиката им куца,то самите попчета не могат да стигнат до единение с ицака, а за овцете и дума да няма.

земната магия стои много по-ниско от огненият култ, който от своя страна е с по-слаб потенциал от истиският луциферизъм.

Veni, vidi, vici


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.