Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Обсебване + Магийка  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано23.06.10 13:51



Какво е обсебване?
Трябва ли да почине близък или да си ходил на гробищата, за да се всели дух в теб?
На майтап реших да викам духа на пра-баба ми преди 2-3 дни. Нищо не се получи и разкарах заниманието.
Вчера ми казаха, че съм обсебена. Зловещичко е. Гледах "Горещо" тази седмица. Гост беше един екзорсист. Разбира се, гледах, но без интерес, тъй като не вярвам в такива неща.
Как действа духът, вселил се в някого? Предполагам, че трябва да е нещо като зло същество на ниско астрално ниво.
И един въпрос за магията: трябва ли някой, който ти мисли злото, най-общо казано, да посети "специалист", да поръча, да плати, да се "забърка" влиянието върху обекта, за да се задейства магията? Възможно ли е само чрез мисълта си (злоба, завист, зложелателство и пр.) човекът, който те мрази, да ти заформи магия?
ПП Вчера в "На кафе" избистриха, че вярата в Бог, която аз лично я имам, не те пази от магии.





Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Обсебване + Магийканови [re: edna selianka]  
Автор hacrid (ще се върна)
Публикувано23.06.10 14:41



Както беше казал някой на шега в друг клуб "Много въпроси изипа. Ти срама нямаш ли?".



Горкия Вълк - ще си начупи пръстите да ти отговори на всичко...

Само по последния - да, може да ти въздейства само с мисълта си (доказано е, че гневът има страшна сила), но за това, трябва много здраво да го ядосаш, а и въздействието ще е несъзнателно и няма да е с определвна цел. Най-често, когато някой е гневен, насочва желанието си към това за което става дума в момента на дразгата.
Пр.:
Ако разгневиш някого като го наречеш "дрисльо", с моментната си мисъл от гняв, няма да те омагьоса да боледуваш или да нямаш късмет, а ще ти пожелае да се насереш на обществено място.
Такива влияния стават от гняв само със силата на мисълта. Иначе за нещо определено, се иска специалист...



Тема Re: Обсебване + Магийканови [re: edna selianka]  
Автор Lan77 ()
Публикувано24.06.10 12:55



Първо ти не си обсебена.
Правилно предполагаш.
Да, съвсем спокойно - даже понякога по-добре от "специалист" особено за негативни въздействие, макар че всички хора действат в целия спектър, малко или много, съзнателно или не.
Вярно е, вярата не е щит...но повечето хора посредством вярата са си изградили щит. Защото ако наистина вярваш в християнската доктрина, то определено не трябва да вярваш, че съществува "магия", явно вярата ти не е толкова силна колкото твърдиш, щом си тук и питаш.





Тема Re: Обсебване + Магийканови [re: edna selianka]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано24.06.10 18:52



подчинение на психика, воля със цел промяна на поведение на обекта в желанната от оператора насока.
не, но там или кръстовище е най-лесно. В църквите също става - там
бъркаш подселване със спиритизъм - едното е да викнеш, а другото е да подселиш
манипулира. ниско или високо - то е едно и същото и други няма.
въпрос но избор.

---------



Тема Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано29.06.10 19:10



доктрина напълно признава съществуването на дявола и всякакви там зли сили.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Християнскатанови [re: edna selianka]  
Автор Lan77 ()
Публикувано02.07.10 17:25



Да, но отрича магията! Ако човек вярва в Бог по християнската доктина не може да приема, че има хора, които имат силата да му навредят чрез магия, подобна сила би трябвало да е дадена от Бога или Дявола. Ако е дадена от Бог (понеже на християните им се припокрива с генералното Добро), тогава значи независимо, че страда човекът просто трябва да се примири. Ако е дадена от Дявола и човекът е праведен не би трябвало да се страхува. Ако се съмнява в праведността си би трябвало да е в църквата при "пастора" - обожавам я тази дума, а не при "врачките" от форум "магия". Т.е. в кой случай истински вярващ християнин пише тук - аз не виждам причина!?
Пък най-забавното е, че всъщност не би трябвало подобна сила да я има Дявола - много е приравнен към Бога...

ма нали пастирите трябва да имат стадо, пък стадото се контролира най-лесно чрез страх, та ето ти Дявол ето ти и Дяволски сили...Ма се радвам, че откакто си имаме мод, поне си нямаме войнстващи християни, че голяма досада бяха, ме карат да работя извънредно тука...

Редактирано от Lan77 на 02.07.10 17:30.



Тема Re: Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано04.07.10 01:30



според мен христианството и възприемането му са едни от най-лошите религии измисляни някога. Човек който си мисли, че отивайки в църквата в едит от 12те големите празници да се пречисти и това ще му помогне - голям оптимист ще да е. В която и да е църква има невероятно много повече чернотия от гробище или горски кръстопът с разликата, че в църквана тази чернотия е поне преди да започнеш да изпълняваш черномагически ритуал тя е враждебна към теб, но още по средата се усеща уважение на силата и към края благодарността и съгласието да се изпълнят нещата.

---------



Тема Re: Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор Shahrzad (готЕна)
Публикувано04.07.10 19:49



Това не е вярно! В християнската литература има много писано за магията! Така наречените копанарски магии се правят от изповядващи християнството личности и са едни от най опасните! Дори само клетвите им оказват силно влияние.



Тема Re: Християнскатанови [re: Shahrzad]  
Автор Lan77 ()
Публикувано05.07.10 14:40



Тук говоря за доктрина, а не за литература и стоя зад думите си! За справка, отиваш в църква и питаш попа дали е редно вярващ християнин да се допитва до врачки и магьосници по какъвто и да е повод! Иначе християнството не само е една от най-вредните религии (те всичките са вредни според мен), но и една от най-скучните, защото нищо ново не е измислила, та като си е крала от други религии и учения, нормално и да има наченки и на "магия", пък за ритуалите да не говорим.
Мисля, че темата е за клуб Християнство вече, аз там не пиша, та спирам и тук да пиша. Важното за жената е, че не е обсебена, а щом държи да е християнка, може да започне да се интерисува какво точно значи това, тук не сме компетентни по тази тема!
Всеки влияе по някакъв начин несъзнателно, а тези, които наричат себе си християни и влияят съзнателно явно не познават собствената си плитичка религия...което е жалко, дори и в нея има ценни неща.


Редактирано от Lan77 на 05.07.10 14:44.



Тема Re: Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано06.07.10 09:50



в основата си доктрината е вярна

, но практиката им куца,то самите попчета не могат да стигнат до единение с ицака, а за овцете и дума да няма.

земната магия стои много по-ниско от огненият култ, който от своя страна е с по-слаб потенциал от истиският луциферизъм.

Veni, vidi, vici

Тема Re: Християнскатанови [re: мapдyk]  
Автор Lan77 ()
Публикувано06.07.10 12:50



Нямам представа какво е "луциферизъм", но ако е култ към Дявола то за мен е несериозно, защото ако си имаш за страшилище нещо рогато и опашато, то определено не отстъпваш по ограниченост на християните. Ако е култ към генералното зло, то просто е жалко за тези които го практикуват и не мисля, че има кой знае какъв потенциал, като изключим личното себеразрушение.
Иначе и аз смятам, че една част от доктринта е вярна, преповтаря се в твърде много учения, за да няма зрънце истина - а тя е, че има добро и зло. Лошото е, че дори тези понятия сме ги изопачили до субективизъм, така че съм си въвела за мен други, а именно генерално добро и генерално зло.
Практиката им куца, защото са като лекарите...дават решения, а не път. Ето сега като се молиш, кланяш и даваш дарения на църквата, ти ще получиш нещо, а това просто не е вярно, получаваш затъпяване в най-добрия случай. Обаче на "стадото" си му е кеф, дори когато "пасторите" открито си ги наричат "стадото"!





Тема Re: Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано06.07.10 17:01



ругаеш християните, а мислиш по ристенски



трансфомациите на дионис на местно ниво съответсват на различини етапи от производството на виното.

Veni, vidi, vici

Тема Re: Християнскатанови [re: мapдyk]  
Автор Lan77 ()
Публикувано07.07.10 00:35



Днес не мисля въобще, и не ругая почти никога

!



Тема Re: Християнскатанови [re: Lan77]  
Автор Maнyил Гpиropa (eusebestatos)
Публикувано09.07.10 08:28



А, имате си войнстващи християни, ама главно четем :)

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема А колко ли санови [re: Lan77]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано13.07.10 13:08



праведните вярващи?
Между другото, да питам за изповядването. Май за втори път питам, но както и да е.
Къде мога да се изповядам? Трябва ми нормален отец, а не някой отегчен, който да ме претупа, да избие номера.
Правих си водосвет. Отчето само където не заспа от скука.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Ами то затованови [re: Вълк]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано13.07.10 13:11



вярата си е в нас самите.
По църкви не ходя, нито на гробища, нито постя. Нищо. Канони не спазвам.
Вярата си е у мен. Не съм оптимистка, но вярвам, че Исус е до мен.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Точно таканови [re: Shahrzad]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано13.07.10 13:13



Както има Бог, така има и Луцифер.
Никоя църква не го отрича.
А за силата на дявола е ясно - той е на 1м разстояние от нас.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема За какво да питамнови [re: Lan77]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано13.07.10 13:19



попове?
Текстът ми излезе от главата, но беше нещо от сорта, че е грях да вярваш и да ходиш по врачки, ясновидки...
Религията е вредна единствено и само, защото историята ни е убедила, че заради нея са избити невинни хора, куп глупости е налагала църквата. Фанатизмът е кошмар. И т.н.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Ами то затованови [re: edna selianka]  
Автор Lan77 ()
Публикувано13.07.10 14:10



Ш'тото определено си няма друга работа...





Тема Re: А колко ли санови [re: edna selianka]  
Автор Lan77 ()
Публикувано13.07.10 14:14



Питай в клуб "християнство"! Тук ако въобще има християни, то трябва да са доооста объркани, тук сме "врачките и баячките".



Тема Re: Точно таканови [re: edna selianka]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано14.07.10 01:02



пиши по тематиката на клуба и темата без блудкави простотии далии исуса или симона киренянин е до теб или на колко пишки разстояние луцифера.

между другото не е зле да попрочетеш теология - луцифер не е от злонамеренните паднали ангели, той е носител на светлината, но по определен начин :)

---------



Тема Re: А колко ли санови [re: edna selianka]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано14.07.10 01:03



изпълни черното причастие за да си смениш съдбата и отървеш от глупостите

---------



Тема И с този езикнови [re: Вълк]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано14.07.10 16:01



и възпитание, имаше нахалаството да ме бан-неш?





Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Моля?нови [re: Вълк]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано14.07.10 16:04



Това е ритуал на сатанинските секти. Престани да се гавриш с хората.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Моля?нови [re: edna selianka]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано14.07.10 23:37



какво общо има черното причастие със сатанинските секти?

предназначено е за знаещи, смели и можещи които си променят не само тяхната съдба, но и на другите.

добре дошла в магия в която няма нито морал нито скурпули (ако не можеш да нараниш един човек защото е силен - съсипи здраве на детето му и той тогава ще се отвори за удара)

---------



Тема Re: И с този езикнови [re: edna selianka]  
Автор ВълкМодератор (Практик)
Публикувано15.07.10 00:42



да повторя ли?

---------



Тема Re: Моля?нови [re: edna selianka]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано15.07.10 01:23



Този ритуал няма нищо общо с разните сатанистки секти. Обикновено тези секти се състоят от металисти, позьорчета, които обичат да мъкнат обърнати пентаграми но де факто не могат нищо.

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.


Тема И как сенови [re: Бokop]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано15.07.10 12:24



прави това причастие?



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: А колко ли санови [re: Вълк]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано15.07.10 12:26



Най- важната и богохулна церемония на сатанинския култ е наричана ту черна литургия, ту черно причастие, ту черен сабат.

Черната литургия е всъщност една гавра. Тя е пародия на най- светия християнски ритуал и с течение на времето се е превърнала в кулминация на сатанинския култ. Да, култ, защото с течение на времето невинните занимания с черна магия лека- полека са се превърнали в истински сатанински култ. Има дори църква на Сатаната, чието седалище е в Ню Йорк.

Черната литургия е ответна реакция на жестокостта, с която Инквизицията преследвала и наказвала набедените от нея магьосници и вещици. Тези черни литургии се отслужват и в наши дни, но последователите на Сатаната се кълнат, че вече не прибягват до човешки жертвоприношения.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: А колко ли санови [re: edna selianka]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано15.07.10 13:20



Като гледам даже не можеш да измислиш собствените си мнения. Защо не даваш линк към оригинала като копираш разни неща от чужди мнения? Няма да давам линк към статията на оня лудия дядка, че да не му правя реклама.


Eдит:
Черно причастие и черна меса са две много различни неща.

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.

Редактирано от Бokop на 15.07.10 13:41.



Тема Re: А колко ли санови [re: edna selianka]  
Автор Lan77 ()
Публикувано15.07.10 16:19



А за теб стана опасно...

Редактирано от Lan77 на 15.07.10 16:20.



Тема Re: А колко ли санови [re: Бokop]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано15.07.10 20:27



Тука на простотия от вълкодава ли се учите или сте си такива?
Кой е лудият дядка?



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: А колко ли санови [re: Lan77]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано15.07.10 20:28



Кое?



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема А каква му е работата?нови [re: Lan77]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано15.07.10 20:34



В този клуб сте тотално смахнати. На всяка цена трябва да спрат нета в лудниците.



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Щом обичашнови [re: Вълк]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано15.07.10 20:41



да се повтаряш, аз ли ще ти забраня?



Гле'й ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: А колко ли санови [re: edna selianka]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано16.07.10 13:23



В отговор на:


Кой е лудият дядка?



Лудият дядка е същият кретен, чиито глупости си чела - Апостол Апостолов.

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.