Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Относно ритуалите  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано13.02.09 21:58



С каква продължителност би трябвало да е един ритуал и колко сложен да е той?
Мисля, че колкото е по-продължителен и сложен един ритуал, толкова по-зле - човекът правещ ритуала се разсейва и губи концентрацията си върху това което прави, а ако е дълъг около месец (за каквито е споменавал Вълк), може и да ти писне и да го зарежеш по средата. Ако е много сложен пък, по време на ритуала мислиш да не пропуснеш нещо и до колко добре го изпълняваш - пак се разконцентрираш.
Моите несъзнателни ритуали (съзнателен още не ми е сработвал и мисля, че зная защо, но тва е друга тема), траят само няколко секунди.
Пр.: Ако някой ме е разгневил много, с цялото си същество мисля за отмъщение и в един момент, изстрелвам гневът си към него придружен с някакво желание (да му се случи нещо на оня), след което веднага ми олеква (освободен от натрупалия се гняв) и забравям за всичко това - няма случаи да не сработи, само дето си става само, без да го контролирам.



Може би, всичките тези ритуали са измислени и практикувани от хора без дарба. Убеден съм, че сработват, но ако имаш силата, те просто не са ти нужни (дори те затрудняват), а ако нямаш дарбата, това е единственият начин да постигнеш някакъв магически резултат (просто си принуден да го изпълниш както трябва).

А вашето мнение по въпроса?

Редактирано от PHOENlX на 13.02.09 22:38.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано13.02.09 22:28



Аз съм страшно разсеяно същество. Освен че ще ми куца концентрацията, ами и ще забравя къде съм дянала перата от жаба, косъмчето от хлебарката и урината на молеца. Ако ритуалчето се проточи, вероятно към средата му няма да си спомням с какво съм се захванала.
Викаш и да не те ядосвам. Ако усетиш, че те дразня казвай да се махам, преди да си ми пратил мълниите. Остана ли, то си е на мой риск.
И да ти кажа: нямам работа, пари, кола, гаджок...
Това за завистта ти вярвам. Отрицателните емоции са много по- силни. Ама спри да кълнеш на ум, що злобееш?



Редактирано от chorlavata на 13.02.09 22:30.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано13.02.09 23:09



да наистина така си е, тези които нямат свръхестествени сили прибягват до ситуации граничещи с лудостта за да изпълняват някакви си ритуали, но това не е всичко, даже си мислят че правят нещо много голямо.






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: chorlavata]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано13.02.09 23:14



Споко! Няма да те кълна.
1-во във форума не можеш да ме разгневиш чак толкова.
2-ро и да можеше, бих използвал гнева си за нещо по-полезно.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано13.02.09 23:24



До някъде си прав, но повечето им ритуали сработват и то с учудваща сила...



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано13.02.09 23:28



да бе да, то ако можело така

аз по цял ден само това щях да правя




Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано13.02.09 23:39



Може, разбира се. 98% от маговете които знаем (пишат из форуми и изобщо говорят за магия) се занимават с такива ритуали.
Това, че не го знаеш и държиш да си контра навсякъде е отделен въпрос.


Нали чатиш с Вълк? Питай го да те светне в някой ритуал за пари (да речем)! Той ги чатка тези неща.
Липсата на дарба се компенсира от ритуала - хванали са му цаката мъгалите.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано13.02.09 23:46



чисти глупости... и какво сега очакваш да ти повярвам. Това няма да стане. Аз с ритуали не се занимавам и няма да се занимавам. Не съм станал феномен с ритуали

Само съм разочарован от едно друго нещо, но с ритули няма да стане.




Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано13.02.09 23:58



Разбира се, че не очаквам да повярваш - ти вярваш само в "истинските" неща.


Не ти ли е минавало през ум, че освен за лечение можеш да насочиш енергията си и в друга посока?
Ако не беше такъв скептик и се решеше да опиташ поне един ритуал (било то и на майтап), като видиш, че сработва, ще си промениш мнението за магията.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 00:04



магии няма, както и много други заблуди пренесали си през смутните времена на дълбокоо минало






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 01:00



Уфффф! Астра неверни...
Някъде беше споменал, че си накарал разширени вени да се свият пред очите ти. Как го постигна? С енергиийно въздействие, нали?
А какво мислиш, че е магията? Същото - енергийно въздействие.
За маговете с дарба, "магия" е точно това което правиш ти, а ритуалите са "глупости" - много труд, а ефекта е слаб (според тяхните възможности).



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 01:12



аз вярвам във всичко, защото вярвам в Бог. Ето ти доказателство, дали въобще вярвам. Онова нещо с вените не беше на енергийна основа. Това въздействие е от силата на душата и ти можеш да си помогнеш, там се крие разковничето а не в тъпите луди ритуали.






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано14.02.09 03:35



бе то и ти нямаш освен банално леско считане на ситуацията базирана на намиране на ръбове, ама си далеч от манипулиране камо ли от ясновидство покрай тия ръбове

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано14.02.09 03:50



не, липсата не се компенсира с нищо, ритуал си е помощ и насока за позициониране на подсъзнание, но ако човек не може да го направи или в главата му е хаос - гърбавия ковчег ще го изправи.

то за да се провери дали някой има сила или не има най-лесния начин - да се направи един ритуал от на извикване. аз ползвам 3, един от тях е с чистене и леко привиързване, и ако искате ще ги публикувам тук, те и без това се намират из интернет.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано14.02.09 03:50



дай тапия, че си феномен



-
nothing is true and therefore everything is permitted.

Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано14.02.09 04:03



ти се осланяш на бог, аз се осланям на дявола. да оставим ритуали, сами знаем, че те са само помощ, както и молитви за отче ни при теб или при мен за ин ечто, както има света троица така има и дяволска троица.

разликата между мен и теб е, че ти никога няма да посмееш да се намесиш нещата без изрично съгласие на друг и може би с някаква имагинерна благословия на бога, докато аз се намесвам когато поискам и не ми пука дали някой иска моята намеса или не с други думи - аз искам да е така, всичко и всички други са без значение.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 08:06



по какаъв начин и как успяваш да се намесваш когато си поискаш

? Между другото дяволите са от приказките на 1001 нощи




Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 08:07



да, ще имам такова нещо






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано14.02.09 09:47



защото не питам дали някой е съгласен аз да се намеся или не, всичко е само до мое желание.

бог също ли е от приказките?

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 09:49



бог това си ти и аз...и всеки друг.






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано14.02.09 09:56



сбъркал си клуба за подобни пропаганди

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 10:00



но това не е пропаганда

само така си мислиш




Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано14.02.09 10:04



добре, не е пропаганда, това е опит за манипулиране



-
nothing is true and therefore everything is permitted.

Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано14.02.09 10:36



"бог това си ти и аз"...и всеки друг...Бих добавила дявола това си ти и аз...и всеки друг. Доборо и лошото начало са заложени у всеки. Добре е да има баланс между тях. Иначе казано прекаления светец и Богу не е драг.
Значи признаваш влиянието на енергийно ниво, но не и магията. Според теб къде е разликата?



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 11:13



опасявам се че не е и опит за маниполиране. Просто е самата действителност такава каквато е.






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: chorlavata]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 11:17



доборото и злото са присъщи за нашия Свят само.

Докато влиянието може да бъде метално, но не се основава на енергийна основа, нито на магийна...




Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано14.02.09 11:30



Докато влиянието може да бъде метално - това за металното ми звучи добре...



Не е зле за погребение на вещици...



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 12:29



Чакай ся! Аман от твоите противоречия. Докато се срараеш да си контра на всякъде, се оплиташ като пате в калчища.



В сайта си говориш за енергии, а сега казваш, че работиш "метално" (предшп;агам, че си "изял" една буква - термина е "ментално").
Също пише (цитирам по памет) "Източникът на странната енергия е от дълбините на душата...", а сега казваш, че лекува самата душа, а не енергията...



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 12:35



Чорлавата е права! Според мен, Бог и дявол са двете страни на една и съща монета.
;божието наказание' = 'дявол'

Преди време бях пуснал една тема "Тест". В нея имаше и въпрос дали има начин за тестване на магическата сила на човек (тогава май те нямаше в клуба). Та, ако имаш нещо такова, давай да пробваме!

Дано не е много сложно, че съм малко кьорав.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 12:36



мисля че имаш нужда от сериозно и задълбочено четене на моята творба или статия. Кагото я прочетеш така, пак ми пиши....






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 12:53



Не помня вече колко пъти съм я чел...
Мисля, че не е от мен, а самата статия не е добре написана защото има и доста други хора които (според теб) не са я разбрали.
Струва ми се, че "сериозното" прочитане е невъзможно, тъй като ме разсмива през ред.
Казах ти да я рредактираш (дори ти направих подарък за нова година като ти я редактирах лично), но ти твърдиш, че така била по-достъпна за хората - ето, че грешиш - повечето хора не разбират какво искаш да кажеш. Или може би, се усещаш, че си противоречиш и искаш да накиснеш мен като неразбрал.





Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 14:35



виж сега, аз представям фактите такива каквито са. Не влагам литература, нито реклама. След като съм истински есктрасенс-лечител, тогава означава че за мен шашмите би трябвало да са недупостими.






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 15:08



"недушпстими"


Не става въпрос за шашми, а за праавилно и точно изразяване, така че всички да разберат какво точно искаш да кажеш.
Сам виждаш, че не се разбира - там пишеш едно, тук - друго...и накрая ние сме серазбралите, а всъщност ти не се изразяваш така, че да те разберем.

Да ти пусна ли едно предсказание?
Едва ли ще те освидетелстват като екстрасенс! Не, че имам нещо против теб и ти желая злото, но просто така виждам нещата.

Също те виждам, как (след като ти е сработил един ритуал който си направил на шега и за да ни докажеш, че няма полза от тях), се превръщаш в най-ревностния маг, зарязваш всички мечти около екстрасенството и се захващаш здраво за магията!

Така виждам бъдещето ти! Често (доста често), най-върлите вярващи в нещо, преди това за били заклети скептици, докато не са видели с очите си.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 16:56



след като не съм екстрасенс според теб, защо ми е тогава да ме разбират...


И аз мога да критикувам нечий сайт, не си само ти единствен
Боя се че твоето предсказание е шарлатанско




Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано14.02.09 17:19



утре или понеделник ще сложа, че ме мързи точно сега.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 17:40



На мен не ми пука нито дали си екстрасенс, нито дали някой те разбира - ти искаш да те разбират, не аз (само дето не знаеш как да го постигнеш това разбиране).
Аз не критикувам сайта ти, а лично теб - там пишеш едно, тук - друго и накрая твърдиш, че не си противоречиш сам, а ние не сме разбрали какво си написал. Ами, напиши го в такъв стил, че да се разбира лесно от всички и да не стават недоразумения (още повече, че темата на сайта ти би трябвало да е достъпна за всички класи и сфери на обществото и всичко да е кристално ясно).

Предсказанието ми, не е "шарлатания" защото не съм ти взел пари за него. Можеш да го наречеш "налучкване" или нещо от сорта, но шарлатаните дават лъжливи инфо и стоки срещу пари (мамят), а аз пари не ти искам - просто така виждам нещата, не настоявам, че ще стане така.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 17:56



шарлатанин е този който лъже или не е такъв за какъвто се представя, а дали взима една стотинка или 100 лв. Всъщност това е избор и преценка на всеки.






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 18:05



Уффф, пак си в грешка, ама тва не е по темата за ритуалите...



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 18:11



.... така ли, ами поправи ми грешката




Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 18:20



Шарлатанина те мами за да ти вземе парите, ако не ти взима пари тогава се нарича "лъжец", "измамник"...и др. думички от сорта.

Това обаче няма общо със темата за ритуалите.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано14.02.09 18:26



пишеш за противоречия а не виждаш своите






Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано14.02.09 21:26



Гледай се сега! Ако бях аз, щях да ти кажа точно къде си противоречиш.
Като не ги виждам, посочи ми ги! Какво само подмяташ?





Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано15.02.09 11:12



Да ви върна пак към темата за ритуалите че нещо се отплеснахте.
Те трябва да са с такава продължителност, колкото трае съсредоточеността на участниците. Започнат ли да се разсейват, сдухала се е процедурата.
Сложността трябва да позволява да мислиш за целта с която го правиш, а не само за движенията и действията, щото всичко е много сложно и може да пропуснеш нещо.
Ритуалите помагат човек да насочи мисловните процеси в точно определена посока. Разните атрибути придават тежест и авторитет на процеса, вземаш нещата на по- насериозно от колкото ако само си мислиш за целта без съответните действия (ритуал).
Ако пък има повече от един участник, има по- голяма вероятност ритуалът да успее. Мисловната енергия на много участници отправена в една и съща посока върши чудесата за които са се събрали. Такива са ритуалите в църква. Казвам в църква щото самата обстановка действа и настройва участниците на тази честота. Нали не мислиш, че същите хора ако запалят свещичките си не в църква, а в дискотека ще се почувстват причистени?



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: chorlavata]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано15.02.09 12:45



Да, и аз мисля точно така.





Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано15.02.09 23:53



депитатската му работа ... отговаря без да каже нищо, давай конкретно, стига с това баламосване

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано15.02.09 23:54



време е този клуб да се изчисти от невежи и в него да останат само знаещи и търсещи

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано16.02.09 00:17



такива като мен, нали





Тема Re: Относно ритуалитенови [re: astra7]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 00:25



щом сам се причисляваш към тази каста, аз какво да кажа?

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано16.02.09 00:38



Кажи за тестването на ссилата!





Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 01:04



поразмислих и стигнах до извода, че в добри ръце и пръчката може да гръмне, та ей ви една пръчка и няма нужда да давам неща с реално въздействие свързано с насилие.

гледайки луната кръстосвате устата и казвате "сън за мен раб ...., сън за теб раба ...." визуализирате какво друга жена иска да сънува, ако не греша това не би трябвало да се прави повече от 3-4 пъти през един месец.

още едно нещо, има теория относно зодии, но не знам, аз го употребявах върху огнените (други не ме привличат) и работи като слънце.

Фагот, пали сърце, тяло, душа, кръв, дух, разум на ..... с огън, небе, земя, дъга, марс, меркурий, венера, юпитер, фепе, фепе, елера и во име на всичките дяволи!
Фагот, владей, пали сърце, тяло, душа, кръвт, дух, разум ... до тогава, докато ... не се яви да изпълнява всичките ми желания и заповеди. Отиди като светкавица, прах, буря, сантас, ямсор, каракос, арне, върти я, да не може да спи, нито да стои, нищо да не прави, нито да яде, нито река да пресече, нито върху коня да седи, нито с мъжа нито с жена да говори докато не се яви да изпълнява всичките ми заповеди и желания.

произнася се в отворен прозорец по ветровито време, максимум 7 дни наред около полунощ или докато не се появи персоната преди тези 7 дни, повтаряне най-рано през следваща луна. не забравяйте за визуализиране или какту му се вика мисълформи.

имайте предвид, че резултатите се с много яко чувство за хумор. дължи се на това, че се обръщате за помощ към духа на вятъра.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 01:08



ей го праснах горе едно повикване ... не ми се пише сега повик със свещ и игла.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор Бokop (Слуга на Лоа)
Публикувано16.02.09 07:49



Подкрепям. Аз бих започнал с Астра и Ваньо.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано16.02.09 10:25



С каква продължителност би трябвало да е един ритуал и колко сложен да е той? - до тук приключих с четенето на темата ти...

...това е дъвкано доста по форумите и ако все още не си го разбрал, проблема си е твой...



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 11:46



щом е посочено месец - ще е месец, щом са посочени девет дни - значи ще са девет дни.

един бърз пример:

лекар ти предписва да пиеш по едно хапче всеки ден и девет дни, ти решаваш да пиеш по три наведнъж и само 3 дни. като резултат получаваш натравяне и пак си оставаш болен.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано16.02.09 12:59



"ей го праснах горе едно повикване" - аз не исках "повикване, а начин за тестване на магическата сила. Или искаш да кажеш, че ще я тествам с "повикването" ли? Ако стане, значи имам дарба...



А иначе, нямах предвид да съкратиш утвърдената продължителност на ритуала както на теб ти е кеф, а че ритуалите въобще не е нужно да са толкова дълги и сложни.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: van_helsing]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано16.02.09 13:01



Там ти е грешката - че четеш само увода на темите и пропускаш същинската идея!



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 13:07



способностите се определят с практика, ако едно нещо не е станало - това не означава, че човек няма сила или способности, може би точно това при него не става, пък може да има куп други детайли които са повлияли. определяш къде е грешката и пробваш пак или избираш нещо друго.

за друго не знам, аз съм против всякакви нововъведения и изменения. щом не ти допада някой ритуал - избираш друг.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано16.02.09 13:47



увода на темата е основата, ако тя е от "пясък", рухва бързо, тогава същност не остава..., освен идея-развалина..., е, има и развалини които приличат на идеи...





Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано16.02.09 13:50



Както кзват шопите "Нема начин да нема начин" за тестване на силата (дали изобщо имаш дарба).
Ако чакам да ми сработи ритуал за да се обедя в това, има да чааакааам, защото няма да знам дали аз греша или е от липсата на дарба.
Аз съм сигурен, че имам силата, защото до сега имам сума ти неконтролирани магии, но още не ми е сработвал съзнателен ритуал (даже един сигил не мога да изстрелям като хората - надявам се това признание да зарадва Ван и астрата

), и за това съм сигурен, че грешката е у мен.
1. Силното ми съсредоточаване е само за няколко секунди и при по-дълъг ритуал се разсейвам, мислите ми започват да блуждаят в други посоки...
2. След като ритуала е съзнателен, не мога изцяло да го изхвърля от съзнанието си след като съм го изпълнил. При несъзнателните е друго - моментна мисъл, съпроводена със силно чувство и след изстрелването на мисълта/желанието, автоматично забравям, че някога ми е минавала подобна мисъл...

За тва ми беше мисълта в темата - дали ритуалите трябва да са толкова дълги и сложни? Това не пречи ли за настройката на мага и сработването на магията?

Това имах предвид и в темата за самохипнозата - вместо да набивам желанието в подсъзнанието си чрез сложен ритуал, не може ли, чрез самохипноза да му предам директно информацията и в съзнанието ми да не остане нищо което да си спомням и да обмислям в последствие?



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано16.02.09 13:53



ако доктора е калпав, това което ти изписва за лечение, също може да е фатално...


точна гаранция за време и начин на изпълнение на ритуал, не мисля че може да има.....според мен при всеки човек или група е подобно, но все нещо различно има(за излълнение на ритуал става дума)



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: van_helsing]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано16.02.09 14:10



Абе...винаги съм бил слаб по литература, ама ти ме разби тотално.
Ако една тема започва с това кога и къде е роден поета, не значи, че темата е биографична, нали?



За последното ти мнение... - не знаех, че си хаосист.



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: van_helsing]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 14:32



В отговор на:

ако доктора е калпав, това което ти изписва за лечение, също може да е фатално..




съгласен

В отговор на:

точна гаранция за време и начин на изпълнение на ритуал, не мисля че може да има.....според мен при всеки човек или група е подобно, но все нещо различно има(за излълнение на ритуал става дума)




чудесно е когато можеш да избираш време или варианти на провеждане на един ритуал, но всичко е много лично, както казах преди "в добри ръце и пръчката гърми и хуй е цигулка". но ако правиш нещо сериозно в което са замесени същности и очакваният резултат е различен от това някой да кихне - то ще е много неприятно да получиш връщане заради неспазване на ритуал или правила при негово провеждане.

аз веднъж обрах резултат на подобно "направи си сам" при едно елементарно енергийно въздействие за разрушаване, повече не искам да ми се повтаря и за това предпочитам да спазвам всичките правила и да отчитам всички плюсове и минуси.

Пък и последните 3 месеца наблюдавам последствия на неспазване на правилата при един ритуал (човек беше много самонадеян) - като резултат е, че жертвата щъка щастлив и се радва на живота, а семейство на оптимиста е непрекъснато болно от какво ли не е не успяват да се излекуват от едно като веднага разболяват се от нещо друго и сериозни проблеми с бизнеса и няма ден в който да не се скарат поне веднъж в семейството.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.

Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор blue orchid ()
Публикувано16.02.09 14:35



приемаш ли съвети по точки 1 и 2 : ))))))

защо не опиташ да развиеш концентрацията си чрез йогските методи, подобни опити се правят и в MMM програмата. избираш си някакъв обект и се концентрираш върху него, всеки ден в продължение на няколко минути. когато се хванеш, че мислиш за нещо друго, че мисълта ти е на друго място /а не върху обекта на концентрация/ я връщаш обратно на него. опитваш се с всеки следващ ден да увеличаваш продължителността на концентрацията. води си дневник, за да си следиш ясно развитието.

по втория ти проблем, можеш да използваш едно друго упражнение - да действаш без да обръщаш внимание на резултата от действието си, това в чисто битов план. можеш също така, докато заспиваш да си повтаряш, че не ти пука от резултатите на действията ти, а правиш нещата заради самото удоволствие да ги правиш.

можеш също, всеки път, когато си помислиш, че не ти достига концентрация или не можеш да не мислиш за това, което си направил, или което очакваш като резултат - да прогонваш със смях. смей се на абсурдната идея, че не можеш. смеха също е сила, използвай го : )))))))





..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: blue orchid]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано16.02.09 14:55



Благодаря!
По т.1, добре, ама с т.2 се получава по-сложно.
И да не мисля за резултата, споменът, че съм извършил някакво действие с определена цел си остава.


Трябва да наблегна на медитация и мислено да си докарам такава ситуация в която да изпитам силни чувства, а останалото (желанието и посоката в която да го насоча) става за секунди.
Това също може да се постигне със самохипноза (предполагам де).



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 15:09



е то ако не опиташ как ще разбереш дали имаш способности или не, или ти очакваш някаква компютърна програма да ти даде дузина въпроси на което да отговориш и получиш резултат? пък и способностите могат да бъдат различни, при един да са добре ритуали за благосъстояние, при друг за уроци, при трети за любов, при пети защитните, при шести гадости, при седми чистене. виж от тези 7 колко комбинации можеш да съставиш и всяка от способностите може да е изразена с различна сила.

мож да се определи и чрез снимката, ама трябва да намериш някой на който му се занимава с това.

добре, дай пример за дълъг и сложен ритуал, че да видим, какво му е толкова сложно и защо може да се изгуби нещо.

самохипноза, то аз погрешно изразих се някъде и от там тръгнало, ама имах предвид астралните неща и налагане на мисълформи.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор blue orchid ()
Публикувано16.02.09 15:18



вярно е това, което действа при теб и което ти можеш да почувстваш най-добре.

и все пак, прогонването със смях може да бъде много силно. опитай, ако искаш.

самовнушение в момента на заспиване, чрез формулиране на волята /тип сигил/ и повтаряно всяка вечер, е също много силна техника за вътрешна метаморфоза, някои й казват санкалпа.

наблягай на неправенето, стъпвай бавно и разработвай детайлно всичко. отнема време, но ще получиш, каквото искаш : )))))))

хей, и нищо вярно, всичко позволено, нали ;)




..Y..
YYY
YYY
YYY



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано16.02.09 16:41



"е то ако не опиташ как ще разбереш дали имаш способности или не" - aми разбира се!
1. Дори да няма тест за това, се разбира по неконтролираните магии - тези които си стават без да искаш в определени ситуации (при силно чувство на страх, гняв, радост...) се случва по нещо ненормално около теб (какъвто е и моя случай - по такива странни случки съдя, че имам някаква дарба).
2. Предполагам, че има такъв тест из нет-а (може би на англ., защото имам два случая когато момичета цръцкайки от радост казват "Аз съм вещица/магьосница". От къде ще са разбрали така изведнъж ако не са попаднали на някой такъв тест, решили са да го направят и той е излязъл положителен? Ако са го разбрали чрез ритуали, (1) няма да се радват толкова, (2) няма да го разгласяват така на непознати (няма да се фукат).

Сега не ми идва на ум сложен ритуал, а и не ми се търси, но да вземем за пример тези които си споменавал ти.
Ходене на гробища, взимане на пръст от гроб на определено време (за тва трябва да се внимава, да оглеждаш паметници - кой кога е умрял...разсейваш се), после разпръскваш пръстта някъде си, тръгваш си без да се обръщаш, мълчиш докато се прибереш (и за тва тряа мн да се внимава, да не изпуснеш някоя дума без да искаш...), някви кучета бесеше там по едно време... За такива ритуали говоря.

Темата ми за самохипнозата не е провокирана от твое или чието и да било мннене. Идеята ми дойде спонтанно (след като подсъзнанието върши цялата работа, защо са ни нужни ритуали? не можем ли директно да "му кажем" какво се иска от него, чрез самохипноза?).



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 17:13



е, той не е от сложните неща и при отсътствие на мързел е от и до изпълним. просто се отделя време за подготовка към него като предварително се намират някои неща и се преразпределя времето за да няма абсолютно никакви пречки. а поведение на гробище ... това са общоприети правила и се докарват до автоматизъм, просто като тръгнеш да описваш - става много, иначе при редовно практикуване даже не се и замисляш за това, а просто го вършиш. Но това е според практикувана традиция, някои просто ги отричат тези неща.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Относно ритуалитенови [re: Bълk]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано16.02.09 18:01



Да, прав си. А като попаднеш на нов за теб ритуал, колко пъти го изпълняваш неуспешно докато свикнеш до толкова, че да го правиш механично и да има ефект?



Тема Re: Относно ритуалитенови [re: PHOENlX]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано16.02.09 18:08



поне дузина пъти го минавам на ум преди да извърша реално и при реално изпълнение просто знам, че ще сработи, то иначе няма и да го извършвам де.

-
nothing is true and therefore everything is permitted.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.