Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 21.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано24.08.18 18:37



Умен въпрос може да зададе умен човек.

Пробивал съм всеки ден 267 метра сондаж. Що еднакви ли, ами в тоя пояс е урановият нанос, мерят се рентгените.



Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: tirtirlin]  
Автор Tити2 (гад)
Публикувано13.09.18 09:15



Туй много ли е?



Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: Tити2]  
Автор tirtirlin (стар клубар)
Публикувано14.09.18 18:41



Не, но е всеки ден.



Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: Tити2]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано18.02.19 18:52



И един метър е много. В Китай рекордът е 1000 метра с бамбукова греда.Освен това за бурение се иска разрешение. Например аз в моя двор не мога ей тъй да подкарам дупки да правя. Най дълбоката сонда е на Колския полуостров някъде около Воркута някъде към двадесет километра е дълбока - чували се ужасяващи звуци изотдолу сега е с закатинарен вход катинарите са обикновени но плочата- капак тежи. В Америка са правили 13 километрови 3 броя. Най големия проблем бил че като провисне тръбата и се завърти в кухина, замята и повече отвора не може да бъде отвесен.Руснаците са късали тръба на 12 километра. Не се върти цялото чудовище а само така нареченият турбосвредел който пък се подкарва с глинен разтвор под високо налягане. Имал 99 турбини за издръжливост. Цената на сондажа е колосална около милиард.Правен е с научна цел не за търсене на нефт, пак ще кажа звуците идващи от долу били ужасяващи.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано18.02.19 20:08



Къф е проблема да си направиш дупка в двора и кой те спира?
Е, ако не издупчиш Земята чак до ядрото де...
Я кажи сега кой е крещял там долу в колската дупка?
Вероятно е крещял щото му е било горещо - към 80 градуса.
И дупката не е 20 км ами малко над 12 км...



Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано21.02.19 21:36



168" и повече Първия сондаж е скъсал сондата на 12 км, втория е значително по дълбок ако не се лъжа 16 или дори 18 километра. двата са един до друг. Била е студената война руснаците и янките са се надпреварвали Звуците, не се уточнява при буренето или след достигането на някакъв хоризонт идвали са били наистина ужасни. Тежки протяжни и плашещи. Настанал е смут. Идвали са големи хора и чак след тях е продължено копането.Площадката е там видях катинарите - най обикновени руски катинари. Мастодонт който вече няма да бъде събуден е Колският сондаж. нито пари има нито има за какво. Не разбира се няма проблем да бия дупка в двора си но с сигурност ако се случи ще знам само аз . Законът е такъв: Не може да правиш кладенец или сонда без разрешение!!! Не аз пиша законите. Виж Хидразинчо в тази епопея има нещо градивно и то и турбосвредела - уникален и като идея и като реализация Да верно танто за кукриго но ето измайсторили са го братушките. Нищо че сега се говори че били прости и с прашки едва ли не пращали хора на космическата станция. Нито руснаците нито янките са прости, ние сме прости алчни и некадърни.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано22.02.19 00:47



Законът е такъв: Не може да правиш кладенец или сонда без разрешение!!!
________________________________________________________________________
Законът не е такъв.
Все още може да минеш метър с уведомителен режим.
Май беше до ноември догодина.
И кви ги плещиш за Колския полуостров и Вокрута бе? Те са на над 1000 километра един от друг по въздух...
И Колскта дупка никога не е стигала даже 13 километра, а какво остава за твоите 16-18 километра.
И Сахалин-1 е по-дълбок от тая дупка.



Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано22.02.19 21:03



Нищо ни оспорвам съгласен съм с теб . Съгласен съм с теб успокой се. И за Сахалин 1 също съм съгласен . И все пак най дълбоката дупка на земята правена от човек за сега е на руска територия. Къде е не знам, колко е дълбока не знам, знам само че е малко кривичка не е идеален отвес. Това са празни работи не си заслужава писането.Успокой се Хидразинчо това беше. Сега предстои да правят други дупки и дано ни изпарят митновено та да не се мъчим с разни лъчеви болести като японците. То па един живот... ти таковам и живота... да те бие жена ти, да те опозорява челядта ти, да те скубят депутати, и да пикаят отгоре ти онинклузив английски пирати. Дано ни изпарят това ще е висша милост . не да мъждим на 450 лева заплата и негри и едри роми да ни се качват на главата. Приятни сънища Хидразинчо. И пий правилно на големи гълтоци. То и без това е метанол с име алкохол.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано22.02.19 21:20



Споко бре, не се нервя. Бъзикам се. Колската дупка наистина е най-дълбоката.
Тая на Сахалин-1 е най-дългата щото е под наклон.
Ей ти да слушаш:





Тема Re: Автоматизиране на ударна дейност ?нови [re: hidrazin4o]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано23.02.19 11:11



Аз лично не смятам че има нещо мистериозно в тези да ги наречем шумове. а тези дълбочини и при тези налягания и температури напълно възможно е сондата да е съединила две или дори повече каверни и изравняването на наляганията там да е предизвикало такива усещания у работниците. Давам пример заставам до около кацащ вертолет ако е по голям вертолета там Ми, Ли, Ка, и къв да е там , вятъра от перките, спокойно ще те издуха, или в далечината пък излитащ самолет, какъв е само могъщ рева на километри. Човек е склонен да фантазира. Аз веднъж на Шипка пък едно куче голямо само като ми изръмжа ми се стори че Змей Горянин ме е нападнал. Доста бързичко се скрих на топличко в автобуса.
Ти снощи гледа ли Трите влъхви - Карадайъ, Нинова и Цветанов като орел рак и щука бяха и дори не си даваха сметка че ги гледат милиони . Много насериозно са се взели и тримата . Нищо няма да направят само ще довършат Българията. Бойко Василев е на светлинни години пред тях по интелект, а те дори и това не разбираха. Направо като приказката за давещият се поп трябва да му кажеш на, вземи , а не дай си ръката оти ке потъне като маче от простотия.

Пак познаха прогнозата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.