Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 21.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Търся машинен инженер  
Автор Юрий Митев (непознат )
Публикувано27.11.13 10:02



Здравейте,

Имам нужда от машинен инженер за консултация и разработване на машина. Имам изработен 3D модел на Аутодеск Инвертор съответно работа с тази програма е голям плюс но може да се ползва и друга.

Необходимо е да се подбере подходящ материал за валове неръждаема стомана.
Да се уточнят геометричните допуски на валовете и да се проверят изчисленията за съответните натоварвания.

Да се преведат наличните чертежи в технически изряден вид.

Опит с метални конструкции по Еврокод 3 също е голям плюс. Имам болтови връзки и заварки които трябва да се уточнят/проверят.

В общи линии това е. Знанията ми не достигат да финализирам проекта по професионален начин .

Заплащане по договаряне.
При интерес xtrememedia@abv.bg



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Юрий Митев]  
Автор Ц Изд (непознат)
Публикувано30.11.13 20:54



За какво е машината? Имам Инвентор, но не можеш да ми платиш часовата ставка. Все пак дай малко повече информация.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Ц Изд]  
Автор Tити2 (гад)
Публикувано03.12.13 20:00



Като гледам какви са ти интересите, ти трябва да плащаш.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Tити2]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано03.12.13 21:30



То е ясно!



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Ц Изд]  
Автор Юрий Митев (непознат )
Публикувано04.12.13 09:49



От любопитство колко е ставката на час ?



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Tити2]  
Автор Цар Из род (познат)
Публикувано04.12.13 10:31



И какво са ми интересите?



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Юрий Митев]  
Автор Цар Из род (познат)
Публикувано04.12.13 10:35



По-малко от 80 евро на час не мога да падна. Нормалната ми е 90-120.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Цар Из род]  
Автор Юрий Митев (непознат )
Публикувано04.12.13 11:38



Евала ако е реално. Къде се плащат такива хонорари ? гл. инженер в Airbus ?
и каква е дейността ? дизайн и конструиране или само 3д моделиране ? Мога да поема 3д моделирането в инвертор за 10евро час :)

А това със заплащането на час ми е много забавно особено при кварталните стругари... колко пари ами 20 лв. час а колко часа ще са необходими еми не знам колкото толкова

еми то едно валче може да излезе 500 лв. ако е някой по муден ...



Тема Не е точно таканови [re: Юрий Митев]  
Автор Цар Из род (познат)
Публикувано04.12.13 12:35



Такива тарифи за шеф на развоен отдел има, но аз за сега не съм такъв.
80-120 взимам като фрийлансър, само че това като клиент няма как да го видиш. По правило предлагаме продукт и си го изчисляваме така, че да се получи толкова за един трудов час. За това те питам каква е машината и колко и какво е направено, за да се ориентирам колко е голям обема на работата, т.е. обратното на примера с кварталните стругари. Освен това да си призная честно ми запали любопитството.

Във фирмите за сега ми предлагат много по-малко, но ефективно няма разлика, защото когато пия кафе или чета глупостите в дира никой не ми виси на главата да контролира какво правя точно в момента.

Аз лично не познавам никой, който да моделира без да конструира. Това ще да е нещо като 3д-четожник. От друга страна познавам човек, който специално на инвентор е минимум 4 пъти по-ефективен от мен. То за това и "10 евро на час" нищо не казват.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Юрий Митев]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано04.12.13 12:50



Изрода няма да ти свърши работа както и повечето тук.
Цената се определя спрямо обема и стойността на проекта.
Има такива хора които само това правят, чертаят и подготвят документация и наистина не са евтини а това с часовата ставка просто забрави.
Потърси катедра

там има мераклий които имат нжда от кинти.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Timo]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано04.12.13 20:47



Мераклии може и да има, но човекът все пак търси професионалисти, някой ще трябва да свърши работата.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Юрий Митев]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано04.12.13 20:58



Звучи донякъде интересно, макар и не много. За съжаление, не работя с Инвентор и не харесвам продуктите на Аутодеск. От тях използвам единствено и много рядко АутоКАД, за да не го забравя. Също така, в момента съм твърде зает с друга частна работа.

Не знам, обаче, къде е проблемът... Имате 3D модел, това е най-важното. Няма кой знае колко варианта за избор на неръждаема стомана, особено ако Ви вълнуват само механичните свойства. Уточняването на допуските не е сложно, а Инвентор е програма от по-висок клас и сигурно може сама (или със съответното приложение) да пресмята натоварвания, било на валове или каквото се сетите. С една дума, странно е да сте направили 3D модела, а да не умеете останалото.

Освен, ако се окаже, че този модел не е много подходящ, не издържа якостно или нещо подобно. Тогава ще се наложи да се преправя, а може да се стигне и до драстични промени в него. Мразя да довършвам нещо, което някой друг го е мислил - правя го с крайно нежелание. Разбирам, да искате да се детайлизира, да се направят чертежите за изработка на отделните компоненти - просто Ви мързи или нямате време за това. Но, довършване на някакви Ваши идеи - това е някак си странно и съмнително...



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Цар Из род]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано04.12.13 21:00



Радвам се за Вас, но не Ви вярвам.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Sargonlll]  
Автор Юрий Митев (непознат )
Публикувано05.12.13 07:48



Има логика и вярно е странно. Ситуацията е следната: не съм учил за инженер, сам се уча на всичко от материали от нета. Научих инвертор изработих си модела. Изчертавам си работните чертежи, зададох допуски къде от препоръки от medias.ina на база лагерите къде от запитвания по чужди форуми.

на 99% съм готов остават някои елементарни неща, които просто не съм учил, а отнема много време да се ровя из нета за всяко нещо. Много от детайлите дори са изработени някъде съм допуснал грешки и сега ги поправям.

Правя и якостните изчисления те тези програми и маймуна може да работи с тях. Резултатите са си ОК няма проблеми но все пак искам някой с опит да ги прегледа не всичко ми е ясно.

А основното е че искам техническата документация и дизайна като цяло да са професионални.

Неръждаемата стомана май ще е 420 сега не знам дали мога да купя заготовки закалени или трябва да се закалява.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Юрий Митев]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано05.12.13 14:48



Според мен не сте разучили най-подходящия за Вашия случай софтуеър. Както и да е. На Ваше място щях да довърша всичко сам, вече сте постигнали достатъчно. Тук, а и на други места, може да питате.

Стоманата, която сте избрали, мисля, че е 20Х13 по стандарта, който използвам аз. Това е феритна стомана, която може да се закалява успешно. Не знам, дали продават закалени заготовки, не съм срещал. Щом ще я обработвате механично, няма логика да я купувате закалена. Последно от този материал правих едни зъбни колела, работещи в специална среда и не съм ги закалявал, те не са много натоварени.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Timo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано07.12.13 19:27



Онези са само теоретици . Човекът има нужда от практик с опит .



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: hadjiyata]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано07.12.13 21:12



Ко -> Не!
Типично по БГ, да оплюеш преди да си запознат! (дедо)

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Timo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано07.12.13 21:25



За жалост първо ги опознах , после ги оплюх , чадо . Сигурно не знаеш практически колко са жалки блестящите теоретици с гръмки титли ?



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Юрий Митев]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано07.12.13 21:30



По-добре ще е сам да си довършиш проекта . Защото в желанието си да ти помогне , някой може да ти направи мечешка услуга .



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: hadjiyata]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано08.12.13 04:46



Може и да си прав, кой знае!
От толкова завършили машинни инженери които познавам не се сещам за никой който да свърши работа освен за твоите хубавци.*дедо*
Просто исках да помогна на питащият но май не се заинтригува много, така е с повечето като им кажеш че трябва да си платят!

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Timo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано08.12.13 09:27



Е , щом си толкова уверен , че само "онези хубавци"

ще я свършат - тогава го свържи с доцентите .



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: hadjiyata]  
Автор yuri32-213120 (непознат )
Публикувано09.12.13 16:20



Абе трудна работа ще е сам ама да видим. Сложното е да попадна на точния човек. Междувременно не пречи малко да се образовам та ето два въпроса.

Някой има ли представа, какъв фактор за безопасност се ползва за валове в машини. Виждам че има значение от материала, натоварванията и тн. Срещнах нещо за валове с шпонка 2,5 ?

Също така като става дума за закаляване каква е практиката да се обработят детайлите грубо след това закаляване и финална обработка примерно шлайфане... скъпа ми се струва тази процедура ?

или може да се обработят на 100% и след това закаляване ?? аз имам едни лагерни тела и вал ако се закалява след обработка няма ли опасност да се изкривят съответно да заминат допуските на кино ?



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: yuri32-213120]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано09.12.13 16:53



може да се обработят на 100% и след това закаляване ??
Да!
Казва се циментация, определено ти трябва професионалист така с драскане само се нарича идеен проект а истинското проектиране е съвсем друго.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Timo]  
Автор yuri32-213120 (непознат )
Публикувано09.12.13 19:41



Може да бъркам но идеята на циментацията не е ли по-скоро с цел подобряване свойствата на повърхността ? износоустойчивост и тн.

B нормалните държави си продават неръждаема стомана закалена и темперирана ако така се води на български ? hardened ( quenched ) + tempered. до определени стойности. Tемперирана при 650 градуса - 23 HRC твърдост и YS - 650Mpa което ми върши идеална работа с фактор за безопасност 3



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Timo]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано10.12.13 12:24



Зависи от това каква дебелина на участъка искаш да постигнеш . А навъгледодяването и закаляването са различни неща .



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: yuri32-213120]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано10.12.13 12:28



23HRC не е ли малко слабичко за зъбни колела ? Условно може да се приеме , че до 35-38HRC стоманата е подобрена .



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: hadjiyata]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано10.12.13 12:35



Предполагам!



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Търся машинен инженернови [re: hadjiyata]  
Автор yuri32-213120 (непознат )
Публикувано10.12.13 16:05



При мен няма зъбни колела някой друг беше правил такива от 20х13. Аз правя вал, ос и лагерни тела.

След голямо умуване се оказа че май няма нужда от закаляване ако спазвам препоръките за проектна якост на материала по стандарта по който се водя
посочени са доста ниски коефициенти за сигурност 1,1 и 1,35 за статично напрежение.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Юрий Митев]  
Автор sweep_1 (непознат )
Публикувано28.12.13 16:21



Здравейте, г-н Митев

Ако все още запитването Ви е валидно прочетете информацията, която Ви изпратих на лично съобщение до xtrememedia@abv.bg
После може да обсъдим подробности и ще Ви изпратя оферта.

Поздрави и весели новогодишни празници !



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Юрий Митев]  
Автор Glastar (непознат )
Публикувано02.12.20 19:24



Идея нямам колко зрави трябва да са нещата, затова ги правя барем пет пъти по здрави. На гайка слагам две федерки, три шплента, и накрая я заварявам с никелов електрод. Краката на леглото съм подсилил с жп релса, и съм ги спънал в диагонал с две траверси.



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: Glastar]  
Автор 3XXL ()
Публикувано02.12.20 20:55



тъпанар!



Тема Re: Търся машинен инженернови [re: 3XXL]  
Автор Glastar (непознат )
Публикувано03.12.20 12:38



интелектуалец мръсен!



https://tse2.mm.bing.net/th?id=OGC.036bd6f020979c6dc969c5040c9fcf38&pid=Api&rurl=https%3a%2f%2fmedia.giphy.com%2fmedia%2f1wXdl79zuMpEqzD8m7%2fgiphy.gif&ehk=JLK3PHbZz%2b04O2ZWosGqttUjpUH7XiF0T5af9U3tRdU%3d

Редактирано от Glastar на 03.12.20 12:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.