Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 05.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Питане за Appleнови  
Автор sasznanie (Mr)
Публикувано27.08.07 12:35



Какво ще кажат хардуерните специалисти за качеството и продажбите на Apple? Първо: харесват ли се от потребителите? И второ: продават ли се добре? Въпросът особено ме интересува, защото не бих искал да си имам работа със стока която не се продава. А както знаем, поне в България, трудно се продават. А и изобщо, моля, споделете вашето мнение за Apple като марка. Предварително ви благодаря!





Тема Добра марка. Какво да ти кажа,нови [re: sasznanie]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано27.08.07 22:40



ако питаш има ли партида на Apple, която би се продавала добре в България, то да!
Вкарай 100-на, може и повече бройки Apple //c или ][e работещи, разбира се и ще се разграбят кат' топъл хляб, да кажем за около 200 кинта парчето. Това са 20 хилядарки, ей!



Сега да не вземеш да питаш какво е това Apple //c!



Тема Re: Добра марка. Какво да ти кажа,нови [re: pyrx]  
Авторmac (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 19:29



Българсното незнам кое управление на ДС, отговарящо за научно-техническото разузнаване плановете на Apple //c ли беще откраднало, та да направят нашите гении Правец 8м?

Не знам защо задаваш такъв въпрос, едва ли ако си търговец ще си правиш маркетинговите проучвания по форумите, но все пак ще ти отговоря - Маc-овете определено се харесват от потребителите, също както и iPod, iPhone и аксесоарите към тях. Проблемът е, че не са склонни да платят цената им.



Тема Правец 8Мнови [re: mac]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано04.09.07 13:51



е доста особен - има два професора. Motorola 6502 и Zilog 80. Мисля, че Apple нямат такава оригинална разработка. Беше възможно да се ръгне допълнителна платка с професор Z80 в обикновените Епъли - казваше се СРМ-платка, понеже на нея можеше да се изпълнява ОС СРМ. Може би на базата на това, титаните от завода в Правец заедно с ИТКР да са сътворили комбинирано дъно. Но може и да са копирали някоя жълта, но не Епълска разработка в случая.

Правец 8А беше главно базиран на //с и ][e, само дето не беше толкова преносим и май можеше да му се набута повече памет.

Аз съм работил на Епълски джунджурии и ми харесват. Но като изключим един Мас LC и един неработещ PowerBook друго Епълско нямам. Вярно, скъпички са.





Тема Re: Добра марка. Какво да ти кажа,нови [re: mac]  
Авторdeyan (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 18:59



на запад имат един лаф...ако хората можеха да си купат мак то пс нямаше да саществува





Тема Re: Добра марка. Какво да ти кажа,нови [re: deyan]  
Автор unix7777 (непознат)
Публикувано06.07.08 22:05



споделям мнението , но аз бих направил следната сентенция:

"Ако хората си отваряха ушите и очите и полагаха поне мъничко желание да разберат какво е Mac OS , какви са плюсовете и минусите, то можеби работещите на Windows щяха да са не повече от 1-2 %"


Различният български блог за Mac OS X

Тема Re: Питане за Appleнови [re: sasznanie]  
АвторГлиrop (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 01:08



>>Първо: харесват ли се от потребителите?

Ами няма какво да питаш, просто виж статистиките - Мас юзърите са 2-3 %. Но това е в световен мащаб, и повечето от тях са в Северна Америка. В България (и изобщо извън Северна Америка) процента клони към нула.

>>И второ: продават ли се добре?

Виж по-горе.



Тема Re: Питане за Appleнови [re: Глиrop]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано27.07.08 02:46



Стига си тролил, ами вземи да се пообразоваш :)

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Питане за Appleнови [re: Глиrop]  
Автор reotan (албански)
Публикувано14.08.08 18:34



По-скоро ти виж тук







Тема Re: Питане за Appleнови [re: reotan]  
АвторГлиrop (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 23:32



ето какво видях
"While monthly market-share numbers from Net Applications are not definitive...."

Повече няма какво да се гледа, това очевидно няма нищо общо с действителността - поне 'глобалната' (добре че си го казват сами).
Преди няколко години беше пълно с подобни 'статистики' за Линукс - ако това което вещаеха се беше сбъднало, сега най-малкото всеки втори щеше да цъка на Линукс. Но и статистиките не помогнаха, и Линукс на практика не помръдна забележимо.
Дела на Мак сигурно наистина се покачва, но е далече от 8-те %. Все още си е екзотика от графа "и други"




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.