Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Koя система е по-добра?нови [re: bira_more]  
АвторC.Джoбc (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 01:11



>Аз познавам хора които са си купили Apple и си ползват MacOS.

и аз познавам един

>Явно ти не ги познаваш, щом твърдиш че всички ползвали виндовс.

не го твърдя аз, твърди го статистиката. А според нея, пазарния дял на MacOS е пренебрежимо малък - общо взето в рамките на статистическата грешка. Т.е
това е ОС в графата 'и други', може и да съществува, ама не е съвсем сигурно.

>Явно си скаран доста с логиката, щом като във Мак форум твърдиш че всички
>ползват виндовс.
>Вероятно се нуждаеш от психиатрична помощ - нямаш проблем - има поне 2
лекари които бихме те насочили към подходящи заведения.

е добре де, да не би в Мак форумите да живеете в някаква алтернативна реалност, дето не всички ползват виндовс? Ако е така, по скоро ти се нуждаеш от двамата си споменати по-горе приятели и тип помощ.



Тема Re: Koя система е по-добра?нови [re: C.Джoбc]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.10.07 11:08



Логиката е проста - в мак форума няма да намериш хора които си купуват Apple за да инсталират на него Windows.
Тоест в този форум има 0 % хора които са си купили Apple само за да инсталират виндовс на него.

Изключително важно е кой плаща за статистическото проучване.

Линукса е с още по малък дял от Mac. Но на мен не ми пречи да съм си купил лаптоп с Виндовс само за да инсталирам Линукс и да ползвам само Линукс.
И съм много щастлив и доволен че пазарния дял на Линукс е толкова малък. Именно защото е по малък дори от статистическата грешка, и разработчиците са малко, а това означава че имам по малко конкуренция.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Koя система е по-добра?нови [re: C.Джoбc]  
Автор horror ()
Публикувано11.10.07 11:09



Не, просто в мак форум, каква изненадата, повечето, да не кажа всички участници, ползват мак ос. То нали за това е форум за мак юзери.

Error 113: Illegal operation. Brain not found. Process terminated.


Тема Re: Koя система е по-добра?нови [re: C.Джoбc]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано11.10.07 15:54



Пак те питам, къде е тази статистика? Покажи я ако не е само във въображението ти.

> е добре де, да не би в Мак форумите да живеете в някаква алтернативна реалност,
> дето не всички ползват виндовс?

От около 20-ина човека на работа, по-малко от 4-5 използват Windows. Повечето са с Макове, някои с Линукс. Аз с двете.

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Re: Koя система е по-добра?нови [re: bira_more]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано11.10.07 15:56



> Именно защото е по малък дори от статистическата грешка, и разработчиците са
> малко, а това означава че имам по малко конкуренция.

Стига с тази глупост, досадна е. Конкуренцията не е по-малка, защото пазарния дял съответства на броя разработчици.

When your hammer is C++, everything starts looking like a thumb. -- Steve Hoflich


Тема Не, бе.....нови [re: PRN]  
Авторxay (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 20:00



Човека просто не може да събере парички и да си купи Мак, затова си измисля несъществуващи статистики, та белким некой се върже.....
Пазарния дял на Епъл се увеличава в геометрична прогресия - особено откакто пуснаха новия MacBook Pro, на който съм горда собсвеничка и за който чаках два месеца да ми го доставят, макар и да съм в САЩ (не могат да смогнат да произвеждат просто) и новия тънък iMac, който родителите купуват масово за децата си, а последните никога няма да пипнат виндовс при положение, че са работили на Мак.

.
Освен това е пълно с обяви в които хората си продават купените преди най-много година Делове и АйБиЕм за по 200-300 долара, при положение, че са ги взели за 1000-1500 и директно си признават, че искат да си купят Мак.....
Миналия месец имаше 10% дискаунт в магазините на Епъл - опашките бяха и отвън и в 2 часа се свърши Mac Pro...... А магазина е огромен, на 2 етажа и чвно се бяха подготвили.
Много скоро това ще се случи и в Европа.
Тъй, че това че пазарния дял на Епъл намалявал е най-голямата глупост, която съм чувала напоследък



Тема Re: Koя система е по-добра?нови [re: |]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.10.07 20:38



Не е така. Пазарния дял е малък, но разработчиците са още по малко.
Не - не съм правил статистики. Нито съм чел. Твърденията ми са базирани само на моя собствен опит. А моя опит е много ограничен като география и т.н.
Но в края на краищата мен ме интересува моя опит. И от моя гледна точка конкуренцията е много по слаба.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Не, бе.....нови [re: xay]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 23:06



Не преувеличаваш ли малко нещата? Чак пък такава масова истерия сред потребителите, само и само да си купят компютър на Apple?! Трудно ми е да го повярвам. Въпреки, че в САЩ в училищата и домашните потребители доста се използвяа Mac, не съм сигурен че в бизнеса положението е такова - мисля че там се използва предимно Windows. A специално за Европа, не мисля че Apple ще успеят да се наложат до такава степен, че да накарат европейците да се редят на опашки за да си купят Mac Pro.

Струва ми се, че пазарния дял на Apple расте, но не чак с такива темпове, каквито описваш.

ПП. Да не би опашките да са били за iPhon



Тема Re: Не, бе.....нови [re: none]  
Авторxay (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 00:10



Виж сега.... Аз се занимавам с научна работа и хората около мен работят или с Мак (все повече от тях, защото един мак е хем UNIX машина, хем всичко друго) или на Линукс, но са разочарвани, защото излязоха хиляди дистрибуции на Линукс, много се спори коя е най-хубава, разбирачи колкото искаш, никой не отстъпва и на практика се получава конфликти и каша, особено при малко по-големите от няколко компютъра мрежи. Колегите работещи с линукс са непрекъснато с проблеми и ми ревът на главата, независимо, че имаме 3ма сис админа, които се водят добри..... Не знам каква е причината, такива са фактите.

Не знам какво разбираш под бизнес - много е широко това понятие, но със сигурност мога да кажа, че големите компании и мрежи не работят с виндос - той просто е ужасно нестабилен. Имат си солариси, оракли и т.н.

- мисля че там се използва предимно Windows Много интересно що така мислиш? Мислите ти опират ли се на някакви данни или наблюдения?



Пазарния дял на Епъл расте с много сериозни темпове (поне тук) - всичко което ти описах го видях с очите си. В Западна Европа също расте, може би не с такива темпове, в БГ с по-малки заради ниските доходи на хората, но машинките стават все по-достъпни и скоро никой няма да си купува асемблираните болкуци с нелегалния виндос и т.н скъп микрософтски софтуер (на всичко отгоре и боклучлив).

За опашките за iPhonе да не говорим - някои бяха заседнали от 4.00 сутрината.. Макар, че чувам доста противоречиви мнения за него май не е особено добър. Аз лично ще изчакам следващата версия.






Тема Re: Не, бе.....нови [re: xay]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 10:05



Не съм правил специални проучвания, но щом windows е на 95% от дестоп машините по света, може да се направи заключението, че и в бизнес сферата е така. Хубаво е, че в САЩ хората използват в работата си Мак и Линукс като десктопи, но в Европа едва ли има такива ентусиасти - не защото тези операционни системи не стават за тази работа, а защото хората са свикнали да използват уиндоуса и офис пакета на МС и дори не искат да пробват нещо различно от това. Соларис, Оакъл, Линукс се използват от голени организации, банки и т.н. не само в САЩ, но и в Европа, но като сървъри.

Незнам в БГ как може да порасне пазарния дял на Епъл, след като едно просто сравнение на тези сайтове:

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore и
http://store.apple.bg/IMC-Apple-Store/WebObjects/Asto.woa/

показва, че в БГ компютрите (вкл. лаптопите) на Епъл са с около 40% по-скъпи отколкото в САЩ и горе долу 2 пъти по скъпи от компютри на Дел или Тошиба със същите характеристики.

Дай ти някоя статистика за растежа на пазарния дял на Епъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.