Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Не, бе.....нови [re: none]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.10.07 12:22



>но в Европа едва ли има такива ентусиасти
Има. Аз. Живея в България, която е част от Европа, и ползвам Линукс - само Линукс, въпреки че съм платил за Виндовс и го имам легален.
За цените на Apple - пуснах една тема на скоро. Гледах в Техномаркет лаптопи сравнително висок клас - 2 GHz core duo, 1 GB RAM, 120 GB хард диск, малък дисплей. И се оказа че Apple са на ~3100 лв. Не вярвам да намериш комп с подобни характеристики на цени под 3000 лв. Може и да има де ама....

Bеer? Mоre?




Тема и да добавянови [re: bira_more]  
Авторxay (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 22:25



Тук същия е 1100 долара. Тоест е на цената или под нея на Дел, АйБиЕм или НР с подобни характеристики. С огромната разлика, че Мака идва с операционната си система и един куп още софтуер, който ако закупиш за виндовс ще платиш още поне 1000 долара. И със сигурност ще имаш много по-нестабилна машина с много по-малко възможности. На мен например просто няма да ми върши работа, освен за да си гледам филмчета, музика и офис приложения.
Няма смисъл да спорим - като те кефи, купи си виндовс, всеки има право на избор.



Тема Вероятно отговора ти не е за меннови [re: xay]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано15.10.07 02:43



щото аз си купувам средство за работа. И имам ОС - според проектите най-вече.
Тоест виндовса го взех щото може да се случи да имам проекти и под виндовс.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Не, бе.....нови [re: xay]  
Авторbusiness (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 19:10



бизнес е онова място където 99% от завършващите университет си вадят парите. Мак потребителите остават такива само ако останат в университета или започнат да работят в полиграфията, на останалите места много бързо им избиват мак знанията и им набиват виндовските такива. Основната причина студентите да ползват макове е че са много cool - с други думи имат добър дизайн. Другото е че децата се фукат едно на друго кой има по-скъп лаптоп.



Тема Re: и да добавянови [re: xay]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 19:37



Че то с Епъла какво друго правиш освен да си гледаш филмчета, музика и офис приложения?



Тема Re: и да добавянови [re: none]  
Авторxay (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 20:02



Ми отварям си терминал и Мака се превръща в UNIX машина.... Ако не знаеш какво означава това, наистина нямам време да ти обяснявам.
Програмите които ползвам могат да работят само под Линукс и UNIX и не вярвам някога да тръгнат под виндовс...... Най-малкото щото няма да има кой да се занимава с това - всеки уважаващ себе си програмист се потриса като чуе думата виндовс.
Именно той е който става само за музика, филмчета и игрички за децата. А аз работя и не ми плащат за да се забавлявам. Ако нямам Мака ще трябва да се логвам към терминалите. Стана ли ти по-ясно?





Тема Re: Не, бе.....нови [re: business]  
Авторxay (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 20:18



Нещо ядосваш ли се? Що така?


Да ти кажа - няма потребител на Мак, който да премине на виндовс. Никакъв "бизнес" не е в състояние да го накара. Още повече, че това не се налага - няма такова нещо дето да може да бъде направено на виновс и да не може на Мак, докато обратното е много вярно.
Ако си забелязъл Ейпъл поддържат обикновенно само по 2 лаптопа - един про и един обикновен. Дизайна им е добър и удобен, но в него няма нищо кууул, т.е. много неподходящи са за фукня, като се сравнят например с шаренийките на Дел - то са цветове, то са ъгли, кви ли не измишлъотини...
А и както вече ти казах маковете не са по-скъпи, като отчетеш и историята със софтуера. Просто са много по-добри. Такива са фактите.



Тема Re: и да добавянови [re: xay]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 21:30



Да не искаш да кажеш, че това същото не можеш да го направиш с някой Дел например с инсталиран на него Линукс или БСД?



Тема Re: Не, бе.....нови [re: xay]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 21:40



Не пресолявай манджата - Дел има шаренийки, ама сложи един аптоп на Дел, до един лаптоп ма Епъл и веднага ще видиш разлоиката и ще ти стане, че Епъл повече става за фукня, защото при Дел всичко изглежда по масивно, по грубо (каот дизайн говоря). При епъл всичко е тънко, лъскаво и финно.



Тема Може и да моганови [re: none]  
Авторxay (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 23:03



Обаче защо да си усложнявам живота и да си тровя нервите да си купувам Дел (за почти същите пари), да му инсталирам Линукс, да поддържам 2 операционни системи(евентуално с виндовс), да си играя с дни докато настроя системата, да чета с часове кой от всички пакети е най-добър та да си го инсталирам (никаква гаранция и съпорт, нали е без пари....), да плащам няколко стотин долара за софтуер за виндовс, и т.н. и т.н. като мога да имам един Мак с една перфектна опер система, със всички възможности от горните две, със съпорт, с легален софтуер, който не се крашва почти никога?
От какъв зор да си натрисам всичко това? А?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.