Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Macintosh
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема MAC-A E PALEN BOKLUK!  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 06:28



E TUKA SHTE SU GO IZKARAM!
ZARADI SHEFA, KOITO OT 10 G. RABOTI NA MAC I NE MOJE DA RABOTI S PC, SI KUPIHME GRAFICHA STANCIA POWERMAC G4 I CAD SOFTWARE ZA $2000 EDUCATIONA LICENSE.
1)VSICHKO NA MAC-A E RAZLICHNO. NE ZNAE KAKVO E "COPY" I KAKVO E SHORTCUT. ZA DA KOPIRATE EDIN FAIL, TRIABVA DA NAPRAVITE 100 NESTA. IDEATA ZA KEYBOARDNI SHORTCUTI OSHTE NE E STIGNALA DO TIAH, DRAG AND DROP PAK SAVSEM - NAPRAVETE EDNO NEVIARNO DVIJENIE S MISHKATA (TO INACHE NE MOJE, KOMANDEN RED NIAMA) I EBAVATA MAIKATA NA VSICHKO. IZOBSHTO PALEN BOKLUK.
2)PRI VSEKI UPDATE NA OSX, KOITO POLUCHAVAME DIREKTNO OT APPLE, GUBIAM CIALATA SISTEMA. OTKAZVA DA IA MONTIRAPARVIA PAT USPIAHME DA IA ZAKCHIM, NO V VTORNIK - E NE STANA. PICHKA IM MAICHINA. CIALA SEDMICA SE OPITAVME DA GO IZCHETME S NORTON - PALNA MAKA. 1 MESEC RABOTA E OTISHLA NA MAINATA SI.
3)MAC-A E PO-BAVEN I 3 PATI PO-SKAP OT PC
4)OS X E PALEN TOTALEN BOKLUK, UJASNO E TEJKA (MASHINATA E G4 S 766 I 1G PAMET) I SBARKANA KATO IDEA

MAC-OVETE SA BOKLUCI PALNI!!! VSICHKO E SAMO MARKETINGOVA KAMPANIA, ZNAM GO SAS SIGURNOST, TOVA MI E RABOTATA!
I TO NAROCHNO NASOCHENA KAM DECATA (IA KOLKO E KRASIV I IA KAKVO SE VIJDA VATRE) ZA DA SVIKNAT NA MAC I DA NE MOGAT DA MINAT NA PC.

NE SAM WIN FAN, NO PO-GOLIAMA NEDORAZUMENIE OT MAC NE SAM VIJDAL.

NE SE LAJETE, TOVA SA PALNI BOKLUCI ZA TAPI AMERIKANCI

$%#$&^ %^$&^$&^$&^$^ &^%&^%&^%
'




Тема PSнови [re: Ariel]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 06:37



N)OPITAITE NA PUSNETE KIRILICA POD OS X I SHTE NAMRAZITE PAISII. AKO NAKRAIA STANE, FONTA SHTE ETAKAV CHE SHTE SE OTKAJETE BARZO. POD OS9 KIRILICA IZOBSHTO NIAMA

N+1)V MOMENTA NIAMA RABOTESHTA VERSIA NA ICQ ZA OS X. DORI I WEB-APPLETA - JAVATA ZA MAC E PALNA TRAGEDIA SPORED KOLEGA-PROGRAMIST S 6-CIFRENA ZAPLATA.

N+N)V ORIGINALNOTO UPATVANE N MAC-A PISHE CHE AKO FREEZNE NIAMALO BUTON ZA HARDWARE RESET A "TRIABVALO DA PULL-NA PLUG-A". KALNA SE TAKA PISHE!
BTW VSEKI IMAC SE RESTARTIRA SAMO TAKA - PALNA IDIOTIA I TO SAMO ZA DA NE SLOJAT EDIN BUTON SHALTER.

KAKTO KAZVAT TUK, S DOBAR MAREKTING MOJESH I LAINA DA PRODAVASH. E TVA E MAC-A.




Тема Re: PSнови [re: A]  
Автор AliBabach ()
Публикувано06.07.02 15:50



Ne znam brajno zasto revesh taka kato mechka-malinarka, ne te poznavam, i sudia za teb samo po pisaniata ti, no mai-mai ne si mnogo napred s tehnikata, na kriva raketa - kosmosa i prechi.
1. Az lichno s PC-ta se zanimavam ot 87 g, no kato skromno svoe postizenie smiatam tova che predi mesetz na 180Mhz PowerPC s 18 Ram usptiah da gi kacha OS 9.1 i si gledam DivX pochti ponosimo, samo za sravnenie ste ti kaza che za da podkarash dori i s nakasvane DivX na PC se iskat pone 266 Mhz
2. Za PhotoShop i Ilustrator niama kakvo da ti govoria, napravo si letiat na Mac-a /Pc-to mi e na 1.6 GhZ, da ne mislish che sum baven tam./
3. Kirilitza na MAC-a imam navsekade, vkl. i na Mozzila browsera, tova che ti ne znaesh i ne umeesh kak da si ja nastroish - si e tvoj problem, ne na Apple
4. Ajde stiga ti tolkova, che moze da ti izleze piana, moja savet e - idi se zapishi na nekoj kurs po komputerna gramotnost



Тема Abe otvorko,нови [re: AliBabach]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 19:25



....niamam nikakav predstava ot komputri. Samo deto mi plashtat za tova, ama t'va sa detaili.
1)Ne se samniavam che v BG e palno s hora kato teb, koito se chudiat kakvo da praviat s vremeto si i se zanimavat da podkarvat div-x na niakakavi antikvarni mashini. niamam vreme za tova. ako iskash tuka ima edin Sun SPARC 5, da ti go pratia da si igraesh da go pushesh na nego
2)Ti shte mi kajesh che Photoshop leti. Let baba ti. Ia mi kaji be umcho kolko struva edin PowerMac G4 i kolko edno PC? Tapak - vajna e efectivnostta, t.e. za kolko vreme shte svarshish dadena rabota v/u tehnika s dadena cena, a ne che toia na tolkova MHz rabotel po-barzo ot onia na sashtite.
3)Tova che ima kirilica ne oznachava, che e 100% savmestima. Za da izkarash kirilishki PDF triabva da zagubish niakolko dni s shibanata OSX. Pri Win za tova izobshto niamsh grija.

prodaljavai da si jiveesh v kamennia vek.




Тема Re: PSнови [re: A]  
Авторllubomirr (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 20:56



A Proteus za os X kakvo e???
ti da si chuval za versiontracker.com??
shto se otnasia do kirilicata, niama problem s neia, os X e oshte po-optimiziran za neia ot 9.Na 9 triabva da si ia instalirash dopalnitelno...

taka, tova G4 koeto imash iavno ima problem, shtom e stolkova goliama pamet pak ima takiva problemi....s os X. che to altivec-a e optimiziran za os X...
updates sa naistina problematichni poniakoga, no po-dobre si gi pravi ot saita na apple.com, otkolkoto da gi pravish direktno kogato samia komputar ti go predlaga, taka shte mojesh da si gi zapishesh niakade tia updates i pri preinstalirane da si gi izpolzvash pak ;)
az sam polzval i dvete platformi, pc-to pod windows ne mi haresva, osobeno kato se pravi videomontaj.
dokato ne napraviat Final cut pro na pc niama da si kupia.
mac-a mi sled kato preminah na os X, ne e imal problemi , crashval e moje bi 3 pati ot 5 meseca...
emi tova e.



Тема На келяв ххх ууууууу му пречат !нови [re: Ariel]  
Автор shaman (MAC user)
Публикувано07.07.02 00:11



Привет Ариел !
С голямо недоумение прочетох писанията ти... Няколко пъти !

Много се чудя дали да почна да опровергавам твърденията ти. Но колкото повече се замислям се убеждавам, че няма смисъл !

Това, което си написал е една поредица от неграмотно написани лъжи !
Все пак не може да не отбележа този бисер: "IDEATA ZA KEYBOARDNI SHORTCUTI OSHTE NE E STIGNALA DO TIAH, DRAG AND DROP PAK SAVSEM"

Задача за домашно: Сметни колко повече клавиши трябва да натиснеш във Windows за да направиш нова папка ! (жокер: в MACOS това става само с една клавишна комбинация)
За DRAG AND DROP нямам какво да кажа ! Освен случката с един МАК потребител, който половин час се опитваше да архивира файл на Windows като му завлече и пусне (DRAG AND DROP) иконата върху WinZip-а Само дето гадната икона все се връща обратно и не иска да се архивира !

Така, че Ариел ! предлагам ти да приемеш препоръката на AliBabach и да посетиш някой курс за ограмотяване, или вместо да "E TUKA SHTE SU GO IZKARAM!" да помолиш някой от нас да ти помогне !

Аз лично никога не отказвам помощ, но ще те помоля само за конкретни и добронамерени въпроси !

MacOS - for creativity
Unix - for stability
PalmOS - for mobility
Windows - for solitaire


Тема Lajesh!нови [re: shaman]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 00:50



Ia mi prehvarli edna programa ot desktop-a v/u ikonata na Zip draiva, da vidish kakvo shte stane!

Shte stane totalno mazalo, ei tova shte stane - poveche ne mojesh da si opravish programata!

I mi kaji kak se polzvat shortkuti kogato ednata ti raka e na trackbola?

I kak e vazmojno da se pravi mishka s edin buton - ochevidna idiotia za vseki normalen chovek koito ima 2 race i 2 kraka. vse edno probvai da si karash kolata samo s levia krak i raka i NE POLZVAI desnite.

Mac-a e bokluk, osobeno OSX, ne se zablujdavaite. Tova e za idioti koito iskat da se parviat na originalni. Vsichki seriozni produkti (CAD-CAM) versiite im za NT i XP sa s po 40% po-skapi - i zatova sa i po-dobri.



Тема Аргументи ?нови [re: A]  
Автор shaman (MAC user)
Публикувано07.07.02 10:54



Привет, А !
Забелязвам, че се опитваш да заформим дискусийка ! Ще те помоля - говори конкретно ! Всеки може да каже "това е скапано, онова е скапано...", но без точна информация не става !
Оплакваш се, че не можеш да копираш на ZIP-а. Ще те посъветвам да го прегледаш ! Не би трябвало да има НИКАКЪВ проблем ! Правил съм го хиляди пъти и винаги си е работило супер
Преди се оплакваше, че нямало shortcut's ! сега пък казваш, че не може да ги ползваш, защото едната ти ръка е на trackball-a ! Ами.. те затова са shortcut, за да може с една ръка да ги ползваш. Все пак имаш 5 пръста (предполагам).
Само да напомня за една от многото нагли кражби на Micro$oft ! <Ctrl>+C i <Ctrl>+V. В MacOS има shortcut's от тогава, когато думата "Windows" се превеждаше на български само с "прозорци", а Бил Гейтс разглеждаше поредната MacOS и се чудеше какво и как да открадне, за да не изглежда много нагло !

Темата за мишката е обсъждана много пъти ! За един MAK потребител един бутон е напълно достатъчен и даже хора, които не са ползвали PC се чудят по същия начин по който се чудиш ти за това, защо им са на РС потребителите толкова бутони !
Но ако все пак не можеш без повече копчета - никой не те задължава да ползваш оригиналната мишка ! Просто отиваш в магазина и за около 25-30 лв. си купуваш един Logitech optical с 3 бутона и врътка, включваш го и си готов ! MACOSX има вградена поддръжка на многобутонна мишка !
Апропо... Карал ли си автомобил с автоматични скорости ? Там ползваш само единия крак

Mac-a e bokluk, osobeno OSX, ne se zablujdavaite. - А това е много интересно твърдение ! Остава само да ми кажеш защо мислиш така ! Аз съм човек, който зачита разумните доводи и ще се съглася с теб, ако ми дадеш точни факти за това, което те кара да мислиш по този начин ! Но !!! Държа да знаеш. че работя с МАК доста отдавна и знам много тънкости, така, че ако ти не знаеш как да направиш нещо не го приписвай като недостатък на операционната система !

MacOS - for creativity
Unix - for stability
PalmOS - for mobility
Windows - for solitaire


Тема Re: Abe otvorko,нови [re: Ariel]  
Автор AliBabach ()
Публикувано07.07.02 14:36



и аз като Shamana нямах намерение да споря с хора, явно далече под средното тиво на интелигентност, но пък така и така нямам какво да правя, а и гледам че другарчето Ариел се изживява и впряга доста в ролята си на 'razbiratch' да само няколкот неща ще допълня към казаното преди от мен:
1. < Samo deto mi plashtat za tova> - за пръв път чувам че щом някой му плащат за това, то ТОЙ Е НАЙ-ВЕЛИКИЯ в ОБЛАСТТА СИ, значи на мен като не ми плащат= олигофрен?
1)< edin Sun SPARC 5, da ti go pratia >да с удоволствие бих го взел, хобито ми е да събирам и подкарвам неща на стари антики за които хората и не подозират че могат да работят на такива машини - пример - на Правец 8С съм пускал прародителя на MacOS, има си и иконки, и кошче и всички екстри, ако ще пращаш Sparc-a -> gaboss@top.bg
2)<Tapak - vajna e efectivnostta> това за ефективността също си прав, и то сам не подозираш колко, но ми напомняш на един познат, който едва-едва назнайваше Фотошопа, и беше много очуден как аз правя на 4 пъти по-бавен компютър от неговия, за 5 мин нещо, което на него му отнемаше 2 часа. ВАЖНО Е ДА ЗНАЕШ КАК СТАВА НЕЩО! А не да обвиняваш черната кутия пред теб че се тутка.
3. <prodaljavai da si jiveesh v kamennia vek. > ами да, на ме си ми е добре тука, а ти продължавай да откриваш в XXI век, колелото, огъня и топлата вода

и пак един съвсем приятелски съвет - не се ядосвай, никой не се е родил научен, и ти подарявам любимата си фраза 'Не е срамно да попиташ, когато не знаеш нещо'
приеми че добрия специалист не заси от Платформата на която работи, когато знае как се прави.
Остани си със здраве.



Тема Re: Аргументи ?нови [re: shaman]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано07.07.02 21:53



Shte ti otgovoria nakratko, nedelia e vse pak. Caps se chetat po-lesno

Привет, А !
Забелязвам, че се опитваш да заформим дискусийка ! Ще те помоля - говори конкретно ! Всеки може да каже "това е скапано, онова е скапано...", но без точна информация не става !
Оплакваш се, че не можеш да копираш на ZIP-а. Ще те посъветвам да го прегледаш ! Не би трябвало да има НИКАКЪВ проблем ! Правил съм го хиляди пъти и винаги си е работило супер
NE SI ME RAZBRAL. KOGATO PREMESTISH PROGRAMA OT DESKTOPA TO MESTI !CIALATA! PROGRAMA, A NE PRAVI SHORTCUT. I POSLE NE MOJESH VECHE DA IA VARNESH BEZ VSICHKITE I VRAZKI DA SA OTISHLI NA MAINATA SI
Преди се оплакваше, че нямало shortcut's ! сега пък казваш, че не може да ги ползваш, защото едната ти ръка е на trackball-a ! Ами.. те затова са shortcut, за да може с една ръка да ги ползваш. Все пак имаш 5 пръста (предполагам).
Само да напомня за една от многото нагли кражби на Micro$oft ! <Ctrl>+C i <Ctrl>+V. В MacOS има shortcut's от тогава, когато думата "Windows" се превеждаше на български само с "прозорци", а Бил Гейтс разглеждаше поредната MacOS и се чудеше какво и как да открадне, за да не изглежда много нагло !
NAGLO-NE NAGLO, RABOTI. IA MI KAJI KAK MAC-A RAZBIRA KOMANDATA "COPY"? AZ OSHTE NE MOGA DA IA RAZBERA.

Темата за мишката е обсъждана много пъти ! За един MAK потребител един бутон е напълно достатъчен и даже хора, които не са ползвали PC се чудят по същия начин по който се чудиш ти за това, защо им са на РС потребителите толкова бутони !
AMI ZASHTOTO KATO NACHERTAIA EDNA OKRAJNOST ISKAM NA DESNIA I BUTON DA E DIAMETARA, A NE DA HODIA DO EDI KOIA SI PALETA ILI DO STATUS LINE! ZA CAD BEZ 2-RI BUTON GUBISH 100 CHASA POVECHE.
Но ако все пак не можеш без повече копчета - никой не те задължава да ползваш оригиналната мишка !
AMI NE POLZVAM. POLZVAM LOGITEX TRACKBALL - MNOGO E UDOBEN, BEZJICHEN, NO2-RIA MU BUTON E BEZSMISLEN
Просто отиваш в магазина и за около 25-30 лв. си купуваш един Logitech optical с 3 бутона и врътка, включваш го и си готов ! MACOSX има вградена поддръжка на многобутонна мишка!
DA. SAMO CHE UPDATE NA VELLUM SOLIDS OT CLASSIC 9 KAM OSX E KAM $2K. MALKO E NAGLO DA GI POSIKAM OT SHEFA SI, NE MILISH LI? OSOBENO KOGATO OSX ZA 2-RI PAT VECE NI UMRIA - PRI 2-RIA UPDATE. AZ NE MISLIA POVECHE DA SE ZANIMAVAM S NEIA! EI ZATOVA E BOKLUK OSX!

Апропо... Карал ли си автомобил с автоматични скорости ? Там ползваш само единия крак
KARAL SAM I KARAM - TUKA DRUGI NIAMA. TOVA NE GI PARVI PO-MALKO IDIOTSKI, A AUTOGEARBOX ZA COMP. OSHTE NIKOI NE E IZMISLIL. KOITO IZMISLI, BATE BILI SHTE MU DISHA PRAHTA.
Mac-a e bokluk, osobeno OSX, ne se zablujdavaite. - А това е много интересно твърдение ! Остава само да ми кажеш защо мислиш така !
KAZAH VECHE - POVECHE NIAMA DA POVTARIAM
Аз съм човек, който зачита разумните доводи и ще се съглася с теб, ако ми дадеш точни факти за това, което те кара да мислиш по този начин !
SAJALIAVAM, NO ZA 2 UPDATE-A 2 PATI PODRED DA GUBIA FAILOVATA S-MA - AKO TOVA NE E BOKLUK, NE ZNAM KOE E. KOGATO EDIN KOM SE RESTARTIRA S "PULL THE PLUG", TOVA E AKSHON A NE COMP.
Но !!! Държа да знаеш. че работя с МАК доста отдавна и знам много тънкости, така, че ако ти не знаеш как да направиш нещо не го приписвай като недостатък на операционната система !
LIPSATA NA OS NE E LI NEDOSTATAK NA OS?

MAINATA MU, POVECHE NIAMA DA GO PIPAM TOIA MAC







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.