Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 17.06.24 
Градове
   >> Ловеч
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема тема за лучник  
Авторнocтaлrичнa (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 12:59



Здравейте,
родом съм от червен бряг и съм живяла там до 8 г. но отдавна съм далеч
мъчно ми е и ми липсва едно основно нещо
даваха ни го в градината за следобедна закуска
викахме му "лучник" беше като питка извътре със запръжка от лук
понеже няма клуб червен бряг а вие ловчанлии сте близо, може би също някоя баба го прави все още, питала съм кулинари от всички краища на българия и никой не го е ял дори
говоря за 80-те години, но не вярвам рецептата да е потънала и да не се прави повече лучник
та искам да си направя, много моля ако има някой който може да ми помогне да намери рецепта, благодарско ще има от мен:))
целувки, градчето ви е прекрасно



Тема Re: тема за лучникнови [re: нocтaлrичнa]  
Автор Pavlinski (Познатият)
Публикувано27.09.08 00:14



Здравей!Аз съм от Плевен и знам едно място където продават лучници.Това е една квартална сладкарница,която все още предлага лучници - собствено производство.Много пъти съм си купувал и винаги са били много вкусни!!!Предлагам ти и ти да опиташ,когато имаш път към Плевен





Тема Re: тема за лучникнови [re: нocтaлrичнa]  
Автор hricava (запознат мъж)
Публикувано13.10.08 14:21



ЛУЧНИК

Продукти: брашно 400 г (2 чаени чаши), сол 3 г (1/2 чаена лъжичка), вода 100 мл (1/2 чаена чаша), натрошено сирене 100 г (1/2 чаена чаша), растително масло 100 мл (1/2 чаена чаша), кромид лук 400 г (5-6 глави), яйца 2 бр.
Ситно нарязаният кромид лук се задушава до омекване с малко вода и половината количество мазнина, след което се разбърква със сиренето и разбитите яйца.
От брашното, солта и водата се омесва тесто, от което се разточват 5 кори.
Корите се нареждат една по една в намазана с мазнина тава, като четирите от тях се поръсват с мазнина и част от плънката, а най-горната кора се поръсва само с мазнина. Лучникът се пече в силна фурна до зачервяване.

Рецептата е от една 30 годишна книга "БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНА КУХНЯ", която аз много си уважавам и с рецепти от нея замествам жена ми понякога.Ако искаш пиши на hrisvasilis@gmail.com ще ти я пратя в електронен вид..



Тема Re: тема за лучникнови [re: hricava]  
Автор apv (новак)
Публикувано27.12.08 00:49



за лучника има доста варианти,баба ми е от Червен бряг и това си беше едно от най-правените неща в нашата къща-вместо тези пет кори тя правеше еднапо-голяма и една по малка- а плънката беше в различни варианти:
1.с нарязано на кубчета месо-може да е всякакво- според вкуса на правещия лучника -в мазнина се запържва нарязан на полумесеци лук -около 5-6 глави-че и повече заедно с месото ,след което се прибавя доматен сок за готвене- или белени нарязани домати,и когато водата поизври и стане доста гъста маса се прибавя ,чубрица,черен пипер и сол на вкус така приготвената плънка се разстила върху голямата кора-тя е разточена максимум до дебелина 1 см и е по -голяма от тавата в която ще се пече лучника,отгоре се поставя по-малката кора-и върху нея се обръщат краищата на по-голямата- получава се нещо като пица калцоне,преди да се сложи да се пече се надупчва с вилица.
2.с риба и лук
3.със сирене лук ,спанак и яйце и др.



i]


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.