Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 26.04.24 
Градове
   >> Ловеч
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Каква е тази крепост?нови  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 17:35



Каква е тази крепост над Ловеч?-попитаха ме едни чужденци,когато ги заведох там.И понеже не съм от Ловеч, и понеже там няма никакъв надпис им казах,че тя е построена от кръстоносците от Западна Европа;затова българите не са поставили надпис.
Голям зор видях и с кръста, и с лагера "Слънчев бряг",но пак се оправих по подобен начин.Лошото е, че те си тръгнаха със самочувствие а аз като посран от безхаберието на общината.
P.S.Това го пиша за 2-ри път,надявам се да се задържи поне няколко часа-затова съм толкова гневен!!!!



Тема Re: Каква е тази крепост?нови [re: kиko]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 10:16



kreposta e dobra.nali jiveia tam.



Тема Re: Каква е тази крепост?нови [re: bobi]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 21:27



Абе то ,че крепоста е добра, добра,е-т.е. много яка,ама никъде не пише от кой век е, кой е живял там. Сигурен съм, че и ти не знаеш- затова питай кмета!



Тема Re: Каква е тази крепост?нови [re: kиko]  
АвторЛoвъц (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 04:55



Крепоста над Ловеч не е строена от никакви кръстоносци, баси дивотията от къде го измисли пък тва? Намери подробна средновековна история на България, там пише това онова. Ловеч е един от най-старите и значими градове в българската история. Много историци считат че през 1187-1188 нещо се е случило в Ловеч... Чети и не дрънкай глупости пред чужденци!



Тема Re: Каква е тази крепост?нови [re: Лoвъц]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 18:58



Това само ти си го знаеш!!!!



Тема Re: Каква е тази крепост?нови [re: kиko]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано09.03.06 00:15



Ама и ти много знаеш, ей. Попитал двама-трима старци за Слънчев бряг и те не знаели, щото примерно са се връщали от Умаревци от нивата или въобще не са местни. Примерно. Аз съм от Ловеч и не познавам ловчалия, който да не е чувал за Слънчев бряг, да не говорим, че всеки е виждал кръста на скалата, където е бил лагера. Може и такива да има, хора всякакви. А и имА късмета да срещнеш единствения човек в тоя форум, който зане историята на града и крепостта. БРАВО! А ти знаеш ли я като даваш компетентни мнения? А на твоя град знаеш ли си я та си тръгнал нас да укоряваш в нещо, което не знаеш? За това, че в града цари безработица и че има малко хора - ами къде не е така? Но е факт, че тая зима като си бях там трудно си намирах място в кафетата след седем, а и през деня си бяха доволно пълни, не знам ти за кои ресторанти говориш. Иначе младите хоря бягат, но не само от Ловеч.

They try to build a prison for you and me to live in...


Тема Re: Каква е тази крепост?нови [re: kиko]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 10:53



Ловеч е един от най- красивите градове в Северна България и със забележително минало,с което малко градове могат да се похвалят.Макар, че съм от друг град още от ученич. години съм се интересувал от историята на града и смея да твърдя,че добре я познавам.Затова, когато ми гостуват чужденци,винаги ги водя в Ловеч.Унизителното е,че поради безхаберието на общината и на гражданството,на такива забележит.места няма никакви пояснителни надписи и всичко тъне в забрава и немара.
Жалко,че останах неразбран и от такива дебели глави градът ще почива само на лаврите останали от времето на соца.Много, много жалко............



Тема Re: Каква е тази крепост?нови [re: kиko]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано09.03.06 20:50



Прав си за това, че общината по принцип не прави необходимото за Ловеч и с нищо не допринася за доброто име на град с такава история и значимост, но напоследък като че ли се забелязва някакво събуждане от тяхна страна. Ето крепостта и паметника на Левски вече са осветени, а и за някакви сцени и представляния там четох. А и мисля, че по-рано съм виждал табелка на крепостта точно в самия край към паметника, на която пишеше нещо за нея, но не помня вече какво и не знам има ли я още. Както и да е, историята на крепостта я знам, защото съм се интересувал и съм чел. А това, че много от нашите забележителности не им се отдава подобаващото значение и внимание е неоспорим факт, който дразни и мен достатъчно. Факт, който лично съм установил е, че много малко българи знаят нещо за Ловеч, а някои дори за моста не са чували. Аз по-скоро се подразних от думите ти, че никой в Ловеч не си знае историята и не му пука за нея и затова реагирах малко остро. Защото това, че общината нехае за историята на града и не смята за необходимо да поставя пояснителни табели и прочие не значи, че гражданите не я знаят, не я уважават и не са горди с нея.

They try to build a prison for you and me to live in...


Тема Re: Каква е тази крепост?нови [re: kиko]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 15:20



Ами да....Нали точно от това наше незнание се възползват нашите братя македонци и с лекота си присвояват нашата история и се помпят със самочувствие.....Един българин като си тръгне от даден исторически обект,трябва да си тръгне със самочувствие и да разкаже на поне още 10 свои познати за него, а не да се чуди това каменоломна ли е,макет на нещо ли е или кариера за камъни.



Тема Ти в час по история НЯКОГА влизал ли си?нови [re: kиko]  
Автор BeнaбилиМодератор (5-18)
Публикувано13.03.06 17:02



Или просто си пропуснал средновековна история на България и начало на Второ Българско Царство?

Айде малко неща за четене:




А за информация за Ловеч - аз си имам и снимки и листовки за Ловеч. И като водя чужденци някъде гледам да знам къде ги водя...
Кръстоносци дето са строили в България? Ти сигурен ли си че си чел каквото и да е било за световната или за нашата история?

ПС: Пак добре, че не ни пита и чий е оня паметник до крепостта...

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...

Редактирано от Beнaбили на 13.03.06 17:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.