Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 01.05.24 
Контакти
   >> Любов
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Продължавам да...  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано05.09.13 21:31



недоумявам, защо хората отделят толкова време, нерви и внимание на интриги, на негативни цели, на отмъщение, на подмолни и скрити действия...
Рано или късно истината излиза и какво..... трябва да се чувстваш горд, че си успял да подведеш някой ли? Баси жалката картинка...
Абе аз едва ли ще променя света, ама и света едва ли ще промени мен....така че и въпроса ми май е излишен, ама наистина ми е чудно...та ако искате кажете две думи...Защо? Какво удоволствие носи, да се потопиш в негативизма, да лъжеш, да мамиш и да манипулираш, като има толкова красиви неща, на които да се радваш...
Дали пък безсилието, не ражда гадостите...



Тема Re: Продължавам да... [re: Лили М]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано05.09.13 21:43



Отмъщението е сладко.



Тема Re: Продължавам да... [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано05.09.13 21:49



А що за човек трябва да си, за да ти е сладко?
Някой път се допускат неволни грешки, някой път пък просто обстоятелствата притискат, а пък някой път просто се прави избор...и какво, трябва да си го върнеш така ли? По гнусния и подмолен начин, а не очи в очи?
И тогава ще се почувстваш горд и спокоен...
Баси...
Искренно се радвам, че на мен това не ми е сладко...



Тема Re: Продължавам да... [re: Лили М]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано05.09.13 21:58



Ми некъв долен подъл тип. Отмъщението е биологична функция, иначе всеки ше праи квото си иска.



Тема Re: Продължавам да... [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано05.09.13 22:06



И чрез отмъщение контролираш действия?
Изумявате ме....


Да, биологична функция на някакви дребнави душици, които освен да породят недоумение, нищо друго не постигат...
А не смяташ ли, че като отмъстиш, засягаш повече себе си, вместо да навредиш на другия...постигаш някакво временно удовлетворение, но пък губиш много повече....губиш съвестта си...особено, ако си отмъстил подмолно и чрез заблуда...
Или вече губим човешки образ и думата съвест няма значение?



Тема Re: Продължавам да... [re: Лили М]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано05.09.13 22:35



Само да обясня, какво ме провокира да пусна темата...щото то май излезе..че кой знае какво е станало, а то нещо твърде елементарно...


Просто човек, който преди време беше махнат от скайпа ми, се свърза пак с мен, но под друго име...та...от една седмица ме врънка за кафе...просто и само кафе...и накрая просто прати СМС, че няма да дойде...
Това е...та наистина ми стана интересно, колко време загуби, за да ме навива за това кафе, колко енергия...и накрая дечко, се радва че ми вързал тенекия...
Е, кажи ми....това ли е сладкото...
Та за това казах, че недоумявам......що човек губи толкова време...за глупости... А аз пък си имам нова гривничка...



Тема Re: Продължавам да... [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано05.09.13 22:40



Винаги съм се възхищавала на хора, които могат да направят всички тези неща, но не го правят. Това за мен са силните хора. ... Усещаш как могат да те смачкат ако поискат, но дори да ги провокираш, те не го правят, а те покоряват с пробуденото чувство на уважение и подход, който те "обезоръжава".
Подмолните игри, манипулации с цел унижение, интригите, хвърляне на кал ... всички тези неща, за мен са признак на слабост и липса на чест. А честа е самоусещането за собствената сила и достойнство ... имаш ли ги, не би се накалял с такива игрички.


Човек уверен в собствената си значимост, участва в открити битки, не използва к.... номера.

Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: Продължавам да... [re: roshava]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано05.09.13 22:50



Рош, за да пусна тази тема, ме провокира нещо елементарно..но отдавна се замислям, над това което си написала...
Но знаеш ли, все пак това е хубавото, че човек има своя избор...и че когато види, че е манипулиран и че даден контакт не му носи нужното, той просто го спира...и продължава напред...Но никога не бих се наела да калям и да отмъщавам..под моята чест е, както ти се изразяваш..
А хора разни, просто трябва да се допускат само такива, които наистина си струва, защото иначе можеш да попаднеш насред тинята от човешки страсти и да се чудиш от къде ти е дошло....
И продължавам да се убеждавам, че безсилието поражда агресията и гадостите, ама....кой както иска..така да живее...





Тема Re: Продължавам да... [re: Лили М]  
Автор roshava (диване)
Публикувано05.09.13 23:08



Разбира се ... или има достойни дела, пък било то и битки ... или контакта не си заслужава. Да се набутваш с отрицателни емоции, заради нечие чуждо безсилие, е като да наказваш себе си, за това че друг е слаб. Няма никакъв смисъл.



Nobody thinks the way I do
I guess that nobody dares...

Тема Re: Продължавам да... [re: roshava]  
Автор Лили М (усмивка)
Публикувано05.09.13 23:28



Да се набутваш с отрицателни емоции, заради нечие чуждо безсилие
Ама то таже и не можеш да се набуташ, защото просто недоумението от такова поведение е по-силно от отрицанието....

...поне при мен де...
Както и да е....просто даже не виждам смисъл в това, да се обсъждат такива хора..нека си се наиграят на воля......щом това ги прави щастливи....
А сега казвам лека нощ..
Мисля да си припомня този филм...макар, че още не мога да го гледам спокойно Патрик Суейзи, като знам че е починал....беше велик!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.