Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 24.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Търся причининови [re: mountainlake]  
Автор specular (член)
Публикувано05.04.10 01:14



Честно казано не разбирам какво говориш и какво си разбрал. Егото и от двете страни винаги си стои в каквито и да е взаимоотношенията. Разликата е в самото развитие на егото. В първия случай, то не е отделено от природните закони. Във втория започва да се отделя и да проектира себе си във всичко. Другият е използван за самоопознаване. Затова примерно трябва да смятаме, че притежава качествата от които ние се нуждаем. Точно в този случай, самият обект няма голямо значение, а качествата които ни се струва, че има. Повечето хора които казват, че не могат да кажат какво точно ги е привлякло у другия, и любовта е необяснима са точно на това ниво. Тъй като те не се познават, не познават и това което са видили в другия и са били привлечени. За тях всичко е мистерия.... Тази любов е нетрайна също като предния вид, защото егото и желанията му се менят бърозо, бързо му и омръзват, и то търси нещо ново. В третият вид, егото се опознало, с което човек е готов да опознае другия и да го оцени комплексно, като отделен индивид. Така че в този варианд, обекта има най-голямо и истинско значение, и е способен да ни промени чрез собствената си индивидуалност. Така че ти реално не знаеш какъв би бил с него и това е интересното.



Тема Re: Търся причининови [re: specular]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано05.04.10 08:55



Ами разбрах те отново.

Аз съм в преходна фаза между второ и трето ниво. Засега трето ниво ми се струва непостижимо и невъзможно, но след като съм се запътила натам, все ще го стигна някога.



Тема Re: Търся причининови [re: mountainlake]  
Автор Hisia ()
Публикувано05.04.10 09:31



Ти си и с двата крака в началото на второ ниво. А това, което ти се струва като трето ниво е само твоят Свръх Аз, който искаш да постигнеш.


Точно за това анализираш, контролираш и разчленяваш .... търсиш само определени качества които да вземеш от другия, за да ги придобиеш. Не се заблуждавай, че ти пука кой седи насреща, интересува те само, какво има той, което ти искаш да придобиеш, което липсва на твоят Свръх Аз.


Нямаш сетивата за трето ниво.



Тема Re: Търся причининови [re: mountainlake]  
Автор Hisia ()
Публикувано05.04.10 09:34



И защо да обричам на смърт живото?
Ти ще го разчлениш веднага, за да видиш дали нещо в него ти трябва за твоят Франкенщайн ... т.е. пак няма нищо да разбереш, камо ли да запазиш живо.

п.п.
Поне по 5 начина съм ти ги обяснила тези неща, но уви, ти ги уби и реши, че не са хубави мъртъвци.



Тема Re: Търся причининови [re: mountainlake]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано05.04.10 09:51



Не е ли яснотата предхождащото приемането и разбирането. И като така развитие?



Тема Re: Търся причининови [re: Hisia]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано05.04.10 10:01



Да, сигурно съм където казваш. А че нямам сетива за трето ниво, това и аз го знам.



Тема Re: Търся причининови [re: Hisia]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано05.04.10 10:03



Виж, ти не даваш право на човека отсреща да има свободна воля. Ти продължаваш да ме убеждаваш, че трябва да правя това, което ти искаш, за да си доволна. Бих го правила, ако ми харесва и смятам, че би ми помогнало, но не и просто да го направя защото ти ми казваш това. Някак си не си достатъчно наясно с психиката на хората ми се струва.



Тема Re: Търся причининови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано05.04.10 10:07



Не. Доверието е предхождащо приемането. Случва ми се много често да не ми разбират нищо от това което говоря, но да го приемат и то да започне да действа в човека. Разбирането също е усещане, че правиш нещата така както трябва и че тече процес примерно в теб, който точно така трябва да протича. Друг е въпросът, че лично аз предпочитам яснотата и по този начин винаги съм действала в себе си. До сега това е единствения мой метод за познание. Вероятно може да трябва да го сменя, знам, но ще видя как и кога.



Тема Re: Търся причининови [re: mountainlake]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано05.04.10 10:18



Сама разбираш, че доверие без яснота е манипулативна техника. Остава надеждата за добри намерения.



Разбирането няма как да е на база на друго, освен на яснота. Ако не си разбрал какво си разбрал, ебала съм ти разбирането. Остава стискането на палци пак, от всички възможности някакси да си уцелил.

Няма за какво да се притесняваш. Рано или късно всеки вижда двете страни на медала, така, че ще можеш да прецениш кое ти е полезно.



Тема Re: Търся причининови [re: Cвoбoднa вoля]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (старо куче)
Публикувано05.04.10 12:18



Вярно казано.


Е, има едно гадно усещане, като
разбереш, че си си стискал прав палците на краката, ама се свиква ...

разклати преди употреба


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.