Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 23.05.24 
Контакти
   >> Любов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към specularнови [re: fleurdelys]  
Автор specular (член)
Публикувано18.04.10 14:56



Може да си противоречат думите, но това което стои реално зад тях има по-различен смисъл и е много повечето то това което съм споменал, и не смятам за необходимо да пиша. Жената за която става дума, разбира се е по-различна от масата за която съм направил обобщението. Така, че нейните представи, не се градят на въздух, който най-лесно може да се покаже (ако не докаже), че е просто празно пространство. Освен това, когато идеалното, не може да се докосне до реалното, и подобни представи могат дълго да съществуват. Затова и поетите обичат да възпяват драми, нереализирана любов, защото представата за нея се запазва, както в момента на изграждането й. Всяка реализирана любов, напротив, се разрушава, под натиска на тривиалното... В реалността която изживяваме всеки ден става разрушаването на идеалното.



Тема Re: Въпрос към specularнови [re: fleurdelys]  
Автор specular (член)
Публикувано18.04.10 15:07



Песента е хубава, но филма не го понасям. Но да си призная съм го гледал 2 пъти заради чаровната актриса :Р... Мразя филми за човешката слабост... За мен истинската драма на живота е когато правиш всичко по силите си, и пак се проваляш, защото такъв е живота. Не когато сам си създаваш драми, защото се движиш по течението без да знаеш кой си и какво реално искаш...



Тема Re: Въпрос към specularнови [re: specular]  
Автор Изaбeлa (вода и лед)
Публикувано18.04.10 15:17



Милото то, заблудено до безсъзнание и все още мислещо, че мъжа е умен реалист, а жената тъпа и тънеща в илюзии.




Май си пропуснал малката подробност, че имената които споменаваш, са писали по времето на Патриархата. Тогава на жената дори не и е боло давано да се учи да чете, а така науката е загубила много гениални умове. Но то умното си е умно, а мъжа винаги ще си остане един добър бизнесмен. Не напразно един от тези мъже бе казал, че зад всеки успял мъж се крие ..... нали се сещаш кой?
А това е признанието, за жените, които са имали идеите, но не и възможността да ги реализират от свое име, за това са помагали на тези видни личности и са им давали идеите си, макар и да знаят, че никога никой няма да разбере, кой всъщност е стигнал до тях.

Да си известен, да ти пишат името тук и там ... каква горделивост и проява на лош вкус. Да дадеш, само за да има шанс идеите ти да просъществуват и помагат ... какво благородство.

да се кара с човек който не й е на нивото
баси горделивеца. Не съм му била на нивото ..... Благодаря ти Господи, че си ме предпазил, да не му сляза на нивото на този безумец!

Редактирано от Изaбeлa на 18.04.10 15:19.



Тема Re: Въпрос към specularнови [re: specular]  
Автор fleurdelys (à la lie!)
Публикувано18.04.10 15:43



Учудваш ме с нещо. Имаш толкова типично и просто мислене, пък се занимаваш с такъв като мен, от който не можеш да получиш нищо. Нито можеш да ме разбереш, нито като Изабела да получи възможност да се опитва да се кара с човек който не й е на нивото...

Нямам намерение да те учудвам и нищо не очаквам от теб. А що се отнася да мисленето ми, не си този, който ще ми каже в каква форма да мисля. Личи си, че не обичаш да ти опонират. Рязък си в оценките си, правиш се на велик филисоф, който перифразира "великите" и си мислиш, че си многооо оригинален. Глупаво е !

Признаваш, че си противоречиш ..., нима е възможно ? Ха, продължавай, може някой ден да стане ЧУДО-то

!

Защо наричаш жената, за която си писал ЕДНА, ако тя наистина не е прилича на нас от масата ? Една = една от многото ? Една - показател на референтна неопределеност, неидентифицираност , обособяване на "обект" от общия клас, демек от масата .
И не отговори все още на въпроса каква е представата на тази ЕДНА за теб. И какъв е тоя театър, който ти играе ? Нали е много прагматична ? Прагматиците не обичат да театралничат. Да не би да страда от раздвояване на личността ?

Има доста неща, които не се връзват. Нещо не си много ясен в ПРЕДСТАВИТЕ СИ





Тема Re: Търся причининови [re: mountainlake]  
Автор steffani (чета си тука..)
Публикувано18.04.10 16:21



Ъмм.. не ми е ясно..
Любовта е отношение за мен. Та дори да е към човечеството, вселената, Бог или каквото там първично и необятно начало си харесва човек..
Добронамереността по презумпция едва ли е любов.
Или просто не разбирам?

Да обичаш толкова кратко, а да забравяш толкова дълго...


Тема Re: Въпрос към specularнови [re: specular]  
Автор fleurdelys (à la lie!)
Публикувано18.04.10 17:05



нейните представи, не се градят на въздух, който най-лесно може да се покаже (ако не докаже), че е просто празно пространство.

При анатомичен прочит на по-горе написаното, се хванах за главата ...

Възможно ли е толкова алогизми в едно изречение ?

ахахахахахха, според теб въздухът най-лесно може да се покаже (чакам доказателство за това), че е просто празно пространство . Че какво друго да е въздухът ?

Поздрав за теб REQUIEM FOR A DREAM - саудтрак на филма Гладиатор.


Specular speculari speculum

"Amor vincit omnia et nos cedamus amori" Vergil, демек Вергилий. Чел ли си го ?





Тема Re: Въпрос към specularнови [re: fleurdelys]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.04.10 17:22



Обаче въздухът не е празно пространство.Ако не дишаш въздух няма да си жива.Схвана ли колко е плътен той?


Ето нещо и за теб.Истинската драма на 21 век.



Щом си говориш с даден човек на език различен от този на останалите, значи го обичаш.

Тема отново нон-сенснови [re: specular]  
Автор fleurdelys (à la lie!)
Публикувано18.04.10 20:08



Ти си мислиш, че човек ако искрено мисли нещо, то това не е фалш, а е истина. Нима е така??? Кога и къде съм го казала ? Не разбирам мисълта ... , а камо ли да я напиша ...

Аз да съм писал, че не й вярвам в това което мисли?

Ако вярваше на тази ЕДНА, нямаше да пишеш, че ти играе театър. Можеш ли да вярваш в някого и едновременно да се съмняваш в неговото поведение ? НОН-СЕНС !

Specular specularia speculum
Amor vincit omnia et nos cedamus amori
Vergil


[image]http://imagesfeerique.blogspace.be/image/1251452945.gif/[/image]



Тема Re: Въпрос към specularнови [re: blood2]  
Автор fleurdelys (à la lie!)
Публикувано18.04.10 20:11









Тема Re: отново нон-сенснови [re: fleurdelys]  
Автор Cвoбoднa вoля ()
Публикувано18.04.10 20:23



Много яки картинки:))) Много си нежна






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.