Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Тема Разписах се на едрия лов...нови  
Автор xumepa (симпатичен)
Публикувано16.10.06 09:12



Ето какво ми излезе в събота... за съжаление е хвърлил рогата, но за мен ще си бъде най ценния лов, защото е 1ят ми на излизане за едър дивеч... 1 изтрел - 13/0 (бях се подготвил за прасе)

Малко след като падна този сръндак - около час след това, ми звънна телефона - един колега дето си беше сменил позицията и се чудеше как да дойде при мене.. Докато говорех с него чух че кучетата пак вдигнаха нещо отдолу под мен - докато го питах - Чуваш ли кучетата на около 30-40 метра видях да претичва нещо - докато хвърля телефона, докато вдигна пушката животното застана така, че и камък да хвърлех нямаше да може да премине - толкова гъсто беше... виждах му само главата и част от гърба - огромна кошута - поне на фона на сръндака който падна преди това...сигурно 3 пъти по голяма... гръмнах и... нищо.... следващите 3 пусии и те гърмяха - нищо... Никога повече няма да си нося телефона на излет... или поне никога няма да вдигам преди да е свършила гонката :)



Селянин БЕЗ колело

Редактирано от xumepa на 16.10.06 09:19.



Тема Re: Разписах се на едрия лов...нови [re: xumepa]  
Авторropckия (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 11:49



Честито!
Ние бяхме за фазан.......хубаво време,много бързо имахме отстрелната
норма и на софрата.....
Позволихме си гонка на няколко дола с ниски храсти,но паднаха само
една дива котка и два чакала.



Тема bravo be pezvenkнови [re: xumepa]  
Авторarkadi (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 16:49



ne znae6 li 4e po takiva jivotinki ne se strelya.ne e krasivo.ako razbere gorskiyat 6te ti saderat gazinkata



Тема Re: Разписах се на едрия лов...нови [re: xumepa]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 17:14



eeee, ne taka de....po takova neshto ne se strelja - prosto ne e interesno....ako njakoga poglednesh v ochite takova jivotno kogato umira, shte vidih kak plache... ne e gerojstvo da se ubie toja "edar divech"!



Тема Re: Разписах се на едрия лов...нови [re: nobody]  
Авторzkk (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 18:43



Честито колега !
Разбирам те и ти е за първи път !
Последния път когато убих сърна беше преди 8 г. след като беше ранена и я приклах, така ме гледаше и плачеше, че реших по този вид било /сърни или елени/ повече да не стрелям. Трофеите си ги имам !
Освен това, ако стоиш неподвижно може и да те блъсне или да спре до тебе. Помня една я докоснах по гърба !
Наистина няма тръпка и ако не си от категорията мръвкари, ще осъзнаеш, че общо взето е гадно да стреляш по този вид !
Доколкото знам сърните този сезон са на подборен режим, но в другите райони може и да е различно.



Тема Re: Разписах се на едрия лов... [re: zkk]  
Автор xumepa (симпатичен)
Публикувано16.10.06 20:26



На мене още ми е кофти - и сигурно ще ми бъде още много време.... месото няма никакво значение...
Имахме си бележка... всичко е законно....

Делнах снимката, че нещо ми докривя и на мене :(

Селянин БЕЗ колело

Редактирано от xumepa на 16.10.06 20:30.



Тема Re: Разписах се на едрия лов...нови [re: xumepa]  
Авторropckия (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 13:31



Така е приятелю......ще привикнеш и с упреците на това хоби!
Имам приятели ловци,при които ако кучетата им се ..заплесват..
по сърни почват наказания,допълнителни тренировки и як бой....
Може да не ти се вярва,но веднъж пред очите на цялата дружинка,
гонче бе бито със синджир,толкова пъти, колкото колкото пъти прояви интерес към простреляна сърна.За заек да не говорим.....
Това наистина е друга тема,но e вярно че в много региони не се стреля по сърни.....
Упражнявам подборен отстрел с ..Мазалат..от 8-9години,но само веднъж
отстрелях сърна която куцаше и изоставаше значително от стадото...
Раната и не бе огнестрелна както очаквах,а явно се беше измъкнала
на косъм от зъбите на чакалите......Само кожа и кости беше горката.
Освен четирите бута,нищо друго не можеше да се отбере от нея.





Тема Re: Разписах се на едрия лов...нови [re: ropckия]  
Автор xumepa (симпатичен)
Публикувано17.10.06 14:18



Без да искам да влизам в излишни спорове.... се замислих над следното...

Каква е разликата между сърната и дивото прасе.... Да - визуална има огромна - едното е красиво, другото не (поне по човешка преценка)... обаче и двете животинки сърце носят.... така че ситуацията не ми пука за прасето, според мен е просто самозаблуда за моралните ловци..... дет се казва лъжем себе си......... Вие как мислите ?

Селянин БЕЗ колело



Тема Re: Разписах се на едрия лов...нови [re: xumepa]  
Авторzkk (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 18:43



Има разбира се разлика ! И тя е в това, че ти си човек, а не животно и ловуваш не за да се нахраниш. Втори е въпроса, дали в този спорт с убийство, се стремиш да дадеш някакъв шанс на животното, вкл. и вида или търсиш най -лесния начин, при това въоръжен като за война, да застреляш от чакало или засада нещо безобидно ! И ако за подборния лов, все пак трофея е нещо с което можеш да впечатлиш околните, то при груповия - сърните и елените са най - беззащитните. При прасето е по - различно, особено при преживелите 5-6 години от гонките ! Има тръпка, съпротивлява се, крие се в най гъстото, натиска се и потегля като торпедо, ако го изкарат кучетата, и без да напада гледай да не си му на пътя ! Това е адреналина от този лов !



Тема Re: Разписах се на едрия лов...нови [re: zkk]  
Автор xumepa (симпатичен)
Публикувано17.10.06 20:49



Прав си........

Селянин БЕЗ колело




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.