Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 12/70 или 12 магнум???нови  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано30.06.06 23:01



разлики
недостатъци
преимущества

всичко важно, но на прима виста...

чудя се кой от двата калибъра да избера...

...и твойта майка също!



Тема Re: 12/70 или 12 магнум???нови [re: snobar]  
Автор ACМодератор (Sixpounder)
Публикувано01.07.06 00:19



по-големият, освен ако не търсиш лека пушка. или ако не искаш да платиш по-ниска цена.

в магнум можеш да стреляш обикновени патрони. затова ако търсиш максимално много варианти за патрони, вземи магнума.



Тема Re: 12/70 или 12 магнум???нови [re: snobar]  
АвторDDD (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 09:30



Все едно е. Няма съществена разлика.



Тема Re: 12/70 или 12 магнум???нови [re: AC]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано01.07.06 21:31



Абе, да ти кажа, нещо не ми се иска да се вкарвам във висок ценови сегмент. дори, в среден...по-скоро ми се искаше да е нещо около 1000лв., да върши работа, да изпитвам удоволствие от стрелбата с нея и да не ме е яд, ако и надера приклада примерно (не, че е лесно, но все пак).
Мислех да взема нещо руско...обаче руското не е съветско. Има избор и на турски пушки. Дори днес гледах една турска (не помня марката), абсолютно копие на ИЖ, с вентилирани цеви, които били австрийски, 12/70...обаче на много ниска цена (450лв.), и съм малко предубеден. Въпреки, че търговецът ми каза, че е по-добра от ИЖ 27, който пък е с 100лв. по-скъп. Прикладвах и двете пушки, и определено турската ми беше по-удобна...по-лека, по-комфортна някак. Вчера гледах друга турска пушка, която струваше около 850лв., копие на берета. Също много удобна...та се чудя.

...и твойта майка също!



Тема Re: 12/70 или 12 магнум???нови [re: snobar]  
Автор ACМодератор (Sixpounder)
Публикувано03.07.06 08:19



ми не знам, аз имам опит само с помпите. колкото до приклада, пластмасата е грозновата, но е лека, и да я надереш все тая.

разликата между 12-70 и магнум пушка няма да е кой знае каква в ценово отношение. или поне при нас не е.



Тема Re: 12/70 или 12 магнум???нови [re: AC]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано03.07.06 13:05



Освен това има и ценова разлика и в "джепането"- патроните за вариант Магнум са по-скъпи от 12/70!





Тема Re: 12/70 или 12 магнум???нови [re: фeн]  
Автор ACМодератор (Sixpounder)
Публикувано03.07.06 18:46



е това не е проблем защото може да си гърми 12-70 и в магнум пушка със същия успех. пък ако реши, че му трябват магнум патрони, да си купи една "шепа" за когато му трябват.



Тема Re: 12/70 или 12 магнум???нови [re: AC]  
Автор snobar (Fuckers League)
Публикувано03.07.06 21:43



патроните ги реших...
сега се двоумя руско, турско...или нещо чешко



...и твойта майка също!



Тема Re: 12/70 или 12 магнум???нови [re: AC]  
Автор edin_lovec (минаващ)
Публикувано05.07.06 15:56



То че гърми - гърми, но казват че се губят много газове докато премине тези 6мм дето са по-широки. Освен това там куршумите не се били центрирали добре понеже "хлопали". Мерил ли е някой начални скорости и групи с едни и същи патрони в 12-70 в 12-70 и 12-76?



Тема Re: 12/70 или 12 магнум??? [re: edin_lovec]  
Автор ACМодератор (Sixpounder)
Публикувано06.07.06 08:19



e няма как да се губят газове щото гилзата се разтяга и уплътнява. просто не виждам къде ще е тая загуба на газове.

колкото до центрирането, малко ме съмнява, че ще е от особено значение, но може да се пробвам някой път за групи. за сравнение, представи си 357 и 38 в револвер. 38 се води един от забележително точните пистолетни калибри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.