Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Тема да позная ново оръжие..какнови  
Авторkaлмyka (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 23:47



Ще купувам оръжие ИЖ 27м с 2 спусъка,с сменяеми шокове.Нов съм,първо оръжие ще ми е.Как да позная в магазина че ми продават нова пушка а не оръжие на 2 или 5 сезона.Не разбирам чак толкова много та да знам какво да гледам.Ще ми е от полза ако някой ми сподели малка част от опита си в това отношение.Разбрах и друго , че ако искам ИЖ , да ида до Пловдив и да си купя от там,така ли е , в Пловдив ли е представителя за ИЖ за БГ.Ако е така и някои знае адрес телефон сайт е-мейл ще се радвам да сподели.
Предварително БЛАГОДАРЯ на колегите.



Тема Re: да позная ново оръжие..какнови [re: kaлмyka]  
Автортaтko ти! (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 00:40



Новото оръжие ще познаеш по ръждата, и фактурата дето задължително трябва да ти издатат в магазина. Щото после с нея отиваш в милиционерницата да ти зачислят пушката!
При тези на 2, 3 или 5 сезона, в 99 % от случаите ще ти го предложат с милиционерско разрешително - някой да ти го продаде!!!!
Но това (при някаква - добра цена), не означава че Ижовка - произведена преди 1989 г (а ако е особено и с шемпъл Made in USSR) я прави по лоша. Напротив тези пушки са за предпочитане (при нормално стопанисване до момента разбира се!). Произвеждани са серии за бавшето ГДР, които наистина са нещо невероятно - като изработка и качество! Ако не знаеш ИЖ 27, е продължение на ИЖ 12, а тя от своя страна е откровенно откраднат и прекопиран 1 към 1 модел на Броунинг.
Избора ти за "ИЖ"-ак е съвсем приличен. Не знам за новите, но тези произведени преди 89 г. на миналия век са с вътрешно хромиране на цевите!!!!! Ако се чудиш какво значи това? Това значи, че такива цеви, НЕ РЪЖДЯСВАТ от вътре, и са много, много, много по- издръжливи по отношение вътрешни надрасквания при стрелба с дробинки (- това са видове съчми).



Тема Re: да позная ново оръжие..какнови [re: тaтko ти!]  
Автор traper1 (непознат)
Публикувано11.07.05 09:06



Хромират ги и сега.
Дано улучиш пратка предназначена за Щатите!

НВС-КОМЕРС ЕООД Официален представител и дистрибутор на
Ижевски механически завод, Ижевски машиностройтелен
завод, "ЦКИБ СОО" И "КБ ПРИБОРОСТРОЕНЕ" за България

гр. Пловдив, ул. Софроний Врачански 22, тел. 032/621901
Късмет!!!!!!



Тема Re: да позная ново оръжие..какнови [re: traper1]  
Авторkaлмyka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 12:02



Благодаря ти много !!!
Ще пиша после какъв е резултата :)



Тема Re: да позная ново оръжие..какнови [re: kaлмyka]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 18:08



- Ловните оръжия произведени в Туловския и Ижовския военен завод с доказани добри качества - големи ''метли''-помитат всичко с точното си попадение. Недостатък - ударноигления механизъм.Ударните игли понякога се чупят на гладкоцевните. И да ти пробутат стара - няма да си капо!!!
- По някога старото е подобро от новото. Успех и на слука!!!



Тема Re: да позная ново оръжие..какнови [re: fen]  
Авторkaлмyka (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 22:18



Мерси;) идеята ми е че ще ми е първо но не и последно оръжие надявам се.Харесва ми , и никой колега до сега не успя да ме убеди в предимството на оръжие с 1 спусък. Сори но идеята да щракам бутонче и да си избирам горна или долна цев .. някак си .. не звучи професионално.По професионално ми звучи "има ли смисъл от шокове има ли значение с коя цев ще стреляш първо". Знам какво да гледам / надявам се/ каде да гледам .. и нямам търпение да си купя ловното оръжие ,да ида на стрелбище да си пострелям и да ида на есен на Лов с колеги ;)



Тема Re: да позная ново оръжие..какнови [re: kaлмyka]  
Авторбaй Ивaн (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 08:28



колега и аз имам иж27,купих я миналата година от един колега който от своя страна я купува през 1992г.пушката е ссср,пройзведена 1989г,без ежектори,без сменяеми шокове и е с два спусъка/КЛАСИКА/.и най-важното иж-ето беше в кутията без да е изстрелян нито един патрон/КРАСОТА/,един вид аз съм първия реален собственик.цената и бе наполовина на новите/300лв/,и аз те съветвам ако има такава преди 1990г и да е пройзведена в ссср я взимай няма да съжаляваш никога,а между другото преди да я купя 27-цата имах иж-58 16кал.пушката беше на един дядо доктор купувана 1972г от Одеса-нямаше никакви язви или ръжда а е пушка на 33г-коя друга може да се похвали на тази възраст с това!!!за сегашното руско оръжие не занам но проблемите им бяха от 1992 до 1996-7г,след това оправиха нещата



Тема Re: да позная ново оръжие..как [re: kaлмyka]  
Автор Tzezar (непознат )
Публикувано12.07.05 14:08



Колега, да знаеш че не си сбъркал в избора си.Аз имам ИЖ 27 ЕМ Произведена в бившия вече СССР.Страхотно оръжие.Придишната ми пушка / още не съм я продал - първата пушка е като първата любов/ беше Круп 16 кал.с открити куроци - някакъв уникат, но беше само за пернат лов.С ижовката ходя на всякакъв лов, може даже и на мечки да ловуваш!Късмет и Наслука!



Тема Re: да позная ново оръжие..какнови [re: kaлмyka]  
АвторCowboy (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 20:30



Ako iska6 nova estestveno otiva6 pri vnositelite v Plovdiv, kakto pravilno napisa kolegata, no kato parva pu6ka bih te posavetval da si nameri6 njakoj SSSR EVTINA pu6ka, za6toto ako lova ne ti ponese pone 6te ti stoijat 200-300 lv v kasata BEZ DVIJENIE, ako pak se zapali6 po lova badi siguren 4e njama da se ograni4e6 samo s edna pu6ka, no togava ve4e 6te znae6 kakwo ti trjabva.



Тема Re: да позная ново оръжие..какнови [re: kaлмyka]  
Авторviracotcha (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 23:56



продавам ловен автомат 12 кал. 4+1патрона супер магнум модел МP 153.купен е юли 2003.не е използван.ще го видите ако желаете.цената е 450лева заедно със металната каса.през юни 2003 станах ловец и мниго скоро ми мина мерака.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.