Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пушките"Franchi"-мнениянови  
Автор stier66 (непознат )
Публикувано31.05.05 09:19



Ще помоля колегите които знаят нещто за тези пушки да дадат малко инфо.
Попадна ми такава 12/70 надцевка ,произведена преди 20г. не е носена почти на лов.стегната и супер потдържена със златни спусаци и инкрустации.
Мисля 4е тогава о6те не са имали производство в Турция.
И моля за инфо ако някои знае как може да се внесе от чужбина,какви документи трябват от тук.Мерси...



Тема Re: Пушките"Franchi"-мнениянови [re: stier66]  
Автор Yank1911 (ентусиаст)
Публикувано02.06.05 01:02



Вал-де-Гардена на около 40 км то Бреша е люлката на италиянското оръжестроене. Има около 200 фабрики, които произвеждат чаркове и те се продават по името Берета, Франчи и т.н. Там е дома на Пиетро Берета и поколение. следователно ако е направена там - това е една добра пушка. Гледал съм ги на изложби и винаги са между Бинели и Берета. Дори мисля, че е Бинели под друго име. Не съм сигурен.

Ако пушката е в този вид, както я описваш и цената е приемлива за теб, би трябвало да направиш опит да си я внесеш. Не познавам процедурите, но мисля с посредничеството на лицензиран търговец сделката може да стане.

Другият, ураджийски, начин е да си я изпратиш като резервни части - на части.

Успех.



Тема Re: Пушките"Franchi"-мнениянови [re: Yank1911]  
Автор stier66 (непознат )
Публикувано02.06.05 09:38



Месри за това,все е нещо да знаеш малко по-ве4е.Аз учудващо не можах нищто да открия в мрежата'' ,а и два дни сам тук в БГ.и след като помолих за инфо,никои не се отзова,стори ми се неизвестан,неразпространена......като марка.Ве4е нау4их какъв е пътя,сега отивам за документите.Не мога да я внеса на чаркове,после няма как да я регистрирам.
М/у другото ти как пишеш от чужбуина,аз от немско само мога да 4ета,но не и да пиша в клуба,иска ми друг шрифт ли?не ми приема писанията.....Мерси...



Тема Re: Пушките"Franchi"-мнениянови [re: Yank1911]  
Автор stier66 (непознат )
Публикувано02.06.05 09:43



Месри за това,все е нещо да знаеш малко по-ве4е.Аз учудващо не можах нищто да открия в мрежата'' ,а и два дни сам тук в БГ.и след като помолих за инфо,никои не се отзова,стори ми се неизвестан,неразпространена......като марка.Ве4е нау4их какъв е пътя,сега отивам за документите.Не мога да я внеса на чаркове,после няма как да я регистрирам.
М/у другото ти как пишеш от чужбуина,аз от немско само мога да 4ета,но не и да пиша в клуба,иска ми друг шрифт ли?не ми приема писанията.....Мерси



Тема Re: Пушките"Franchi"-мнения [re: stier66]  
Автор Yank1911 (ентусиаст)
Публикувано02.06.05 16:49



Това за писането (предполагам е компютер проблем), опитай се да се свържеш със Set-а. Той е рибар, ловец и оръжеен официонадо. На всичкото отгоре знае компютри, и то много. Мисля, че ще ти помогне.

Като го вземеш това пушкало дай му снимаката тук да му се радваме.



Тема Re: Пушките"Franchi"-мнениянови [re: Yank1911]  
АвторStier66 (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 17:18



Да разбира се ,4е 6те го покажа ,смо да се добере до касата ми ,жалко че ще пропусна птичия лов,за него я взвмам,но......
Ще пробвам да се сваржа със Set",дано успея от там,сега не мога летя след няколко часа.Това е адреса на пощата..vfs_gmx.net мисля че преди ми е помагал пак за нещо...
чао,ако не мога да пиша само ште ви чета колеги....до наесен...



Тема Re: Пушките"Franchi"-мнениянови [re: Yank1911]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано02.06.05 17:19



Тука съм, ама не съм "корифей".


Кирилицата не е една беля.

Може самия виндовс да не е кирилизиран.

Има надпис горе в дясно "KREDOR". Той е за тези случаи, но трябват опити. Ако се притеснявате, пращайте ми бележки с тестовете, за да ви ги връщам с инф дали се четат.

____________________________

Memento mori.


Тема Етонови [re: Set]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано02.06.05 17:25





____________________________

Memento mori.

Тема Re: Етонови [re: Set]  
Автор killin (me)
Публикувано03.06.05 10:42



друг удобен вариант е този транслитератор:



ако пък искаш да си решиш проблема кардинално, ако е твой компютъра и ако става въпрос за фонетична кирилица.... диреквно се обръщайте към "инжинера":


който, както казват някой... бил луд, но безценен

К.

........I WASN'T REALLY DRUNK AT THE TIME.......

Тема Re: Пушките"Franchi"-мнениянови [re: Set]  
Автор stier66 (непознат )
Публикувано05.06.05 23:49



пробвам само дали 6те успея,пробвах ве4е с кредор,но не се полу4и,аи сега не ми иzлиzат вси4ки букви.
А таzи програма zа кирилиzиране сам я полzвал преди ,но е неудобна ,губи се много време...
Мерси zа саветите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.