Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Жените в лова,за и против?!?нови  
Автор stier (ostrez69)
Публикувано14.02.05 09:29



В последните години все по-често се слу4ва да срещнем жени в ловните дружинки.Да 4уем добри отзиви за тях е и не толкова добри.В клубовете по спортна стрелба се състезават много жени и то с доста постижения у нас и в чужбина.Тварди се 4е са по-дициплинирани и организирани от нас.
От друга сртана /като моряците/може да се каже ;не не ги искаме на кораба,носят нещастие.
Е колеги ,да или не?Разкажете интересни случки ако сте чували.



Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: stier]  
Авторtiger (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 09:59



При моята жена има пълно разбиране по отношение на лова.
Гледа кучето, чисти лова (е за дрането съм аз) , изобщо не мрънка когато отивам на лов.
Може би това си има обяснение с това ,че тъста е дългогодишен ловец и тя е
отгледана с идеологията ЛОВ



Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: tiger]  
Авторropckия (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 10:13



У дома е същото.Преди мен дядо и баща ми бяха ловци и съществуват
много здрави семейни традиции.
В самата ни дружинка имаме две жени-ловци,но излизат само на пътпъдък.
Не издържат на закачките и музаверлъците ни.Много често им се налагаше
да стрелят с патрони пълни с ориз или вестници(направо за пълнен заек)
Една вечер дори, с часове се мъчехме да облечем котка в заешка кожа
и на следващият ден я пуснахме в угарите.........



Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: ropckия]  
Автор Yank1911 (ентусиаст)
Публикувано14.02.05 14:06



С жена ми ходим заедно на лов за птици. Стреляме заедно скит, трап, спортинг клейс и пистолет. Тя е дипломиран инструктор по стрелба с пистолет.

Не пипа пушка по-голяма от .22. Може би това лято ще опита .223.



Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: stier]  
Автор gorskiq (ловец и рибар)
Публикувано14.02.05 19:28



абе тя природата е направена за всички ни.аз лично станах свидетел на това как една баба(германка) отстреля 5 приплода от около 60-70 метра разстояние един след друг.и няма да ви казвам какви бяха реакциите на водачите и интересното беше че имаше точно 5 патрона в пушката.

the show must go on


Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: gorskiq]  
Автор stier (ostrez69)
Публикувано15.02.05 19:12



В последния в."Наслука"има статия за една амазонка,която е ловец от тази година и вече има доста добра слука и попадения,жключително дижо прасе и лисица и излизат едновремено на пусия и успяла да ги отстреля.
Поздравления!!!!



Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: stier]  
Автор ln4etO (непознат )
Публикувано19.02.05 14:19



Незнаех, че има и клуб на ловеца, но се радвам, че го намерих. Та от скоро започнах да се интересувам от лов и още несъм излизала. Всъщност се запалих покрай любовта си към едно куче, създадено за тази цел. Та имам някакви идеи да излезна с дружинка следващия ловен сезон за глигани Всъщност обаче несъм наясно с много неща. Възможно ли е да излезна с дружината без да ловувам (поне за началото)? А на главния ми въпрос си отговорих от тази тема... Аз лично несъм виждала представителки на женския пол и затова се питах дали изобщо е позволено, въпреки, че невярвам някой да ми каже "Ти няма да ловиш!". Та какво мислите за една начинаеща с дружинка на лов за глигани?



Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: ln4etO]  
Автор Jull ® ()
Публикувано20.02.05 11:56



Ако имаш в близкото си обкръжение познот ловец и толкова голям мерак, пробвай първо с нега на пернат.
Участие на жена - не ловец при лов на едро не е препоръчително.



Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: Jull ®]  
Автор stier (ostrez69)
Публикувано20.02.05 19:54



В кой свят живее6 Инче?Разбира се че можеш да станеш пълноправен ловец.
а за да отидеш налов така без да си изкарала курса,не е невазможно.Има ловуване за което са нужни хора без пушки.Но по-добре е да изкараш курса,лесно е като имаш желание.Намери си дружинка в района кадето живееш,а също и съмишленици.
Ето тук има по-вече инфо.../за закона за лова,ку4ета,оражие рецепти...../
www.slrb-bg.com
желая ти успех
Питаи ако нещо те интерисува,колегите са насреща....



Тема Re: Жените в лова,за и против?!?нови [re: stier]  
Автор ln4etO (непознат )
Публикувано21.02.05 16:21



Ами всъщност забравих да добавя и че несъм пълнолетна...
За курса незнам...аз всъщност искам да отида заради няколко причини...едната е да видя дали ще ми хареса (ако ми хареса ще се запиша-може би след година, защото както казах несъм пълнолетна и незнам дали ще мога иначе), искам да видя и Дого Аржентино в крачка, както и да видя за какво всъщност е създадено и на практика, не само на теория.
Познавам хора (но само чрез интернет), които ловуват с тези кучета и знам, че има и още. Затова и се хвърлям направо на едър дивеч, защото това е главното, което искам да видя-Дого не е за лов на дребен дивеч все пак
Ще се порзаровя някъде и какво всъщност се прави-от самото начало в самия лов-тоест при кой и кога да отида и после какво се прави и тн, и ако не намеря ще ви затрупам с въпроси в някоя тема, ако ми позволите разбира се




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.