Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Стига с тия полуавтоматинови  
Авторбyм (Нерегистриран)
Публикувано04.04.04 15:48



Аман от полуавтомати и щурмови оръжия, в лова трябва да има и етика. За лов или за война става дума?



Тема Re: Стига с тия полуавтоматинови [re: бyм]  
Авторzmej (Нерегистриран)
Публикувано04.04.04 21:12



Според теб кое е по-добре - да уцелиш веднъж животно с тек (или двуцевка) и то да избяга ранено и по-късно да умре в страшни мъки от раните си или след като така и така си тръгнал на лов, поне да не го мъчиш.



Тема Re: Стига с тия полуавтоматинови [re: zmej]  
Авторбyм (Нерегистриран)
Публикувано04.04.04 23:30



Такива като тебе изобщо нямат място в ловните дружинки, ама да беше само ти. Май не си наясно по основни неща. Първо се научи да стреляш и второ научи се никога да не опитваш хазартни изстрели.



Тема Re: Стига с тия полуавтоматинови [re: бyм]  
Автор Yank1911 (минаващ)
Публикувано05.04.04 00:03



Bum

Kakvi sa tvoite orajia za lov?

Az sam saglasen che etika triabva da ima. Ama mi se struva che otivash mongo dalech.

Ako iskash da otrechesh kartechnizite, prav si, no ako iskash da otrechesh poluavtomati s dva tri patrona v tiah, greshish.

Lovna pushka s pump action, v ruzete na dobre treniran lovez, moje da strelia po-barzo ot poluavtomatite. Sashtoto se otnasia i za lever and botl action.



Тема Правилно !!!нови [re: бyм]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано05.04.04 09:26



Съгласен съм !!!

Но...

И аз имам полуавтомат.

Причините са няколко:

1. Първото оръжие трябва да бъде "оперативно". Да не ти е жал, че ще го отървеш на земята или ще му надраскаш приклада (моя е пластмасов).

2. Да свикнеш да ловуваш

3. Съвременните ловни изисквания налагат в арсенала да имаш полуавтомат

4. Гореописаното от Змей. Нали се сещаш, че аджамията, за да се научи правилно да стреля (твои думи), ще нарани много животни. При това с двуцевката...


Та това е...


Следващата ми пушка ще бъде надцевка, по-следващата успоредка, след нея дрилинг....

Тук не включвам бъдещия арсенал от нарезно. Там със сигурност само "Експрес"-и и болтови карабини...

Мисля, че и ти в началото на ловната кариера си се учил да стреляш

____________________________________

Memento mori

Редактирано от Set на 05.04.04 09:28.



Тема Re: Стига с тия полуавтоматинови [re: Yank1911]  
Авторбyм (Нерегистриран)
Публикувано05.04.04 11:43



Ловувал съм с надцевка, предпочитанията ми вече са към едноцевките. Естествено не отричам двуцевките, които са класика, но най-важното всъщност е човек да се откаже от така наречените изстрели наслука. Пък колкото толкова.



Тема Re: Стига с тия полуавтоматинови [re: бyм]  
Авторзмeй (Нерегистриран)
Публикувано05.04.04 11:54



Не са много "специалистите" като теб, които могат с един изстрел да свалят животно и внимавай с тона, с който пишеш.



Тема Не се заяда човека бре :-)))нови [re: змeй]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано05.04.04 12:04



Просто изказва едно вярно мнение...

А че бъдещето налага автоматичните - това ще доведе (за съжаление) до намаляване на дивеча...

Или поне в България.

Аз приемам думите на колегата като АПЕЛ да се пази дивечовото богатство...

За да се радваме ежегодно...

Ама по вълците ша пукам безогледно

____________________________________

Memento mori


Тема Re: Не се заяда човека бре :-)))нови [re: Set]  
Авторзмeй (Нерегистриран)
Публикувано05.04.04 12:34



Абе специално към мен си е живо заяждане.
А дивеча за съжаление ще намалява и няма как това да се предотврати. Докато ние ходим на лов събота и неделя, хората, които си живечт в провинцията не спират. Нещо повече - беднотията е принудила много хора да разчитат на лова за прехраната си (като в праисторическите времена).

Колкото до полуавтоматите - техните преимущества пред другите пушки далеч не се заключават само в броя на патроните (нека не забравяме, че в ЕС в момента на полуавтоматите се монтира ограничител на магазина и тогава пушката става 2+1), полуавтоматите са осезаемоо по-леки от двуцевките (казвам го от опит - имам двуцевка, при това е спортна и олекотена и пак е доста по-тежка от автомата), а освен това са и по-мощни в повечето случаи.

И изобщо цялата тая работа ми прилича на - ама ти защо не си караш москвича ами си взел тоя мерцедес.



Тема Това отдавна го дъвчем...нови [re: змeй]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано05.04.04 12:52



Ама и не само бедни го правят...

Риболова също боледува...

Братовчедите разправяха за мутри, преградили реката (Осъм) с мрежи и ги влачили с жипарите...

Строги закони и въоръжена с калашници Горска Полиция. Високи заплати и безкомпромисност. Това е решението.

Ловния автомат и тека са еднакво опасни/безопасни. Зависи само от човека....

____________________________________

Memento mori



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.