Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 26.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Сега му е времето....нови [re: ropckия]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано03.02.05 13:49



Щом не си чул някой вид да е изчезнал благодарение на ловците, значи трябва да си глух. Повечето изчезнали видове са изчезнали заради безогледното им избиване. Да давам ли примери? В момента се сещам за птицата Моа, птицата Додо, а в България - турът, тюленът-монах и карталът. Мустангите и бизоните също щяха да са вече изчезнали, ако американците не се бяха сетили навреме да ги защитят.

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)

Редактирано от Kaнтaka на 03.02.05 14:01.



Тема Re: Сега му е времето....нови [re: ropckия]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано03.02.05 13:56



Нека господ прости греховете на хората, които убиват животни. И да дойдат още природни бедствия - за да разбере човека, че прави зло на природата.......



Тема Re: Сега му е времето....нови [re: ropckия]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано03.02.05 14:05







познати лица охооооо тези май не сте ги скрили

оххххх кви сте ми интересни ловджиите
познавам ви като 5те си пръста



Тема Re: Сега му е времето....нови [re: zoomaniak]  
Авторropckия (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 14:29



АМИН !!!!!А сега ми подайте следващият пълнител!
Кантачета и манячета,абе млади хора сте,що не четете бе.
Какви американци бе.Няма изчезнали видове на базата на лова като
спорт.Може при друг вид човешка намеса(заводи,предприятия,радиация,
отрови)но не и при разумен и планиран лов.Това винаги пропускате
при нападките си!
Разберете,че размножаването във фауната трябва да се контролира!
Причини много! Или сте много млади,или малко сте сред природата!




Тема Re: Сега му е времето....нови [re: ropckия]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано03.02.05 14:50



знаеш ли колко са ловците в България около 150 000 и нарастват. Вече не стига дивеч, за това много ловци се насочват към хищниците и си защитават правата щото те виждаш ли били разрешени за лов и даже и награди и т н. давали.

Но скоро помни ми думата ще намалеят и те - защото сложи на излет на всеки от тези 150 000 ловеца по 1 чакал или друг вид хищник и за колко за 4 месеца са си заминали. Верно е конторлиран лов това.

Днешният ловец няма самосъзнание на природозащитник. За него дивеча е вреден и полезен. Мога да ти дръпна лекция но има ли смисъл. Ако на мушката ти днес излезнат 10 лисици ти ще ги трепеш като гургулици нали така. Какво да говориме.....

Аз съм бил ловец приятелю само дето не убивах имах и билет и пушка и т н. Отказах се по ред причини.....нема смисъл от убиване на животни. Това разбрах....не ви съдя има кой да ви съди......но не ми излизайте с нормативните глупости на закона за лова и риболова.........

Помнете миналото какво беше. Баща ми беше ловец и дедо ми и неговият дедо. Но аз се токазап и минах на другата страна. Борете се с бракониерите а не с хищниците.....

Мир



Тема Re: Сега му е времето....нови [re: MichaelLeRoi]  
Автор stier (ostrez69)
Публикувано03.02.05 15:06



Прочетох го точно там ,но и да не е не мислиш ли че именно човека tr.да е в ролята на реголиращ,нямам в предвид с убиване има си научни методи и учени които да гоправят.
За чумата не знам от къде е ,но прди години по това място е имало и сигорно не е било добре обработено и се га се появявя пак.Това е както "антраксните полета"периодично се появяват като за това спомагат животните.



Тема Re: Сега му е времето....нови [re: zoomaniak]  
Автор stier (ostrez69)
Публикувано03.02.05 15:32



Правилно си постъпил зоо,като си се отказал и вече не си ловец.То като не разбираш нещо и като нямаш желание по-добре не го прави.Лекции не ни изнасяй,задръж си ги за тогава като ги попълниш с вярни знания и факти .Аз също мога да ти драсна малко статистика за у нас и в Европа,но къде е смисъла.
Хареса ми последното ти изръчение ,тук си прав ,но погледни в кой клуб си сега ,лов и риболов,а не браконерство/а ,то такъв няма и няма да има/,но прави разлика моля те.и пробвай да се бориш с/у тях.А пропо защо не погнеш и рибарите ,та те толкова риба избиха,не не тя не е изчезнала на места от отровени водоеми а от рибарите



Тема Re: Сега му е времето....нови [re: stier]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано03.02.05 15:41



Дай да ти видя фактите.......моля
Бракониери ще има докато вие си траете.....и не ги топите.....пред властите.....но гарван гарван око не вади.

Така има и корумпирани лекари и т н.......

чакам факти - европата я мани ние докато ястигнеме ще остарея.......

рибарите са същия проблем - само ревът нема риба и никой не се бори и искат държавата им да им оправи проблема.....



Тема За зооманиака!нови [re: zoomaniak]  
Автор Jull ® ()
Публикувано03.02.05 16:20




Абе лепко нахална, жалка и дасадна!
В клуб "домашни любимци" те насраха от глава до до пети - кратуната не ти увря!
Премеси се в клуб "коне" , и там те възприемат като конска муха!
Появяваш се, къде ли още не, и навсякъде присъствието ти е еднакво дразнещо и отблъскващо.
Как не си хлопнеш дървената пернишка чутура и малко да се самоосъзнаеш.
Това че си инвалид - донякъде но в съвсем малки граници може да се приеме като извинение, но никой не е длъжен ивън определението - стандартно съчувствие да търпи злобната ти заядливост.
Повръща ми се, като само си припомня някой от често сменяните ти лозунги.
Но аз лично не знам място където да си бил добре приет.
Вярно, че дира е отворен за всички. Но понеже хората са различни, затова и са обособени отделни клубове по интереси.
И по тази причина, или участвай в унисон с интересете на даден клуб, или просто се махай!
Ето направил си си някаква страничка, пънеш се и плагиатстваш в разни други проекти, ми стой си там. А ако пък ти е съсвем скучно - вместо да подкрепяш клуб вълци, всеми и направи за себе си и себеподобните ти, клуб - На Малоумниците".
Там такива като тебе, Майкъл-гейове и разни други вълчи зурли ще си намерят най- сетне подходящото място!
А аз ти обещавам, че няма и да си помисля даже да го погледна!


Редактирано от Jull ® на 03.02.05 17:12.



Тема Re: За зооманиака!нови [re: Jull ®]  
Автор zoomaniak (фАнАтик)
Публикувано03.02.05 16:29



Остави ми личността на мира нито се крия нито ми пука от приказки като твоите. Имам си път следвам си го. Хора които ме следят по форумите кво правя влизат в графа фенове.
Живей в мир не ти преча.......ти живей за да бъдеш добре приет/а от всички. Аз не живея за това.

Всъщност какво ново ми казваш с това..........не ми пукааа какъв ме правят по форумите или как ме приемат по форумите.......просто не ми пука........форумите са за хора като тебе........

Не ти преча ей тва запомни........няма от какво дасе срамувам. Мечтая да има повече хора като мен.......а ти ги следи кво пишат по форумите........

Много се вживяваш в ролята си........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.