Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лов и риболов
*Кратък преглед

Тема Ловна Дружинка ?нови  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано26.01.05 19:28



Записах се за курс за ловец вече :)
.. е ще чакам до пролет де ... но това е решено вече

но .. как да се намеря дружинка :)
за сега не смятам да ходя на лов
но .. закона е ясен ... дружинка си трябва

аз имам няколко от женски пол .. но трябвало да бъдат ловни

че Фабарма ме чака



"Чрез огъня природата се възобновява изцяло!"


Тема Re: Ловна Дружинка ?нови [re: lvo lll]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано26.01.05 19:38



Курс за млади ловци се организира, когато има свободни места в местните дружинки.
Значи в което населено място изкараш курса, ще ти бъдат предложени за избор места в дружинки от района.
После, разбира се можеш да ходиш на лов и в други дружинки с покани.
Но е добре да си ходиш и с твоята, защото контактите вътре са много здрави - нещо като другарите от казармата... Дано попаднеш на свестни хора, защото има и доста гадни дружинки от някакви самогъзници, които гледат мръсно новите ловци (пък и помежду си) и психологическия микроклимат си е кофти, та направо да ти се отще.
УСПЕХ!



Тема Re: Ловна Дружинка ?нови [re: lvo lll]  
Автор Jull ® ()
Публикувано26.01.05 21:08




Честито!

p.s. Дона е прав, но ти си изкарай курса, пък после нещата ще си дойдат на мястото!



Тема Re: Ловна Дружинка ?нови [re: lvo lll]  
Автор *88 ()
Публикувано26.01.05 22:21



Иво най-важното е да изкараш курса , защото чувам лоши неща относно броя на ловците в БГ и бъдещите курсове. А относно дружинката не го мисли както казаха колегите. Не съм чел много задълбочено закона но положението е следното трябва задължително да си член на някое ЛРД(ловно-рибарско дружество) , а в дружинка може и да не членуваш. Такъв случаи съм аз , миналата година станах ловец но поради причини които не ми се коментират тука(ще си говорим като се видим) едва миналата седмица като отидох да си завера членската карта разбрах че съм един вид свободен ловец НАПРАО МЪ ШАШНАХА. Иначе казано членувам в ЛРД-то но в дружинките няма свободни места и се водя ловец без подсигурена ловна площ.Единствения келепир е че таксата е малка , абе с две думи - скапана работа.



Тема Re: Ловна Дружинка ?нови [re: lvo lll]  
Автор nikoN ()
Публикувано27.01.05 13:55



Изисквай от тези, които организират курса, да има осигурено място за тебе в ловна дружинка !
Свободните ловци вървяха по стария закон !

Ако в последствие се опиташ да те приемат в ловна дружинка е много трудно, но сега, за да ти вземат парите за курса трябва да ти осигурят место !

В наща ловна дружинка местните расъждават така:
"Имаме синове на по 15-16 години, които ще станат ловци и няма да има място за тях в дружинката ни ! За това приемаме с нас да ловуват ловци ако искат постоянно, няма да им взимаме пари като за гости, но за членове не може да ги приемеме !"

Успех !



Тема Re: Ловна Дружинка ?нови [re: nikoN]  
Автор shtir (непознат )
Публикувано27.01.05 14:13



Проблема с приема към ловна дружинка наистена е сериозен,както казват колегите.Не е лошо първо да си намериш дружинка или да искаш от организаторите да ти помогнат.Те могат защото всички председатели на лов.дружинки са зависими от тях по един или друг начин.Но сам чувал че на места са нов член са искали такива суми от кандидат ловеца ,които са 2-3 по-вече от таксата за курса.Успех.
P>С>търси дружинка с хубави ловни полета където има гори са да можеш да ходиш не само за пернат дивеч.




Тема Re: Ловна Дружинка ? [re: lvo lll]  
Автор CИM (jumbo)
Публикувано28.01.05 11:46



ЧЕСТИТО аз вече имах късмета да свърша тая работа миналата година сега се боря да вляза в дружинката която ми е по сърце .Мога да ти кажа че ловът е пълен и е истинско удоволствие когато е споделен с добри колеги и добра атмосвера а преживяванията на лагерния огън са неповторими често по незабравими дори от самия лов .




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.