Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 22.05.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Галадриел-златния герой на Толкиннови  
Автор Keleborn (Lotlorienski)
Публикувано09.05.03 16:11



Ето и мнението ми за Галадриел:
Тя е най-велика сред елдари маяри и всички същества в средната земя,в легендата за нея и Келеборн се казва че тя е най-силния магьосник в средната земя и според мен е така,тя е най-великия от всички описани герои на Толкин като цяло,знам знам,някои от вас може да ме опрекне че в никоя епоха не е наблегнато най-вече на нея,например във първата е Финголфин,втората са нуменорците като цяло,както и Келебримбор най-вече,а в третата Гандалф, както и в хобитите,но като цяло макар и по-помалко Толкин с много усет е разкрил Галадриел,тя е неизмеримо могъща не защото има най-силна воля в средната земя,нито за щото може да покрива с пояса на Мелиан,вярно издържа най-великото зло единствена от всички,и създаде белия съвет,както и също така ни дари и с Огледалото на Галадриел,донесе различни растения от Валинор,както и също така е повелителка на светлината но тя е уникална защото осъзнава грешките си и не ги повтаря,тя е с благ нрав към този който го заслужава,и много твърда към тези които не го заслужават,Толкин я избра за единствения главен герой на средната земя и това е неоспорим факт,единствено тя остана жива от по главните през трите епохи,стана най-мъдра в средната земя,изпита неразумността от грешките върху себе си,и това го сматам за достатъчно.

Той умря и се възроди от пепелта,и сега заряза глупостта


Тема Re: Галадриел-златния герой на Толкиннови [re: Keleborn]  
Автор AdanedhelМодератор (ментат)
Публикувано09.05.03 16:35



Факт: Трета тема за Галадриел от теб. Браво. Applauses. No comment.




Тема Re: Галадриел-златния герой на Толкиннови [re: Keleborn]  
Автор Gandalf (сив)
Публикувано09.05.03 17:26



Има още да израсте докато настигне бате си Феанор :) иначе е важно да уточниш какво визираш под Средната земя - континента или целия свят, т.е. Арда. Дори и тогава (щом ще я сравняваме с маярите) има още ляб да яде докато настигне по могъщество Саурон, Саруман и Гандалф... всъщност и останалите маяри. Като имам в предвид доуточнаването за грешките трябва да изключа Саурон и Саруман. Нима Гандалф не се учи от грешките си. Всъщност ако погледнем за момент от страната на отрицателните герои без да симпатизираме на добро или зло Саруман и Саурон пак се класират.

Като цяло ако трябва да търсим златния герои на Толкин не мисля че ученето от грешките и силата на духа са най-важните параметри за да бъде класиран един герой като такъв. Къде оставяш Финглофин, Турин, Том Бомбадил, Гандалф, Туор ... дори бих казал и Феанор. Макар и с много грехове определено е от хората т.е. елфите които движат света около себе си. Всъщност по въпроса може да се говори доста.

Slow down and I sail on the river
Slow dawn and I walk to the hill
And there's now way out ...


Тема Re: Галадриел-златния герой на Толкиннови [re: Adanedhel]  
Автор Keleborn (Lotlorienski)
Публикувано10.05.03 10:07



Ами добре заяждай се щом ти харесва,няма да се връзвам

Той умря и се възроди от пепелта,и сега заряза глупостта


Тема Re: Галадриел-златния герой на Толкиннови [re: Keleborn]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано10.05.03 18:25



Нито целта на изказването, нито въпросът е дали се връзваш

уфффссс.



Тема За Галадриелнови [re: Keleborn]  
Автор Umai Maia ()
Публикувано10.05.03 18:33



1. уникална, защото осъзнава грешките си и не ги повтаря
.....

2. Толкин я избра за единствения главен герой на средната земя и това е неоспорим факт,единствено тя остана жива от по главните през трите епохи,стана най-мъдра в средната земя,изпита неразумността от грешките върху себе си,и това го сматам за достатъчно -
Главен герой на средната земя? Има ли някакви данни из Писмата напр. Толкин да е замислял книгите си да имат 1 главен герой? На мен ми се струва, че те са създадени така, че да няма. Може би си имаш свое схващане, но въпросът ми е - какво те кара да го наречеш неоспорим факт, някое изказване на Толкин ли (понеже как иначе ще е неоспорим..)?



Тема не превъзнасяй Феанор:)нови [re: Gandalf]  
Автор УpykXaй (орк - воин)
Публикувано13.05.03 14:54



Ако се говори за характер, Феаноровият не е златен. Опит от гордостта си той предизвиква разделяне на елфическите родове. И нямам спомен да се е учил или съжалил за грешката си.
Вярно, не може да му се отрекат уменията, Силмарилите са негови, но май стават и негово проклятие.
В по-древните времена когато айнурите са съзвавали още мелодията си, може би той, а не Мелкор, щеше да внесе оня дисонанс в желанието си да води в мелодията .
Понякога добрите помисли наистина водят до Ада.

Не съм от тук..... И съм за кратко....


Тема Re: не превъзнасяй Феанор:)нови [re: УpykXaй]  
Авторpyrofea (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 19:59



Evrika!!! Feanoroviyat harakter ne e zlaten i v tova e 4ara na vaprosniya geroy! Nesavar6enstvoto, koeto go priblijava do obiknovenite smartni kato men!



Тема Re: Галадриел-златния герой на Толкиннови [re: Keleborn]  
Автор Man_with_no_name (непознат )
Публикувано02.10.06 00:06



Галадриел е уникална като всички герои на Толкин. Но тя е само част от Великата музика на Айнурите.
Може би е добре да направим тема в която всеки да напише по-нещо за героя който го впечатлява, като Автор-а Keleborn

. Хм така ще видим и кой е на известния в клуба, герой на Дж. Р. Р.



Тема Re: Галадриел-златния герой на Толкиннови [re: Keleborn]  
Авторinterman (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 23:09



Какво да ти кажа. На мен частта с Лотлориен ми беше най-скучна от цялата книга (но подчертавам в сравнение с другите, защото всичко е много интересно в книгата)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.