Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 16.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Излезе второ продължение на ВнП писано от българка  
АвторДжoни (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 15:18



Онзи ден, както си разглеждам аз книжките из сергиите по Славейков и гледам най-отпред на повечето от тях някаква нова уж книжка с не толкова лоша корица излязла със заглавието "Наследникът на Мрака". Отивам си аз, обръщам да видя отзад какво е написано и прочитам това:
"За онези, които познават сагата на Толкин Пръстенът е изгорял в пламъците на огнения вулкан. Но той не е унищожен! Странните нишки на съдбата събират познати и непознати герои, тръгнали по дирите на Пръстена. Защото сега на везната е сложено самото съществуване на Средната земя и борбата с рака започва с нова сила. Героите вървят по незнайни пътища и техните приключения ги водят в нови, непознати светове..."
Тъй, викам си аз, дай да видим кво аджеба ще да е това чудо, въпреки че продължението на Перумов дори няма да го коментирам. Абе, скептично бях настроен, ама си викам айдеее, ще ми се откъснат от сърцето 7 лева.Че даже по-късно разбрах, че авторката Моника Артър била българка. Даже била и доста младичка, доколкото разбрах. Това още повече разгорещи ентусиазма ми. Че и първа част пише...хммм...интересно.
Та така, прочетох я и мога да кажа с ръка на сърцето, че най-накрай имаме едно хубаво фентъзи. Прочетох я на един дъх вчера и останах как да кажа...очарован. Историята е много грабваща, оригинална и определено мога да кажа, че стилът си е на професионален писател и може де се сравнява с някои от големите имена (а ако авторката е наистина млада, още повече). Странно ми прозвуча в началото. Българско продължение на властелинът, написано от младо момиче?!
Та както и да е някои от вас да са се сблъскали вече с това чудо?



Тема Re: Излезе второ продължение на ВнП писано от българканови [re: Джoни]  
Автор mnogo malka duPka (arestanta,moder)
Публикувано01.10.05 16:59



МИ И АС ПИСАХ ТЕМА НО МИ ИА ИЗТРИХА ПОНЕЖЕ МИСЛИАТ ТЪКА 4Е СЕ БЪЗИКАМ



Тема Re: Излезе второ продължение на ВнП писано от българканови [re: mnogo malka duPka]  
АвторDierna (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 20:04



и аз попаднах на тази книга, даже имам издание. почнах да я чета и трябва да кажа, че книгата е страхотна, спокойно може да се конкурира с фентазитата на, вече известните ни автори и аз намирам за страхотно, че българка и то както казваш доста млада, е написала нещо толкова завладяващо! :)



Тема Re: Излезе второ продължение на ВнП писано от българканови [re: Джoни]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано03.10.05 13:05



имам само един въпрос /повече са, но айде по лъжичка/ - защо си мислиш, че това е второто продължение? по мои сметки е петнадесето поне, пък аз едва ли знаем всичките

Die! Resurrect! Die again!


Тема Re: Излезе второ продължение на ВнП писано от българканови [re: Гpaxчe]  
АвторДжoни (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 14:04



Може... Аз имам предвид, че за мен това е второто, след това на Перумов. Не съм чел други, ми е мисълта. Но за това ми стана наистина много интересно. Все пак българка е ,трябва да подкрепим малко българите, нали така?



Тема Re: Излезе второ продължение на ВнП писано от българканови [re: Джoни]  
Автор Гpaxчe (литл монстр)
Публикувано03.10.05 15:58



хм... от една страна си прав, не мога да отрека. от друга обаче, смея да не се съглася съвсем защото по отношение на "продълженията" на Толкин съм изключително скептична.

Имам в предвид, че ако това момиче беше напсало една хубава фантастична книга щях да се радвам страшно много, но продължение на Властелина ... ехехе, сложна работа.

Още повече, че като Толкинист леко даже ме е страх да чета такива работи. Когато са на някакви си други автори ги приемам с известна доза хумор и търпимост, но именно поради факта, че е българка ще възприема текста по-сериозно и открия ли вътре неточности /а това без всяко съмнение ще се случи/ ще бъда много разочарована.

Струва ми се, че това е проблем, не само за мен, но и за повечето "толкинисти", които са се вглюбили в текстовете на Толкин наистина много. Те много бързо ще открият пробоини в текста и ще го разнесат на малки парцалки. Така че, тази книга всъщност сигурно е чудесна за хора, които питаят определена симпатия към Толкин, но не повече от това.

Die! Resurrect! Die again!


Тема Ако някой се чуди за какво иде речнови [re: Джoни]  
Автор Бeзцeнни (дайвър)
Публикувано04.10.05 10:52



това обяснява всичко;Р

2 days to go...

Редактирано от Бeзцeнни на 04.10.05 10:53.



Тема Re: Ако някой се чуди за какво иде речнови [re: Бeзцeнни]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано04.10.05 14:14



Помним, помним, Безценни .

Подозирам, че с нея ще се случи същото, както и с предишната книжка...


"Ще тръгнеш ли по пътека, за която знаеш, че няма да те отведе доникъде?"


Тема Re: Ако някой се чуди за какво иде речнови [re: Гaнимa]  
АвторДжoни (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 17:12



Добре де, изчетох коментарите в другата тема. Явно иде реч за един и същи човек. И какво от това? Я се замислете вие как сте се държали, когато сте били на 16 или там 17, колкото и да е. Пък може и просто момичето да говори повече от нормалното, да е плямпало, така да се каже - хора всякакви. Факт е, че е написала хубава книжка.
А, Грахче, дано не се обидиш, но изказвания от сорта на : "Аз съм Толкинист!" са доста неприемливи според мен. Почти толкова налудничави, колкото на младата писателка и Волен Сидеров взети заедно, смея да твърдя. Все пак Толкинистиката си е професия, има такава специалност, не знам ти какво си завършила, но това твърдение е леко...сещаш се. Все едно аз да седна да твърдя, че съм аниматор, само защото се кефя на Джони Браво. Но отново, моля те , не се обиждай.
Както и да е, просто исках да споделя радостта от това, че ми е харесала книжката. Това е. В другата тема ми направи впечатление, че всички сте се нахвърлили върху нея като гладни вълци. хаха, а от нея оставам с впечатлението, че авторката е доста весел човек с несвързани мисли, изкефи ме честно.
Айде!



Тема Re: Ако някой се чуди за какво иде речнови [re: Джoни]  
Автор Maltalossion (Malta)
Публикувано05.10.05 20:58



Не ми трябва да си мисля как съм се държал на 16, щот съм на толкова ;) Междудругото също не харесах как всички се нахвърлиха на момичето в първата тема. Но за всичко си има причина.
Първо, какво е толкинист. Щом казваш може и професия да е, не знам. Какво е толкинист за мен? Това е човек, който толкова обича книгите на Толкин и е вдълбал в тях, че половината му живот е там(образно казано). Та аз мога да ти цитирам глави от Властелина или Силмарилион и то без да съм се учил излишно. Просто четене, четене и пак четене. Мога с часове да ти споря върху дадена неточност и т.н. Дори с един приятел си имаме един лаф. За нас Властелина е нещо като Библия(атеизъм, кво да правиш...)
Сега, защо всички се нахвърлиха на авторката. Точно заради думичката "продължение". Продължение, на която и да е книга НЕ МОЖЕ да бъде писано от друг автор. Ако беше казано "книга в света на Толкин", струва ми се, щеше да има друг отзвук. Просто хората тук са толкова влюбени в Толкин, че не могат да приемат такова твърдение. Това си е "светотатство" От моя(да не кажа наша) гледна точка всяко споменаване на "продължение" звучи или несериозно или направо обидно. Та самият Толкин изоставя "Новата сянка" още като ранен ръкопис. Дори той не продължава историята...

Не знам дали книгата е хубава - сигурно. И това може само да ме радва, особено щом е написана от българка. Но тая думичка "продължение", ще завиши критериите на толкинистите и те ще очакват нещо, което не може да бъде написано. Ако беше "история в света на Толкин - Средната земя", виж нещата щяха да са други :)

Beleriand, Beleriand,
the borders of the Elven-land.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.