Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 13.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Виго Мортесен: Няма да повярвате!  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано12.09.05 18:08



В смисъл, сигурно ще повярвате, но темата ми иде да рече, че бях много изненадана да науча следното:

Виго Мортесен е датчанин (не се смейте, преди изобщо не бях обръщала внимание на този актьор!) и преди около година и половина или две е бил избран с кастинг за филм, който датският фантаст Хенрик Льойке е написал за известния режисьор Томас Гисласон!

Бях безкрайно изненадана да го науча и много се зарадвах! Хенрик е мой много близък приятел от преди повече от година, когато се срещнахме на Еврокон 2004 в Пловдив!

А Мортесен е актьор, който веднага привлече вниманието ми, още когато го гледах в *Идалго*, въпреки че аз не си падам по Холивудски лигльовци. Той обаче просто е различен. Този човек е истински вампир - обикновено не греша. Когато поразпитах Хенрик, оказа се, че има нещо вярно...

Във всеки случай, дано не се възприеме като спам, но толкова се изненадах, че реших да му отделя специална тема!

Филмът е сайънс фикшън, още не е завършен, а ако проявавате интерес, когато това стане, ще ви кажа! Хенрик ми разказа за какво става въпрос и по това, което научих, съдя, че ще бъде много интересен!

Вече съм нетърпелива! Още повече, че не знам подробности!
А вие???!



Тема Re: Виго Мортесен: Няма да повярвате!нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Azeroth (Uruk-hai, Ugluk)
Публикувано12.09.05 19:17



А как оценяваш ролята на Виго във Властелина? Спред мен не беше той най-подходящия актьор. Просто няма "царствена" осанка. За разлика от Бернард Хил (Теоден) и Джон Нобъл (Денетор). Как мислите?

Whom do you serve, my fighting uruk-hai?


Тема Re: Виго Мортесен: Няма да повярвате!нови [re: Azeroth]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано12.09.05 22:01



E, те май са малко старички за ролята... Всъщност изобщо не стават. Виго баш си беше добре, а също Шон Бийн. Макар че "Ротата на Шарп" беше много по-интересен филм от "Властелина...".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 12.09.05 22:03.



Тема Re: Виго Мортесен: Няма да повярвате!нови [re: Black Wolf]  
Автор Maltalossion (Malta)
Публикувано12.09.05 22:08



Теоден го преглътнах, обаче Денетор...ми хич не ми хареса. А Виго изигра един перфектен Арагорн, поне за мен.
Black Wolf, ти сложи край на съмненията ми! Знаеш ли как дебнех каста след филма по Пинк плюс, щото капин Шарп адски ми приличаше на Боромир ;) Все го изпусках де..

Beleriand, Beleriand,
the borders of the Elven-land.


Тема Re: Виго Мортесен: Няма да повярвате!нови [re: Maltalossion]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано12.09.05 22:12



Шарп става полковник в края на крайщата... Което за неджентълмен по онова време е пълна ненаучна фантастика. Но ценното във филма е, че боравят с оръжието много точно в историческо отношение.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Виго Мортесен: Няма да повярвате!нови [re: Maltalossion]  
Автор Estel* (светулка)
Публикувано13.09.05 09:34



А знаете ли, че са гласяли за ролята на Арагорн Стюърт Таунсенд? Това е оня лигавият (Дориан Грей) от "Лигата на необикновените" и от вампирския филм "Кралицата на прокълнатите" (май). Благодаря ти, Еру, че ни се размина да го гледаме тоя като Арагорн. Браво и на Джаксън, че овреме го е изритал!
А за кап.Шарп какво да кажа? Страшен филм и това до голяма степен се дължи на невероятния актьор. Не помня слаба игра на Шон Бийн в нито един филм, в който съм го гледала. А съм гледала доста с негово участие. Дори филмът да е боза (Троя, Троя и пак Троя), той винаги изпъква.
А същото мога да кажа и за Виго в малкото филми, които съм гледала с него.



Тема Мммм, не е съвсем така,нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано13.09.05 11:01



даже хич не е така. ЧовекОт е с баща датчанин и майка американка, но е роден в Ню Йорк и общо взето там си и живее. Но иначе вярно името му е датско, а може и да е понаучил бащиния език.
Ето линкче за по-подробна справка:



Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.

Тема Re: Виго Мортесен: Няма да повярвате!нови [re: Azeroth]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано13.09.05 16:54



Мммм, аз не мога да се произнеса по въпроса просто защото не съм гледала Властелина. След като съм чела книгата, не ми се искаше някак да си развалям впечатленията с холивудската продукция.

Но Виго е мъжкар с излъчване, а в някои случаи това е достатъчно.
Кралете във Властелина май не са много изнежени, не мислиш ли?



Тема Re: Мммм, не е съвсем така,нови [re: тиrъp]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано13.09.05 16:57



Добре де, значи е полудатчанин. Не съм наясно с подробностите.



Тема Re: Виго Мортесен: Няма да повярвате!нови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Azeroth (Uruk-hai, Ugluk)
Публикувано13.09.05 23:51



Виго - мъжкар? Е, може би в очите на жените изглежда така......
В ROTK (3-та серия на Властелина), когато Виго "надъхваше" войниците пред Черната порта ми стана направо смешен. С този негов немощен гласец..... Но, не искам да влизаме в спорове. Просто ми беше интересно да видя мнения по въпроса.

Whom do you serve, my fighting uruk-hai?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.