Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 12.06.24 
Фен клубове
   >> Дж.Р.Р.Толкин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Конкурс за автори - фантасти  
Автор Ивaнyшka (Депресионист)
Публикувано19.07.05 17:36



Във връзка с проект за популяризиране на български автори на англоезичния (американския) пазар,
[SIZE=7]Фондация "Буквите" [/SIZE]
организира конкурс
за автори на научна фантастика

Кандидатстване - с част от роман или сценарий + резюме на тема от научната фантастика (приблизителен обем 40-70 стр.).
Произведенията трябва да бъдат на български език и да не са публикувани /частично или изцяло/ до обявяването резултатите от конкурса.
Всеки автор може да изпрати до три проекта.

Конкурсът не е анонимен.

Краен срок: 1.11.2005 г.Резултатите ще бъдат обявени след 1.01.2006 г.

Ще бъдат връчени следните награди:

Първо място 500 лв.
Втори място 300 лв.
Трето място 200 лв.

На одобрените автори, евентуално, ще бъде предложен едногодишен договор за творческо развитие, включващ месечна издръжка, обучение в техники за професионално писане, работа с редактори и коректори, срещу дългогодишен агентски договор за авторски права и лансиране на англоезичния пазар.

Произведенията си изпращайте на е-маил: fantastika@bukvite.com
или на пощенски адрес:
1113 София
Ул. Хр. Чернопеев, бл. 146, вх.В, ап.25, ет.1
Фондация "Буквите"

За информация:
Тел. 02/ 971 04 23 или 0898 331 899
Е-мейл: info@bukvite.com

Проблемът не изчезва в момента, в който си изтървете нервите
http://www.bukvite.com


Тема Интересно, обърнете внимание на...нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано02.08.05 18:45



... това срещу дългогодишен агентски договор за авторски права и лансиране на англоезичния пазар.

За какво иде реч?

Съществуват десетки видове права, сред които за определен брой екземпляри, на територията на определена географска област, за език, за (не)еднократно отпечатване, за филмов сценарий, права за образи, права за аудио- и видеозаписи, права за публикуване на части в списания, за твърди и меки корици и какво ли още не.

Обикновено договорът се прави така, че след първото публикуване (в него са описани всички подробности по него) правата автоматично се възвръщат на автора. Това се нарича преотстъпване на авторски права за еднократно отпечатване.

Ако пропусна този факт и книгата има успех, аз вече не съм собственик на правата, което означава, че издателят ще ги продава вместо мен, без да е задължен да ми плати и стотинка.

По подобен начин стоят нещата с езиците.
Ако предостъпя правата за английски език, без да упомена територия, произведението може да се публикува в Австралия, Европа, Америка и Канада, и пак няма да получа нищо. Иначе бих се облажила с лицензионния хонорар за всяка държава поотделно.

Простете ми деловия тон, но преди да се включа в конкурса, за който вярвам, че е напълно професионален, както всичко, с което по принцип Буквите се заема, бих искала да уточним за какви права точно става въпрос?

Редактирано от Prof.McGonagol на 02.08.05 18:50.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.